Alergie pokarmowe

Jeśli na przykład masz alergię na orzechy lub jesteś na specjalnej diecie, dołożymy wszelkich starań, aby nasz posiłek spełniał Twoje wymagania. 

Poniżej możesz sprawdzić, jakie składniki zawierają oferowane przez nas posiłki. Należy jednak zaznaczyć, że lista ta nie jest wyczerpująca oraz nie że nie jesteśmy w stanie wykluczyć występowania alergenów w środowisku, w którym są przyrządzane posiłki. W związku z tym nasze posiłki mogą zawierać alergeny oraz śladowe ich ilości.

Dla podróżnych z poważnymi alergiami pokarmowymi

Przeczytaj nasze porady dla podróżnych z poważnymi alergiami pokarmowymi.

Informowanie nas o swoich wymaganiach

Personel przyjmujący rezerwacje nie jest w stanie przekazać informacji o indywidualnych wymaganiach dietetycznych personelowi pokładowemu. Dlatego bardzo ważne jest, aby informować personel pokładowy o swoich alergiach podczas wsiadania do samolotu. Informacje o alergenach w posiłkach podawanych w trakcie naszych lotów są dostępne na pokładzie i w poniższej tabeli.

Stosowane przez nas składniki uznawane za alergeny*

*Nie jest to wyczerpująca lista

Zaopatrujemy się w artykuły spożywcze u dostawców na całym świecie, a nie w każdym kraju te same składniki są uważane za potencjalne alergeny. Alergeny wyszczególnione na opakowaniu produktów podawanych w trakcie lotów do Wielkiej Brytanii z innych krajów mogą nie pokrywać się z listą alergenów przewidzianą w przepisach obowiązujących w Wielkiej Brytanii.

Składniki Użytkowanie na pokładzie
Nabiał Oferujemy posiłki niskolaktozowe, które nie zawierają sera, nabiału i ich pochodnych oraz laktozy i produktów mlecznych. Ponadto nabiału nie zawierają nasze posiłki wegańskie.
Jaja i produkty pochodne Nasze posiłki podawane w trakcie lotu mogą zawierać jaja lub ich produkty pochodne. Do naszych posiłków wegańskich nie są dodawane jaja ani produkty pochodne.
Gluten Oferujemy posiłki niskoglutenowe, które nie zawierają pszenicy, mąki pszenicznej, jęczmienia, owsa, żyta, chleba, ciastek (z wyjątkiem niezawierających pszenicy), ciasta, wędlin ani innych produktów na bazie mąki.
Orzeszki ziemne

Nasze posiłki podawane w trakcie lotu nie zawierają orzeszków ziemnych ani ich produktów pochodnych. Mogą być jednak przyrządzane w zakładzie, w którym są przetwarzane orzeszki ziemne, w związku z czym nie jesteśmy w stanie zaoferować zastępczych posiłków zupełnie bez zawartości orzeszków ziemnych.

Orzeszki ziemne mogą być używane w niektórych poczekalniach lotniskowych. W tej sprawie informacji może udzielić personel poczekalni.

Owoce morza Nasze posiłki podawane w trakcie lotu mogą zawierać skorupiaki lub ich produkty pochodne. Skorupiaków nie zawierają nasze posiłki wegetariańskie i wegańskie.
Nasiona sezamu Nasze posiłki podawane w trakcie lotu mogą zawierać nasiona sezamu. Obecnie nie mamy w ofercie zastępczego posiłku bez nasion sezamu.
Orzechy Nasze posiłki podawane w trakcie lotu mogą zawierać orzechy, w tym orzechy włoskie i nerkowce. Obecnie nie mamy w ofercie zastępczego posiłku bez orzechów.
Inne kulinarne gusty i połączenia

Możemy dostarczyć tylko posiłki wyszczególnione w naszych opcjach zastępczych posiłków.

Nie mamy w ofercie opcji zastępczych posiłków bez alergenów, które nie są wyszczególnione w naszych opcjach zastępczych posiłków. W związku z tym nie możemy zagwarantować dostępności nieszkodliwego posiłku na pokładzie.

Pasażerom z wieloma alergiami pokarmowymi nie jesteśmy w stanie zaoferować zmodyfikowanych wersji opcji zastępczych posiłków, które są podawane.

Spożywanie własnych posiłków

Pasażerowie, którzy nie znajdą w naszej ofercie niczego odpowiedniego dla siebie, mogą wnieść na pokład własne jedzenie. Jedynym warunkiem jest przestrzeganie lokalnych przepisów kontroli bezpieczeństwa i wwożenia żywności.