Opóźniony, zagubiony i uszkodzony bagaż

Szczycimy się tym, że potrafimy szybko i bezpiecznie dostarczyć Twój bagaż do miejsca docelowego, ale jeśli coś pójdzie nie tak, robimy wszystko, aby naprawić to jak najszybciej.

Szukasz czegoś innego? Odwiedź nasze centrum informacji bagażowych

Co chcesz zrobić?

 

Zgłosić i dowiadywać się

Na przykład opóźnione lub zgubione walizki, uszkodzenia lub brak zawartości.

Zgłaszanie braku bagażu

Złóż reklamację

O co możesz złożyć reklamację i jak to zrobić.

Dowiedz się o reklamację

Znaleźć zgubę

Znajdowanie osobistych przedmiotów, które zostały zostawione na lotnisku lub w samolocie.

Znajdź swoje rzeczy

Ubezpieczenie i limity odpowiedzialności za bagaż

Chociaż dołożymy wszelkich starań, aby Twój bagaż był traktowany z należytą starannością, uprzedzamy, że odpowiedzialność British Airways za zgubienie, opóźnienie lub uszkodzenie bagażu jest ograniczona, chyba że wcześniej zadeklarowano wyższą wartość i uiszczono dodatkowe opłaty.

Zakres odpowiedzialności linii lotniczej nie zależy od masy ani wartości bagażu. British Airways nie ponosi odpowiedzialności za delikatne, wartościowe i łatwo psujące się przedmioty ani przedmioty spakowane w uszkodzone lub nieodpowiednie pojemniki.

Zgodnie z Warunkami Przewozu nie ponosimy odpowiedzialności za utratę biżuterii, innych przedmiotów wartościowych i pieniędzy znajdujących się w bagażu rejestrowanym. Sugerujemy trzymanie kosztowności, ważnych dokumentów i pieniędzy przy sobie lub w bagażu podręcznym.

Zdecydowanie radzimy wykupienie stosownego ubezpieczenia podróżnego przed wyjazdem. Więcej informacji znajdziesz na następujących stronach:

Ważna informacja dotycząca ograniczenia odpowiedzialności

Warunków przewozu,