Seating

Wybór miejsca z wyprzedzeniem

Zalecamy możliwie jak najwcześniejsze wybranie miejsca w samolocie, aby uniknąć siedzenia z dala od rodziny lub znajomych.

Jak wybrać miejsce

Miejsce można wybrać podczas rezerwacji lotu lub później, za pośrednictwem strony Zarządzaj swoją rezerwacją.

Jeśli masz już rezerwację:

 1. Zaloguj się na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją
 2. Kliknij numer swojego lotu w sekcji „Szczegóły Twojej rezerwacji”.
 3. W sekcji „Miejsca” kliknij „Przejrzyj lub zmień miejsca na tym locie” i postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami.
Wybierz miejsce

Czy muszę zapłacić za wybór miejsca?

Płatność za wybór miejsca zależy od wielu czynników, w tym wybranej taryfy i kabiny, w której chcesz podróżować.

Wyboru miejsca możesz dokonać bezpłatnie na 24 godziny przed odlotem, gdy rozpocznie się odprawa, chyba że masz zarezerwowany bilet Basic (klasa ekonomiczna, tylko bagaż podręczny), w przypadku którego miejsce zostanie Ci przydzielone automatycznie.

W przypadku biletu Basic (klasa ekonomiczna, tylko bagaż podręczny) możesz:

 • dopłacić za wybór miejsca (od momentu dokonania rezerwacji do momentu otwarcia odprawy) lub
 • otrzymać od nas miejsce bezpłatnie po otwarciu odprawy. Następnie możesz zapłacić za zmianę miejsca, wybór może być jednak ograniczony.

Jeśli jesteś członkiem Executive Club, otrzymasz punkty Avios, jeśli zapłacisz za wybór miejsca na pokładzie samolotu British Airways. Za każdego wydanego funta (GBP) otrzymasz wówczas co najmniej sześć punktów Avios. Dowiedz się więcej o zbieraniu punktów Avios za przeloty.

Możesz mieć prawo do bezpłatnego wyboru miejsca, jeśli zaliczasz się do jednej z poniższych grup.

Podróż w kabinie klasy First

Od momentu dokonania rezerwacji można bezpłatnie wybrać miejsce w kabinie First.

Członkowie Executive Club

Dla uczestników programu lojalnościowego Executive Club oneworld® wybór miejsc jest dostępny na różnych etapach, w zależności od statusu.

Aby korzyści te miały zastosowanie, pasażer musi podróżować w ramach rezerwacji lub, w przypadku członków Gold, w ramach jednej z rezerwacji. Korzyści te mają zastosowanie tylko dla lotów obsługiwanych przez British Airways i nie są dostępne w przypadku rezerwacji grupowych.

Czasami miejsca w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym na lotach krótkodystansowych mogą nie być dostępne z wyprzedzeniem ze względów operacyjnych.

Gold / oneworld Emerald

Bezpłatny wybór miejsca jest dostępny w przypadku rezerwacji dla wszystkich osób z grupy lub rodziny pasażera. Obejmuje to znajomych i rodzinę z innych rezerwacji, którzy podróżują z pasażerem w tej samej klasie podróży i tym samym lotem.

Silver / oneworld Sapphire

Bezpłatny wybór miejsca, z wyjątkiem miejsc w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym podczas lotów długodystansowych, od momentu dokonania rezerwacji dla wszystkich osób z grupy lub rodziny pasażera. Miejsca w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym na lotach długodystansowych mogą być wybrane bezpłatnie na 24 godziny przed odlotem.

Bronze / oneworld Ruby

Bezpłatny wybór miejsc, z wyłączeniem miejsc w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym, na siedem dni przed odlotem dla wszystkich osób z grupy lub rodziny pasażera. Miejsca w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym mogą być wybrane bezpłatnie na 24 godziny przed odlotem.

Blue

Bezpłatny wybór miejsca na 24 godz. przed odlotem, z wyłączeniem miejsc w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym i lotów w taryfie podstawowej. Miejsca można kupić w momencie dokonywania rezerwacji.

Bilety w pełni elastyczne i częściowo elastyczne

Bilety bardziej elastyczne pozwalają na wprowadzanie określonych zmian dotyczących daty i godziny lotu. Ponadto umożliwiają bezpłatny wybór miejsca.

