Posiłki i napoje

Twoje wymagania dietetyczne

W każdej sytuacji, także jeśli organizujesz obiad dla swoich pociech lub potrzebujesz zastępczego posiłku ze względu na Twoje wymogi żywieniowe, dołożymy wszelkich starań, aby zaspokoić Twoje potrzeby na pokładzie.

Gdzie mogę zamówić posiłek, jeśli mam specyficzne wymogi żywieniowe?

  • Koszerne posiłki na loty z lotniska Heathrow w Londynie możesz zamówić na 24 godziny przed odlotem i na co najmniej 48 godzin przed odlotem ze wszystkich innych lotnisk.
  • Jeśli masz inną dietę, możesz zamówić zastępczy posiłek co najmniej 24 godziny przed wylotem.
  • Posiłki spełniające specyficzne wymogi żywieniowe nie są dostępne w klasie ekonomicznej Euro Traveller na trasach krótkodystansowych. Podczas tych lotów nie oferujemy bezpłatnych posiłków.
  • Jeśli lecisz w kabinie Euro Traveller, możesz przed podróżą zakupić online szeroki wybór przekąsek w naszej kawiarni High Life. Zakupione tam jedzenie i napoje dostarczymy na Twoje miejsce podczas lotu.

Posiłki dostępne w British Airways

Nie możemy spełnić wymogów żywieniowych każdego rodzaju we wszystkich naszych lotach, co oznacza, że możesz nie otrzymać opcji zgodnej ze swoimi preferencjami.

Nie możemy dokonywać żadnych zmian w poniższych oferowanych posiłkach i nie przyjmujemy zamówień na przyrządzanie konkretnych potraw, jak homar, stek, kawior lub talerz owoców, według indywidualnych preferencji.

Posiłki oferowane przez nas osobom mającym różne wymagania żywieniowe mogą zawierać różne alergeny, w tym orzechy i ziarna sezamu, i mogą nie być odpowiednie dla pasażerów z poważnymi alergiami pokarmowymi lub więcej niż jedną alergią pokarmową.

Przeczytaj więcej informacji dla podróżnych z poważnymi alergiami pokarmowymi.

Typ posiłku Information
Wegetariański Ten posiłek nie zawiera mięsa ani ryb – w tym skorupiaków – lub pochodnych produktów odzwierzęcych, jak żelatyna wołowa. Może zawierać jajka i produkty mleczne, takie jak mleko i ser.
Wegański Jest to posiłek ściśle wegański, który nie zawiera żadnych produktów odzwierzęcych, w tym miodu, jajek i nabiału. Nie zawiera pochodnych produktów odzwierzęcych, jak żelatyna wołowa.
Hinduski wegetariański Ten posiłek nie zawiera żadnego mięsa, ryb lub jaj, ale może zawierać produkty nabiałowe. Jest przyprawiony łagodnymi przyprawami z subkontynentu indyjskiego.
Hinduski niewegetariański Ten posiłek zawiera jagnięcinę, drób lub ryby, jajka i/lub nabiał. Nie zawiera wołowiny, wieprzowiny ani ich pochodnych i jest przyprawiony łagodnymi przyprawami z subkontynentu indyjskiego.
Halal  Ten posiłek jest przyrządzony zgodnie z zasadami halal. Zawiera mięso halal i nie zawiera wieprzowiny, alkoholu ani ich pochodnych.
Dźinijski Jest to indyjski posiłek wegański nadający się dla wyznawców dźinizmu. Nie zawiera warzyw korzeniowych, takich jak cebula, czosnek, imbir, rzodkiewka, rzepa czy ziemniaki. Nie zawiera alkoholu.
Koszerny

Ten posiłek jest przyrządzony zgodnie z zasadami żydowskiej kuchni koszernej. Nie zawiera wieprzowiny, produktów ubocznych produkcji wieprzowiny ani skorupiaków.

Niedostępne w trakcie lotów do Londynu z Bahrajnu, Bangalore, Pekinu, Cancún, Antyli, Hajdarabadu, Inczonu, Kuwejtu, Limy, Nairobi, Mauritiusa, Szanghaju, Rijadu, Dżuddy, San José (Kostaryka), Santiago, Port of Spain (Trynidad i Tobago).

Posiłek dla dzieci

Może to być posiłek niewegetariański, który jest odpowiedni dla pasażerów w wieku od 2 do12 lat.

Może zawierać wołowinę i wieprzowinę.

