Pomoc dotycząca opóźnionych i odwołanych lotów oraz zwrotu pieniędzy

Ponowne rezerwacje i zwroty kosztów

Dowiedz się poniżej, jak zmienić rezerwację lub uzyskać zwrot kosztów, jeśli Twój lot lub Twoje wakacje zostały zakłócone przez opóźnienia lub anulacje.

Opóźnione loty

Jeśli lot jest opóźniony o co najmniej 5 godzin, możesz uzyskać zwrot pieniędzy za część podróży, która się nie odbyła.

Jeśli spóźnienie w miejscu docelowym wynosi więcej niż 3 godziny oraz opóźnienie wynika z przyczyn zależnych od przewoźnika (a nie nadzwyczajnych okoliczności, których nie dało się uniknąć mimo przedsięwzięcia rozsądnych środków) możesz uzyskać odszkodowanie.

Sprawdź status lotu

Anulowane loty

Jeśli Twój lot został odwołany, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Sprawdź swoje prawa konsumenckie w UE.

Odwiedź stronę Zarządzaj swoją rezerwacją, aby szybko i łatwo znaleźć dostępne opcje.

Jeśli dokonałeś rezerwacji za pośrednictwem biura podróży lub organizatora wycieczek, skontaktuj się z nimi bezpośrednio, aby omówić opcje lub poprosić o zwrot pieniędzy. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy w uzyskaniu zwrotu pieniędzy od biura podróży lub organizatora wycieczek, skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy. Jesteśmy tutaj, aby pomagać.

Połączenia lotów

Poniższe informacje dotyczą opóźnionych lub odwołanych lotów łączonych (z przesiadką), które zostały zarezerwowane razem i mają ten sam numer rezerwacji, np. Mumbai (miejsce rozpoczęcia podróży) — London Heathrow (punkt przesiadkowy) — Nowy Jork (miejsce docelowe).

Jeśli lot jest opóźniony

 • Jeśli lot z punktu początkowego podróży zostanie opóźniony w okresie maksymalnie 3 godzin przed godziną wylotu, automatycznie zmienimy rezerwację lotu przesiadkowego obsługiwanego przez British Airways, aby dać Ci więcej czasu na wygodną przesiadkę.
 • Należy zwracać uwagę na minimalny czas przesiadki, aby zdążyć na lot.
 • Jako członkowie sojuszu oneworld® możemy oferować wsparcie na kluczowych lotniskach za pośrednictwem zespołu wsparcia oneworld Global Support. Dzięki tej pomocy pasażerowie mogą szybciej przedostać się przez lotnisko, uzyskać najnowsze informacje, nowe karty pokładowe oraz, jeśli zachodzi taka konieczność, zakwaterowanie na noc.

Jeśli spóźnisz się na lot przesiadkowy

 • Automatycznie zarezerwujemy następny dostępny lot British Airways.
 • Zespół wsparcia oneworld Global Support służy pomocą w czasie podróży, m. in. dostarczając najnowszych informacji, nowych kart pokładowych i, jeśli zachodzi taka konieczność, zakwaterowania na noc.
 • Jeśli lot przesiadkowy został zarezerwowany u innych linii lotniczych, nie będziemy mogli pomóc nawet w przypadku opóźnienia lotu. W takiej sytuacji należy kontaktować się z liniami lotniczymi, u których zarezerwowano lot.

Zwroty

 • Jeśli opóźnienie lub odwołanie lotu przekracza pięć godzin i powoduje zakłócenie lotu przesiadkowego zarezerwowanego pod tym samym numerem rezerwacji (przy czym czas na przesiadkę nie przekracza 24 godzin), a pasażer nie chce kontynuować podróży do miejsca docelowego, przewoźnik zapewni lot powrotny do punktu początkowego podróży i zwróci koszty za te części podróży, które się nie odbyły.
 • Możesz uzyskać zwrot pieniędzy za część podróży, która się odbyła, jeśli udowodnisz, że jej cel stał się nieistotny względem pierwotnych planów podróży. Następnie musisz ubiegać się o zwrot pieniędzy za część podróży, która się odbyła w tym samym czasie, gdy ubiegasz się o zwrot pieniędzy za część podróży, która się nie odbyła.
 • Aby otrzymać zwrot pieniędzy, podejmij te same kroki, jak w przypadku odwołanych lotów.

Rezerwacje obejmujące przelot + hotel/samochód/transfer/atrakcję

(Rezerwowane wspólnie z odwołanym lotem)

Zmiana rezerwacji na alternatywny lot rozpoczynający się w tym samym dniu co pierwotny lot (w zależności od dostępności, bez dodatkowych opłat).

Możesz także zmienić datę podróży (w zależności od dostępności). Za zmianę rezerwacji nie jest pobierana opłata. Jeśli cena hotelu, samochodu, transferu lub atrakcji jest wyższa, konieczne będzie zapłacenie różnicy. Jeśli cena będzie niższa, zwrócimy różnicę.

Możesz anulować rezerwację i ubiegać się z zwrot pieniędzy (łącznie z podatkami), w oryginalnej formie płatności.

Jeśli Twoja podróż już się rozpoczęła:

 • Zadzwoń na infolinię British Airways Holidays dostępną 24 godziny na dobę. Numer telefonu znajduje się na voucherze na usługi inne niż lot oraz we wiadomości e-mail, którą przesyłamy przed rozpoczęciem podróży.

Jeśli Twoja podróż jeszcze się nie rozpoczęła:

 • W Wielkiej Brytanii: Tel.: 0344 493 0787 opcja 1 (06:00-20:00 czasu lokalnego; opłaty naliczane według stawki lokalnej)
 • W USA: Tel.: 1 877 428 2228 (09:00 - 19:00 czasu EST)
 • Dane kontaktowe innych biur British Airways