 • Taryfy w pełni elastyczne (Plus Flex) umożliwiają bezpłatny wybór miejsca od momentu dokonania rezerwacji.
 • Taryfy częściowo elastyczne (Plus) umożliwiają bezpłatny wybór miejsca na 48 godzin przed odlotem.

Decyzję o stopniu elastyczności podejmuje się w momencie dokonywania rezerwacji.

Wspólny wybór miejsc na oddzielnych biletach

Dostępne miejsca można wybrać razem bezpłatnie na 24 godziny przed odlotem, gdy rozpocznie się odprawa online.

Jeśli jednak podróżuje się z innymi osobami w ramach różnych rezerwacji, można zapłacić z góry, aby wybrać określone miejsca i mieć pewność, że podczas lotu będzie się siedzieć obok siebie. W tym celu wystarczy zalogować się na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją.

Latanie z dziećmi

Aby wybrać najlepsze miejsca i upewnić się, że cała rodzina siedzi obok siebie, najlepiej wybrać miejsca z wyprzedzeniem. Być może będzie trzeba za to zapłacić.

Więcej informacji o miejscach rodzinnych

Brak wyboru miejsc z wyprzedzeniem

Dokładamy wszelkich starań, aby rodziny siedziały obok siebie, przydzielając im miejsca na kilka dni przed odlotem. Wybór miejsc może być jednak ograniczony, a same miejsca mogą być podzielone na różne rzędy lub przejścia. Zapewniamy, że każde dziecko w wieku poniżej 12 lat siedzi obok osoby dorosłej z danej rezerwacji, ale dzieci w wieku powyżej 12 lat są uznawane za osoby dorosłe w naszym systemie i mogą siedzieć oddzielnie.

Podróż z niemowlęciem poniżej drugiego roku życia

Miejsca są bezpłatne, jeśli leci się z niemowlęciem poniżej drugiego roku życia, które nie będzie podróżować na oddzielnym siedzeniu. Możesz wybrać miejsce dla siebie i wszystkich członków swojej grupy lub rodziny bezpłatnie od razu po dokonaniu rezerwacji, z wyjątkiem rezerwacji dla ponad dziewięciu osób. Jedna osoba z Twojej grupy z niemowlęciem będzie mogła wybrać miejsce z gondolą lub fotelikiem dla niemowlęcia w zależności od dostępności. Reszta grupy lub rodziny będzie mogła wybrać inne miejsca bezpłatnie.

Podróżowanie z niepełnosprawnością

Nie pobieramy opłat za wybór miejsca, jeśli masz określone wymagania dotyczące miejsca ze względu na swoją niepełnosprawność.

Dowiedz się na temat pomocy dla osób niepełnosprawnych

Jak zarezerwować miejsce

W większości przypadków można wybrać miejsce na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją, ale czasami może być konieczne skontaktowanie się z nami, na przykład w przypadku niektórych niewidocznych niepełnosprawności. Należy wówczas wykonać następujące czynności.

 1. Zarezerwuj lot
 2. Poproś nas o pomoc na co najmniej 48 godzin przed odlotem. Następnie w sekcji szczegółów lotu na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją kliknij „Miejsca”.
 3. Wybierz miejsce, a jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami

Podróżowanie w dużych grupach

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na ten temat

Grupy składające się z więcej niż dziewięciu osób

W przypadku podróży grupowych przydzielamy miejsca bezpłatnie. Staramy się usadzać grupy razem, nie zawsze jednak możemy to zagwarantować, zwłaszcza jeśli członkowie grupy mają osobne rezerwacje.

Aby upewnić się, że Wasza grupa siedzi razem lub jeśli chcesz wybrać konkretne miejsca, możesz zapłacić za wybór miejsc z wyprzedzeniem. Dotyczy to wyłącznie rezerwacji grupowych dokonanych w Zjednoczonym Królestwie i Irlandii.

Opłata za miejsce

Ile to będzie kosztować?

Wyświetl mapy miejsc

Koszt wyboru miejsca różni się w zależności od rodzaju miejsca i kabiny, w której podróżujesz. Ceny miejsc są podawane podczas rezerwacji lotu lub na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją. Za miejsce można zapłacić z góry kartą kredytową lub debetową albo przy użyciu punktów Avios w przypadku lotów obsługiwanych przez British Airways.

Wybór miejsc przy przegrodzie może nie być możliwy, ponieważ są one zwykle zarezerwowane dla osób z niepełnosprawnością lub podróżujących z niemowlęciem.