Posiłek dla małych dzieci

W trakcie lotów długodystansowych na pokładzie są do dyspozycji urządzenia do podgrzewania butelek i jedzenia, a także niewielki zapas jedzenia i mleka dla niemowląt.

Nie przyjmujemy zamówień na jedzenie dla niemowląt i nie jesteśmy w stanie sterylizować butelek ani dostarczyć sterylizowanej wody na pokładzie. Sugerujemy zabranie własnego jedzenia dla niemowląt i stosownego sprzętu w bagażu podręcznym.

Więcej informacji o posiadaniu artykułów spożywczych w bagażu podręcznym

Dla cukrzyków

To jest zbilansowany posiłek dla diabetyka. Zawiera minimalną ilość cukru oraz zbilansowane porcje białek, tłuszczy, błonnika i węglowodanów złożonych.

Więcej informacji dla pasażerów z dolegliwościami

Posiłki bezglutenowe Ten posiłek nadaje się dla osób z celiakią lub nietolerancją glutenu. Nie zawiera zbóż zawierających gluten, w tym pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, orkiszu i kamutu ani ich pochodnych. Może zawierać nabiał.
Niskokaloryczne Ten posiłek jest bogaty w błonnik, ma niską zawartość tłuszczu i zawiera węglowodany złożone. Nie zawiera cukru, tłustych mięs, słodyczy, smażonych lub tłustych potraw oraz sosów, takich jak majonez czy sos. 
Niskotłuszczowe Ten posiłek jest bogaty w błonnik i zawiera węglowodany złożone oraz minimalną ilość tłuszczy nasyconych. Nie zawiera suszonej żywności, żółtek, dodanych tłuszczów i olejów, przetworów mięsnych i serów oraz tłustych sosów. 
O niskiej zawartości soli Ten posiłek nie zawiera dodatku soli, sodu i substytutów soli. Może zawierać margarynę bez soli, płatki śniadaniowe o niskiej zawartości sodu i sery.
Bezmleczne Ten posiłek nadaje się dla osób z nietolerancją laktozy. Nie ma w nim żadnych produktów z zawartością laktozy, takich jak ser i mleko. Może zawierać mleko sojowe. 

Posiłki dostępne w SUN-AIR

Nie jesteśmy w stanie dostosować się do wymogów dietetycznych każdego rodzaju podczas wszystkich lotów, więc czasami możemy nie będziemy mogli podać wybranego posiłku.

Nie możemy dokonywać żadnych zmian w poniższych oferowanych posiłkach i nie przyjmujemy zamówień na przyrządzanie konkretnych potraw, jak homar, stek, kawior lub talerz owoców, według indywidualnych preferencji.

Typ posiłku Information
Wegetariański Nie zawiera mięsa, ryb, drobiu, jaj, miodu ani nabiału.
Bezglutenowy Nie zawiera pszenicy, mąki pszenicznej, jęczmienia, owsa, żyta, chleba, ciastek (z wyjątkiem niezawierających pszenicy).
Bezlaktozowy Nie zawiera nabiału (z mleka krowiego, koziego i owczego).
Posiłki dla diabetyków Nie zawiera cukru i dżemów, ciastek i czekolady, chyba że są to ich specjalne odmiany przeznaczone dla diabetyków. Zawiera wyłącznie produkty o niskiej zawartości tłuszczu.
Jedzenie dla niemowląt Przecier dla niemowląt, banany i jogurt.
Posiłek dla dzieci Znane i zdrowe jedzenie dla dzieci.
Azjatycki posiłek wegetariański

Bezmięsny, pikantny posiłek. Nie zawiera ryb, drobiu ani jaj.

Zawiera jogurt, ser i masło.

Posiłek hinduski

Zawiera drób lub ryby i pikantne warzywa.

Nie zawiera wieprzowiny ani wołowiny.

Posiłek muzułmański

Nie zawiera wieprzowiny, produktów ubocznych produkcji wieprzowiny ani składników z zawartością alkoholu.

Zawiera wyłącznie mięso z uboju rytualnego.

Posiłek niskocholesterolowy

Produkty mięsne o niskiej zawartości tłuszczu (pieczone, nie smażone).

Nabiał o niskiej zawartości tłuszczu (bez śmietany, jajek i cukru).

Więcej informacji o alergenach w naszych posiłkach

Jak zamówić posiłek, jeśli mam specyficzne wymogi żywieniowe?

Zastępczy posiłek można zamówić na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją, gdy tylko rezerwacja zostanie potwierdzona.

Zamów posiłek