Nasze zobowiązania wobec klientów

Jesteśmy w pełni zaangażowani w pomaganie każdemu z naszych klientów w korzystaniu z najlepszych możliwych atrakcji, gdziekolwiek się wybierają. Ta strona przedstawia poziomy usług, których możesz się spodziewać podróżując z British Airways, a także istotne informacje o tym, jak możemy pomóc, gdyby sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem.

 

Chociaż czasami jest to nieuniknione, rozumiemy, że opóźnienia i odwołania lotów mogą być niezwykle frustrujące i mogą zakłócić Twoje plany podróży. W takich sytuacjach dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić możliwie najlepszy poziom usług i informacji.

Dowiedz się, co możemy zrobić, aby pomóc w przypadku opóźnień i odwołania lotu

Upewnienie się, że Twój bagaż zostanie bezpiecznie przewieziony do miejsca docelowego jest dla nas bardzo ważne.

Jednak jeśli Twój bagaż odprawiany nie przybędzie Twoim lotem, podejmiemy wszelkie kroki, aby upewnić się, że zostanie dostarczony w ciągu 24 godzin.

Ponadto możesz dowiedzieć się więcej o ograniczeniach dotyczących ubezpieczenia i odpowiedzialności za bagaż.

Proszenie o pomoc w przypadku zgubienia lub uszkodzenia bagażu

Klientom wymagającym specjalnej asysty zapewniamy zawsze profesjonalną i uprzejmą obsługę.

Przeczytaj więcej informacji na temat asysty dla osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się, którą możemy zaoferować podczas podróży z nami. Usługa ta może być zarządzana przez firmę zewnętrzną.

Dowiedz się więcej na temat pomocy w podróży, w tym dla młodych osób podróżujących samotnie i podróżujących ze zwierzętami.

Aby zminimalizować skutki dla klientów, którzy rezerwują bilety na podróż, ale się nie pojawiają, British Airways, podobnie jak większość głównych linii lotniczych, mogą dokonywać overbookingu lotów.

W niezwykle rzadkich przypadkach, gdy obecnych jest więcej potwierdzonych klientów niż jest dostępnych miejsc, klient może nie być w stanie podróżować swoim pierwotnym lotem i zostanie przeniesiony na następny dostępny lot. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy tak się stanie, klienci otrzymają odszkodowanie.

Dowiedz się więcej o zawiadomieniach dla pasażerów

Twoje uprawnienia do zwrotu kosztów oraz kwota zwrotu za niewykorzystane lub częściowo niewykorzystane bilety British Airways zależą od typu kupionego biletu.

W przypadku biletów zakupionych na stronie ba.com lub telefonicznie w British Airways może przysługiwać możliwość złożenia wniosku o zwrot pieniędzy na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją.

Naszym celem jest jak najszybsze rozpatrzenie Twojego wniosku o zwrot pieniędzy, ale niektóre złożone zwroty mogą wymagać dłuższego czasu przetwarzania i prosimy o uwzględnienie czasu przetwarzania w banku.

W przypadku biletów zakupionych w biurze podróży prosimy o bezpośredni kontakt w celu ustalenia szczegółów anulowania rezerwacji i zwrotu kosztów.

Dowiedz się, jakie są opcje zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji, jeśli Twój lot był opóźniony lub odwołany

Jeśli po zapłaceniu za bilet(y) zarezerwowane bezpośrednio w British Airways zauważysz błąd w swojej rezerwacji, możesz ją anulować i uzyskać pełen zwrot kosztów bez żadnych opłat karnych przed upływem 24 godzin od dokonania pierwotnej rezerwacji.

Wniosek o zwrot kosztów w takiej sytuacji można złożyć online na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją lub telefonicznie w dowolnym z naszych centrów kontaktowych. Rezerwacjami Avios także można zarządzać online.

Opcja ta nie przysługuje do rezerwacji dokonanych w ciągu 24 godzin przed podróżą oraz rezerwacji British Airways Holidays dokonanych na stronie ba.com.

Skontaktu się z nami

Staramy się dostarczyć Ci jak najwięcej informacji na temat zasad i procedur, które mogą mieć wpływ na Twoją podróż. Poniżej znajduje się kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania podróży. Więcej informacji można znaleźć na naszych stronach informacyjnych.

Taryfy

Zapewniamy światowej klasy obsługę we wszystkich kabinach wszystkim klientom - dostarczając to, co nasi klienci cenią najbardziej i tam, gdzie cenią to najbardziej.

Pamiętaj, że niższe taryfy mogą podlegać ograniczeniom, a zmiany mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami, dlatego sprawdź warunki kupowanego biletu. Jeśli chcesz mieć większą elastyczność w planach podróży, wybierz taryfę elastyczną, która odpowiada Twoim potrzebom.

Zasady w przypadku nie stawienia się na lot

Wybrana i opłacona taryfa dotyczy określonych lotów, tras i dat, jak pokazano na pokwitowaniu z biletu elektronicznego.

Należy pamiętać, że z lotów wymienionych na pokwitowaniu z biletu elektronicznego nie można korzystać poza kolejnością: oznacza to, że jeśli nie poinformujesz nas z wyprzedzeniem o potrzebnej zmianie i nie zdecydujesz się podróżować jednym ze swoich lotów (tzw. „no show”), spowoduje to „unieważnienie” wszystkich pozostałych niewykorzystanych lotów w Twojej podróży i zostaną one automatycznie anulowane.

