Food and drink

Dowiedz się, jakich posiłków i napojów można oczekiwać na pokładzie lub jakie można zamówić z wyprzedzeniem z menu High Life Café na lotach krótkodystansowych. Znajdziesz tutaj również informacje o zamawianiu zastępczych posiłków spełniających różne wymogi żywieniowe, planowaniu menu dziecięcego i sprawdzaniu listy alergenów.

Loty krótkodystansowe

Klasa ekonomiczna - Euro Traveller

W naszej pokładowej kawiarni High Life Café (poprzednio Speedbird Café) oferujemy szeroki wybór słodkich i słonych przekąsek oraz napojów. W formie zamówienia z wyprzedzeniem dostępne są produkty z oferty specjalnej oraz inne przysmaki, w tym dania z nagrodzonej gwiazdką Michelina kuchni Toma Kerridge'a.

Zapoznaj się z menu High Life Café

Klasa Business - Club Europe

W klasie Club Europe serwujemy przepyszne posiłki, w tym pełne śniadanie angielskie, lunch, tradycyjny podwieczorek z herbatą i kolację. Do posiłków podawane są napoje zimne, gorące i alkoholowe.

Loty długodystansowe

Klasa ekonomiczna - World Traveller

W klasie World Traveller można się delektować przysmakiem, daniem głównym i deserem oraz wieloma napojami gorącymi, zimnymi i alkoholowymi. Oferujemy także przekąski w połowie lotu oraz drugi posiłek w trakcie dłuższych lotów.

Klasa ekonomiczna Premium - World Traveller Plus

W klasie World Traveller Plus można delektować się kieliszkiem wina musującego po starcie oraz przystawką, daniem głównym i deserem. W trakcie lotu dostępny jest szeroki wybór przekąsek oraz napojów gorących, zimnych i alkoholowych, które są przynoszone do zajmowanego miejsca.

Klasa Business - Club World

W klasie Club World można wybrać spośród kilku propozycji danie główne, które jest podawane z przystawką, deserem i serem. W trakcie lotu dostępny jest szeroki wybór przekąsek oraz napojów gorących, zimnych i alkoholowych, które są przynoszone do zajmowanego miejsca. Na niektórych trasach pasażerowie otrzymują nasz firmowy podwieczorek z herbatą. 

Klasa First

W ramach menu a la carte „Dine Anytime” można skomponować własny obiad z firmowych dań przyrządzanych z najwyższej klasy brytyjskich produktów, który zostanie podany w elegancki sposób. Oprócz posiłków oferujemy przekąski i napoje, w tym koktajle, moktajle, szampana, mocniejsze alkohole i wino.

Wymagania dietetyczne

Pasażerów mających specyficzne wymagania dietetyczne prosimy o poinformowanie nas o tym przed lotem, aby odpowiedni posiłek czekał na nich na pokładzie. Do wyboru jest szeroka gama posiłków m.in. wegańskie, koszerne i halal.

Dowiedz się więcej

Alergie

Dowiedz się, jakie typowe alergeny znajdują się w naszych posiłkach, a także jakie zamienniki są dostępne w trakcie naszych lotów.

 

 

Więcej o alergenach

Poznaj naszego Mistrza Wina

Nasza skomponowana z najwyższym smakiem oferta wyszukanych napojów podawanych pasażerom bezpłatnie na ziemi i w trakcie lotu jest dziełem Mistrza Wina, Tima Jacksona. Tim dzieli się swoją wiedzą, mówi o swoich ulubionych winnicach i rekomenduje wino do posiłków podawanych na pokładzie.

Obejrzyj film