Płatności na lotnisku

Podobnie jak wiele innych linii lotniczych przyjmujemy jedynie płatności kartą kredytową lub debetową na licznych lotniskach, które obsługują nasze połączenia, w tym na lotniskach London Heathrow i London Gatwick oraz na lotniskach w Ameryce Północnej.

Płatności punktami Avios

Za pomocą strony Zarządzaj swoją rezerwacją można zapłacić za miejsca z góry punktami Avios, korzystając z opcji pełnej lub częściowej płatności. Możliwość ta jest dostępna dla lotów obsługiwanych przez British Airways i daje ona więcej opcji wykorzystania posiadanych punktów Avios.

Członkowie Executive Club na poziomie Bronze, Silver lub Gold mogą w wielu przypadkach wybierać bezpłatne miejsca. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w warunkach poniżej.

Zmiany i zwroty kosztów

Więcej informacji o zmianie miejsc i zwrotach pieniędzy

Jeśli płacisz za wybór miejsca, a po wejściu na pokład nie jesteśmy w stanie zapewnić Ci tego miejsca lub odpowiedniej alternatywy, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w warunkach odpłatnego przydzielania miejsc poniżej.

Terms and conditions

Dostępność

 • Dostępność płatnych miejsc jest ograniczona i potwierdzona wyłącznie po uiszczeniu opłaty.
 • Odpłatne przydzielenie miejsca jest możliwe w przypadku własnych lotów obsługiwanych przez British Airways oraz w przypadków lotów obsługiwanych przez British Airways sprzedawanych przez innych przewoźników.
 • Linie lotnicze będące partnerem franchisingowym British Airways mogą oferować odpłatne przydzielanie miejsc. Linia lotnicza będąca partnerem franchisingowym British Airways może mieć inne warunki przydzielania miejsc niż obowiązujące w przypadku lotów obsługiwanych przez British Airways. Zalecamy zatem dokładne zapoznanie się z warunkami danej linii lotniczej będącej partnerem franchisingowym.
 • W przypadku niektóry lotów obsługiwanych przez partnerów „codeshare” wybór miejsca za dodatkową opłatą może być niedostępny.
 • Odpłatne przydzielenie miejsca dla klientów grupowych (rezerwacje dla więcej niż 9 pasażerów) jest dostępne tylko wtedy, gdy rezerwacji dokonano za pośrednictwem działu rezerwacji grupowych British Airways. Klienci grupowi, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem biura podróży albo touroperatora nie mogą obecnie skorzystać z odpłatnego przydzielania miejsc. Opcja płatności punktami Avios jest obecnie niedostępna dla klientów grupowych.
 • Wszystkim pasażerom bez biletów, w tym pasażerom podróżującym w ramach wycieczek lub pakietów wakacyjnych, którzy nie otrzymali jeszcze numerów biletów od agenta, nie przysługuje opcja odpłatnego przydzielania miejsc. Będzie to możliwe dopiero po uzyskaniu potwierdzenia numerów biletów.

Zmiany miejsc

 • W przypadku lotów sprzedawanych i obsługiwanych przez British Airways pasażer może zmienić miejsce (w zależności od dostępności) w dowolnym momencie. Jeśli zmieni miejsce na tańsze, nie zwrócimy mu różnicy w cenie. Jeśli zmieni miejsce na droższe, musi dopłacić różnicę w cenie.
 • Nie można dokonywać zmian w odpłatnie przydzielonych miejscach na lotach obsługiwanych przez British Airways sprzedawanych przez innych przewoźników.
 • Przydzielenie opłaconego miejsca nie jest zagwarantowane, ponieważ przydział miejsc może zostać zmieniony ze względów operacyjnych lub bezpieczeństwa, nawet po wejściu na pokład samolotu.
 • Jeśli zmieniamy miejsce, staramy się przydzielić co najmniej równie dobre miejsce. Jeśli pasażer uzna nowe miejsce za niesatysfakcjonujące, może złożyć wniosek o zwrot opłaty za wybór miejsca.
 • Płatne miejsca nie podlegają przeniesieniu na żadnego innego pasażera.