Jeśli więc musisz zmienić całość lub część swojej podróży i jeśli Twój typ taryfy na to pozwala, możemy przeliczyć nową taryfę dla proponowanej zmiany. (Jednak w przypadku klientów, którzy zarezerwowali bilet w biurze podróży lub na stronie internetowej biura podróży, powinni się oni kontaktować z danym biurem, aby dokonać zmiany).

Poprawa błędu w imieniu i nazwisku 

Większość poprawek pisowni lub poprawek imienia i nazwiska na bilecie zakupionym bezpośrednio w British Airways można dokonać, kontaktując się z nami telefonicznie. Pamiętaj, że może to wiązać się z opłatami i może wystąpić konieczność dostarczenia dokumentacji uzupełniającej. Jeśli Twój plan podróży obejmuje inne linie lotnicze, proces może być bardziej skomplikowany.

Jeśli rezerwacji dokonano przez biuro podróży lub na stronie internetowej biura podróży, skontaktuj się z nimi bezpośrednio. Nie możemy zmienić wystawionych przez nich biletów.

Należy pamiętać, że nie jest możliwe zaktualizowanie/poprawienie nazwiska na bilecie poprzez zwykłe wprowadzenie poprawionego imienia/nazwiska/pisowni w danych pasażera Advance Passenger Information, ponieważ te informacje w rzeczywistości nie powodują żadnych zmian na bilecie elektronicznym.

Poza skorzystaniem z naszej zasady anulowania rezerwacji w okresie 24 godzin (opisanymi powyżej) nie jest możliwa całkowita zmiana nazwiska osoby, której zarezerwowano podróż, ponieważ biletów nie można przenosić na inne osoby. Należy złożyć nową rezerwację na nazwisko nowej osoby, która ma odbyć podróż.

Dokumenty podróżne

Podczas podróży Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że masz wszystkie prawidłowe i ważne dokumenty.

Nie będziemy ponosić odpowiedzialności, jeśli nie posiadasz wszystkich niezbędnych paszportów, wiz, świadectw zdrowia i innych wymaganych dokumentów podróży.

Dowiedz się więcej o paszportach, wizach i danych API.

Checking in

Zawsze warto sprawdzić, z jakiego terminala odlatuje Twój samolot przed udaniem się na lotnisko. Twoim obowiązkiem jest upewnić się, że udało Ci się przybyć do odpowiedniego terminalu i mieć kartę pokładową przed zamknięciem stanowiska odprawy.

Na niektórych lotniskach konieczne może być również przejście przez kontrolę bezpieczeństwa w wyznaczonym czasie, aby wziąć udział w podróży. Dowiedz się więcej o określonych lotniskach.

Naprawdę cenimy Twoją współpracę, aby dotrzeć do wyjścia Gate z dużą ilością czasu przed wylotem. Jeśli przybędziesz po godzinie zamknięcia wyjścia Gate, możesz otrzymać odmowę przyjęcia na pokład. Nie możemy wstrzymać lotu dla spóźnionych.

Seating

Aby otrzymać jak najlepsze miejsca i mieć pewność, że cała grupa będzie siedziała razem, najlepiej wybrać miejsca z wyprzedzeniem, co może wiązać się z opłatą.

To, czy wybór miejsca jest bezpłatny, czy też kosztuje dodatkowo, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju zakupionego biletu, klasy podróży i osobistych okoliczności.

Zdarzają się sytuacje, gdy ze względu na zmianę samolotu, z powodów operacyjnych lub ze względów bezpieczeństwa, będziemy musieli zmienić zarezerwowane przez Ciebie miejsce. Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć alternatywę odpowiadającą Twoim preferencjom, jednak jeśli nie możemy, możesz zażądać zwrotu pieniędzy .

Zastępcze posiłki

Możesz nadal prosić o zastępczy posiłek spełniający Twoje wymagania żywieniowe na wszystkich trasach długodystansowych, a także jeśli masz miejsce w klasie Club Europe na trasach krótkodystansowych. Chociaż mamy szeroki wybór posiłków, nie możemy zaoferować każdego typu posiłku na wszystkich lotach. Jeśli chcesz poprosić o zastępczy posiłek albo dowiedzieć się więcej o dostępnych rodzajach posiłków, przejdź do sekcji o zastępczych posiłkach.

Ubezpieczenie podróżne

Nasz partner, Europ Assistance, oferuje ubezpieczenie turystyczne obejmujące nagłe przypadki medyczne i zakłócenia w podróży.

Oferta ważna w Wielkiej Brytanii i niektórych innych krajach. Dowiedz się więcej.

Stale ulepszamy nasze produkty i usługi, które Państwu oferujemy, a Wasze opinie są nieocenione.

Jeśli doświadczenie z nami nie spełnia Twoich oczekiwań, nasz zespół ds. Relacji z klientami jest do dyspozycji, aby jak najszybciej rozwiązać wszelkie problemy.

Skontaktuj się z Działem relacji z klientami.

Dokładamy wszelkich starań, aby spełniać poziom usług określony w naszym zobowiązaniu wobec klienta, jednak nie jest to prawnie ani umownie wiążące. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat swoich praw i obowiązków w momencie zawierania z nami umowy, zapoznaj się z naszymi Ogólnymi warunkami przewozu.

Przeczytaj Ogólne warunki przewozu