Opóźniony, zagubiony i uszkodzony bagaż

Zguby

Dowiedz się, czy rzeczy pozostawione w naszych samolotach lub na lotnisku zostały oddane przez znalazców i jak można je odzyskać.

Zagubiono bagaż nadawany?

Informacje te dotyczą zagubionej własności, czyli wszystkiego, co mogło zostać pozostawione na pokładzie samolotu lub na lotnisku. Jeśli Twój bagaż nadawany zagubił się, zapoznaj się z informacjami podanymi na naszej stronie poświęconej zagubionemu i uszkodzonemu bagażowi.

Więcej informacji na temat opóźnionego, zagubionego lub uszkodzonego bagażu

Gdzie doszło do zagubienia własności?

Wszystkie zagubione przedmioty znalezione na pokładzie samolotu są przekazywane do biura rzeczy znalezionych na lotnisku docelowym.

Przedmioty znalezione na lotnisku, w tym w poczekalni British Airways, również są przekazywane odpowiednim osobom na lotnisku.

W większości portów lotniczych będą to pracownicy specjalnych firm świadczących usługi obsługi naziemnej i należy się z nimi kontaktować osobiście w sprawie odnalezienia i odzyskania swojej własności. Dane kontaktowe wszystkich obsługiwanych przez nas lotnisk na całym świecie można znaleźć poniżej.

Niestety nie dysponujemy żadną centralną jednostką zajmującą się zagubionymi przedmiotami, nie jesteśmy więc w stanie udzielić dodatkowej pomocy, jeśli taki przedmiot nie został oddany do biura rzeczy znalezionych na lotnisku.

Rzeczy zagubione - dane kontaktowe

Pamiętaj, aby mieć pod ręką szczegóły lotu, w tym prawdopodobną datę zagubienia swojej własności.

Czasami mogą zostać naliczone opłaty manipulacyjne lub opłaty za przechowywanie znalezionych przedmiotów, a także opłaty pocztowe za ich zwrot. Jeśli własność odnaleziono, pracownik wspomnianej firmy świadczącej usługi obsługi naziemnej wyjaśni wszelkie opłaty.

Londyn Heathrow

W przypadku rzeczy zagubionych w poczekalni British Airways na lotnisku Heathrow, na pokładzie przylatującego samolotu lub na terenie terminali należy kontaktować się z obsługującą lotnisko Heathrow firmą Smarte Carte.

Smarte Carte pobiera opłaty za przechowywanie znalezionych przedmiotów oraz opłaty za wysyłkę i pakowanie, jeśli konieczne jest ich odesłanie.

Smarte Carte

London Gatwick

W przypadku rzeczy pozostawionych w poczekalni British Airways na lotnisku Gatwick, na pokładzie samolotu lub w innym miejscu na lotnisku należy skontaktować się z firmą Excess Baggage Company telefonicznie pod numerem 01293 223457 lub przesłać formularz zapytania, podając następujące informacje:

  • Twoje nazwisko
  • Data podróży
  • Numer lotu
  • Numer siedzenia (jeśli dotyczy)
  • Opis przedmiotu
  • Numer telefonu osoby kontaktowej.

Odpowiedzi na zapytania dotyczące zagubionej własności są udzielane w ciągu 24 godzin. Znalezione przedmioty można odebrać z magazynu firmy Excess Baggage Company w terminalu Gatwick South lub z magazynu na stacji Victoria (w przypadku bagażu pozostawionego w pociągach) lub zapłacić za odesłanie tych przedmiotów kurierem. Za każdą zwróconą rzecz zostanie pobrana opłata. 

Dowiedz się więcej o usłudze zwrotu zagubionych przedmiotów lub zgłaszania i śledzenia zagubionych przedmiotów.

Londyn City Airport

Jeśli przedmioty zagubiły się na pokładzie samolotu British Airways lub w terminalu na lotnisku London City Airport, postaramy się je odzyskać. Współpracujemy z lotniskiem London City Airport, które korzysta z usług firmy Zero/Burden/Not Lost, dzięki którym można wyszukać, odebrać lub zarejestrować swój przedmiot.

Znalezione przedmioty są przechowywane przez maksymalnie 30 dni.

Zero Burden/Not Lost pobiera opłaty za przechowywanie znalezionych przedmiotów oraz opłaty za wysyłkę i pakowanie, jeśli konieczne jest ich odesłanie.

Zacznij wyszukiwanie za pośrednictwem usług Zero Burden/Not Lost

Wszystkie inne lotniska

Globalne dane kontaktowe w sprawie zagubionej własności (pdf, 328 kB, tylko w języku angielskim)