Zwroty

 • Zwrot opłaty za przydzielenie miejsca jest możliwy tylko wtedy, gdy:
  • British Airways zmieni miejsce na takie, które nie spełnia oczekiwań pasażera;
  • British Airways odwoła lot;
  • pasażer utraci zdolność do siedzenia w rzędzie przy wyjściach ewakuacyjnych i poinformuje nas o tym nie później niż na 48 godzin przed planowaną godziną odlotu; lub
  • Pasażer opłacił podwyższenie klasy, lecz nie chce dopłacać różnicy za możliwość wyboru miejsca w kabinie wyższej klasy.

Powyższe postanowienie nie wpływa na ewentualne przysługujące prawo do zwrotu w „okresie wstępnym”, jeśli i w zakresie, w jakim jest to przewidziane w przepisach prawa krajowego. Szczegółowy opis tego przywileju wynikającego z izraelskiej ustawy z 1981 r. o ochronie konsumentów znajduje się w naszych informacjach prawnych.

 • Opłata za przydzielenie miejsca nie zostanie zwrócona, jeśli:
  • Anuluj lot
  • nastąpi podwyższenie klasy lotu bez zgody pasażera;
  • pasażer nie będzie spełniać wymagań pozwalających na zajęcie wybranego miejsca;
  • pasażer przyjmie voucher obejmujący przyszłą rezerwację, która uwzględnia odpłatne przydzielanie miejsc (zob. odpowiednie warunki realizacji voucherów); lub
  • pasażer chce zmienić zarezerwowany u innego przewoźnika lot obsługiwany przez British Airways.
 • Jeśli w przypadku lotów sprzedawanych i obsługiwanych przez British Airways, zgodnie z typem biletu, pasażer zdecyduje się zmienić lot, przysługuje mu prawo wyboru równoważnego miejsca na taki nowy lot. Jeśli równoważne miejsce nie jest dostępne, różnica w zapłaconej kwocie nie podlega zwrotowi. Alternatywnie pasażer może wybrać droższe miejsce i dopłacić różnicę w cenie.
 • W przypadku lotów sprzedawanych przez innych przewoźników, jeśli zdecydujesz się zmienić lot na inny, nie będziesz mieć prawa do wyboru równoważnego miejsca w ramach nowego lotu, ani prawa do ubiegania się o zwrot kosztów.
 • Pasażer może ubiegać się o zwrot ewentualnej opłaty z tytułu odpłatnego przydzielania miejsc w ciągu 30 dni od ostatniego lotu w planie podróży. Wniosek o zwrot należy wysłać online, wypełniając formularz zwrotu opłaty z tytułu odpłatnego przydzielania miejsc. Wnioski o zwrot nie są przyjmowane na lotnisku ani na pokładzie.
 • O ile nie stwierdzono inaczej, zwrot pieniędzy zostanie dokonany na kartę kredytową, którą opłacono przydzielenie miejsca, lub, w przypadku płatności punktami Avios, na konto Avios członka Executive Club.

Miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym.

 • Miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym znajdują się obok lub bezpośrednio za drzwiami.
 • Jeśli pasażer wybrał miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym, w mało prawdopodobnym przypadku ewakuacji jest zobowiązany nam pomóc w otwarciu drzwi ewakuacyjnych. Dlatego taki pasażer musi być osobą powyżej 12 roku życia, która nie jest w ciąży, nie ma żadnych trudności z poruszaniem się, nie jest niedosłysząca ani niedowidząca, jest na tyle sprawna, aby obsługiwać drzwi ewakuacyjne, zrozumie pisemne lub ustne polecenia w języku angielskim oraz chce i jest w stanie pomagać w razie ewakuacji. Od osób wybierających miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym wymaga się weryfikacji spełnienia tych kryteriów.
 • British Airways w zależności od własnego uznania stwierdza, czy pasażer spełnia kryteria zajmowania miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym. Jeśli pasażer nie spełnia kryteriów, zostanie mu przydzielone inne miejsce. Dodatkowa opłata za miejsce przy wyjściu ewakuacyjnym nie podlega zwrotowi.
 • Jeśli już po wybraniu miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym pasażer przestał spełniać kryteria zajmowania tego miejsca, powinien skontaktować się z nami na co najmniej 48 godzin przed wylotem, aby ubiegać się o zwrot kosztów.

Korzystanie z Avios do zapłacenia za wybór miejsca

 • Członkowie Executive Club mogą zapłacić punktami Avios całość lub część ceny odpłatnego przydzielania miejsc na lotach obsługiwanych przez British Airways za pośrednictwem strony Zarządzaj swoją rezerwacją w witrynie ba.com lub Centrum Kontaktowego British Airways.
 • Odpłatne przydzielanie miejsc w ramach tej opcji podlega warunkom odpłatnego przydzielania miejsc.
 • Wszystkie wybrane miejsca muszą kwalifikować się do pełnej lub częściowej płatności Avios, aby można było zapłacić a całość lub część rezerwacji Avios.
 • Stawki płatności Avios są określone dla wybranych walut. Jeśli dostępna jest więcej niż jedna opcja płatności Avios, nie można zmienić wybranej opcji cenowej po dokonaniu rezerwacji.
 • Wysokość opłaty w Avios zależy od klasy kabiny, wybranej trasy i liczby osób objętych rezerwacją. Kwota pojawi się a stronie z rezerwacją.
 • British Airways może w dowolnym momencie i według własnego uznania zmienić stawki płatności punktami Avios, nie dotyczy to jednak już dokonanych rezerwacji.
 • Kiedy członek Executive Club płaci za miejsca przy użyciu punktów Avios, jego konto Avios zostanie obciążone z jego konta Executive Club za każdego pasażera objętego rezerwacją.
 • W przypadku opłacenia należności za miejsce w całości lub części punktami Avios, możliwe będzie ubieganie się o ich zwrot zgodnie z zasadami zwrotów zawartymi w warunkach odpłatnego przydzielania miejsc.
 • W przypadku opłacenia należności za miejsce w całości lub części Avios za Członka, który należy do konta domowego lub znajduje się na liście rodziny i przyjaciół, Avios zostaną pobrane z rachunku każdego z członków, proporcjonalnie do salda punktów Avios na rachunkach domowych każdego z członków. Członkowie posiadający konta domowe mogą zapłacić Avios w całości lub w części za miejsca siedzące osób, które nie przynależą do ich konta domowego.
 • Płatności punktami Avios nie można powiązać z innymi ofertami promocyjnymi, chyba że jest to wyraźnie dozwolone.
 • Za wybór miejsca za dodatkową opłatą nie są przyznawane członkom punkty Avios ani punkty statusowe.
 • Nie ma możliwości zapłacenia Avios za miejsca w przypadku rezerwacji dokonanych za pośrednictwem systemu Concur lub w przypadku rezerwacji grupowych.

Rezerwacja dodatkowego miejsca w celu uzyskania dodatkowej przestrzeni

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego biletu, aby zachować wolne miejsce obok siebie, na przykład w celu zapewnienia sobie dodatkowej przestrzeni osobistej lub przewiezienia delikatnego lub cennego przedmiotu, takiego jak instrument muzyczny lub obraz.

Przedmiot taki musi zmieścić się na siedzeniu, ponieważ w przeciwnym razie będzie musiał zostać oddany do luku bagażowego. Dowiedz się więcej o bagażu.

Jak zarezerwować dodatkowe miejsce

 • Skontaktuj się z nami lub z biurem podróży, aby zarezerwować dodatkowe miejsce, ponieważ tego typu rezerwacji nie można dokonać online.
 • Jeśli jesteś już na lotnisku i nie masz zarezerwowanego z wyprzedzeniem dodatkowego miejsca, porozmawiaj z pracownikiem British Airways. Jeśli w kabinie, w której podróżujesz, będą dostępne miejsca, możesz je dokupić.
 • Na wielu lotniskach, w tym na London Heathrow, London Gatwick i niektórych lotniskach w Ameryce Północnej, możesz płacić tylko kartą. Skontaktuj się z naszym pracownikiem na lotnisku, aby dowiedzieć się, czy jest dostępna opcja zamiany gotówki na kartę płatniczą.

Dodatkowa przestrzeń osobista i bezpieczeństwo

Jeśli chcesz, aby miejsce obok Ciebie było wolne dla dodatkowej przestrzeni osobistej, możesz je w tym celu dokupić.

Dla wygody musisz dokupić dodatkowe miejsce, jeśli:

 • podróżujesz w klasie ekonomicznej i potrzebujesz więcej miejsca, aby łatwo zapinać pasy podczas startu, lądowania lub w okresach turbulencji, lub
 • nie możesz w pełni opuścić obu podłokietników fotela. Wymogiem bezpieczeństwa jest pełne opuszczenie podłokietnika między pasażerami podczas startu, lądowania i turbulencji.

W razie potrzeby możemy udostępnić Ci przedłużacz pasów bezpieczeństwa.

Uwaga:

 • Dodatkowe miejsce nie zapewnia dodatkowej szerokości siedzenia, zachęcamy zatem do zapoznania się z poniższym przewodnikiem po minimalnych szerokościach siedzeń w naszych samolotach.
 • W większości naszych samolotów długodystansowych podłokietników w kabinie ekonomicznej nie można całkowicie schować w oparciu fotela. Po podniesieniu zatrzymują się pod kątem 45 stopni i nie można ich już bardziej podnieść.
 • Podczas startu, lądowania i turbulencji między pasażerami musi znajdować się całkowicie opuszczony podłokietnik. 
 • Podłokietniki w kabinach First, Business (Club World) i Premium Economy (World Traveller Plus) są zamontowane na stałe i nie można ich podnosić ani opuszczać.
 • Dla wygody nie można dokupić dodatkowego miejsca przy przegrodzie lub w rzędzie przy wyjściu ewakuacyjnym.
 • Nie można dokupić dodatkowego miejsca na lot obsługiwany przez British Airways, jeśli podróż obejmuje lot obsługiwany przez inną linię lotniczą.
Kabina Wymiary
Euro Traveller (klasa ekonomiczna na lotach krótkodystansowych)

Standardowa szerokość siedzenia: od 17” do 18” / od 43 do 45 cm

Wszystkie podłokietniki podnoszą się w pełni, dzięki czemu dwa siedzenia mogą być używane łącznie.

World Traveller (klasa ekonomiczna na lotach krótkodystansowych)

Standardowa szerokość siedzenia: od 17” do 18” / od 43 do 45 cm

Wszystkie podłokietniki podnoszą się do określonego kąta. W kilku naszych samolotach podłokietniki zatrzymują się pod kątem 45 stopni, nie można ich zatem ustawić równolegle do oparcia siedzenia (np. w samolotach A380).

World Traveller Plus (klasa ekonomiczna premium na lotach długodystansowych)

Standardowa szerokość siedzenia:  18,5”/46 cm

Zasadniczo podłokietniki nie podnoszą się poza niektórymi siedzeniami przy przejściu, przeznaczonymi dla pasażerów wymagających pomocy ze względu na niepełnosprawność lub trudności z poruszaniem się. Podłokietniki w przednich rzędach są zamontowane na stałe i nie podnoszą się.

Club Europe (klasa business na lotach krótkodystansowych)

Standardowa szerokość siedzenia: 18”/45 cm

Wszystkie podłokietniki podnoszą się, każdy rząd siedzeń może być jednak przedzielony konsolą środkową o stałej szerokości, której nie można podnieść. 

Club World (klasa business na lotach długodystansowych)

Standardowa szerokość siedzenia: od 19 do 20,5” / od 48 do 52 cm

Ze względu na indywidualne wyprofilowanie siedzeń podłokietniki są zamontowane na stałe i nie można ich poszerzyć/zmienić.

Klasa First

Standardowa szerokość siedzenia: 22”/55 cm

Ze względu na indywidualne wyprofilowanie siedzeń podłokietniki są zamontowane na stałe i nie można ich poszerzyć/zmienić.

Wybór miejsc w samolotach naszych partnerskich linii lotniczych

W przypadku rezerwacji lotów obsługiwanych przez linie American Airlines, Finnair, Iberia, JAL lub Qantas można wybrać sobie miejsce na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją.

Jeśli podróżujesz samolotem jednego z naszych partnerów w ramach sojuszu oneworld i jesteś członkiem Executive Club na poziomie Gold/Emerald, Silver/Sapphire lub Bronze/Ruby, możesz skontaktować się z centrum obsługi klienta British Airways, aby tam wybrać miejsce na dany lot.

We wszystkich pozostałych przypadkach, gdy lecisz jedną z naszych partnerskich linii lotniczych, skontaktuj się z nimi bezpośrednio, aby wybrać sobie odpowiednie miejsce.

Do opłacenia miejsc na lotach obsługiwanych przez nasze partnerskie linie lotnicze nie można użyć punktów Avios.

Jeśli chcesz otrzymać zwrot pieniędzy za wybór miejsca w samolocie obsługiwanym przez jedną z naszych partnerskich linii lotniczych, skontaktuj się bezpośrednio z tą linią.