Podróż z rodziną

Miejsca rodzinne

Podróżowanie z dzieckiem może wymagać więcej przemyśleń, więc pomożemy Ci zarezerwować bilet odpowiedni dla jego wieku i wyjaśnimy, jak przewozić łóżeczka i foteliki samochodowe.

Miejsca siedzące dla niemowląt i dzieci

Chcemy, aby rodzinne podróżowanie było tak przyjemne i bezstresowe, jak to tylko możliwe. Aby zapewnić rodzinie najlepsze miejsca podczas lotu, zalecamy wybranie ich z wyprzedzeniem podczas rezerwacji. Może to wiązać się z dodatkową opłatą.

Jeśli nie wybierzesz swoich miejsc z wyprzedzeniem, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby cała Twoja rodzina siedziała obok siebie, zależnie od wolnych miejsc na pokładzie samolotu. Może to oznaczać, że będziecie siedzieć w sąsiednich rzędach lub po dwóch stronach korytarza. Wszystkie dzieci poniżej 12 lat zostaną posadzone obok towarzyszącej osoby dorosłej. W klasie Club Suite wskazane jest pilnowanie dzieci poniżej 12 lat i niepozostawianie ich bez nadzoru w trakcie lotu. Osoby powyżej 12 roku życia mogą zostać posadzone oddzielnie. 

Jeśli jesteś członkiem Executive Club Gold, Silver lub Bronze, możesz bezpłatnie wybrać miejsca dla wszystkich osób w swojej rezerwacji. Upewnij się, że dodajesz swój numer członkowski do wszystkich rezerwacji, aby skorzystać z tej korzyści.

Dowiedz się, jak wybrać miejsce

Podróżowanie z niemowlętami

Rezerwowanie miejsca dla niemowlęcia

Jeśli chcesz zarezerwować osobny fotelik dla niemowlęcia (poniżej 2 lat), skontaktuj się z nami, a my zorganizujemy go dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że nie można dokonać jego rezerwacji online.

Skontaktuj się z nami, aby zapłacić za fotelik dla niemowląt

Wybieranie miejsc dla niemowlęcia na kolanach

W przypadku podróży z niemowlęciem na kolanach można bezpłatnie wybrać miejsce dla siebie i wszystkich osób objętych rezerwacją, o ile grupa ta liczy mniej niż dziesięć osób. Jedna z osób objętych rezerwacją może wybrać miejsce przy nosidełku. Jeśli miejsce nie zostanie wybrane, sami wybierzemy odpowiednie miejsca przed lotem.

Wybierz miejsce

Co jeśli podróżujesz z więcej niż jednym niemowlęciem?

W przypadku podróży z więcej niż jednym niemowlęciem bez rezerwacji oddzielnego miejsca, na każde niemowlę w rezerwacji musi przypadać towarzysząca osoba dorosła powyżej 16 lat, która będzie trzymać je na kolanach. Jest to niezbędne ze względów bezpieczeństwa, ponieważ każda osoba dorosła może trzymać tylko jedno dziecko na kolanach podczas startu, turbulencji i lądowania.

Jeśli podróżujesz samodzielnie z dwójką niemowląt, jedno z nich może podróżować na Twoich kolanach (w cenie biletu dla niemowląt), podczas gdy drugie może podróżować w swoim własnym foteliku (w cenie biletu dla dziecka), jeśli jest zabezpieczone w zatwierdzonym foteliku samochodowym zgodnym z przepisami bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz zarezerwować osobny fotelik dla niemowlęcia (poniżej 2 lat), skontaktuj się z nami, a my zorganizujemy go dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że nie można dokonać jego rezerwacji online.

Skontaktu się z nami

Co zrobić, jeśli niemowlę stanie się dzieckiem podczas podróży?

Jeśli niemowlę ukończy 2 lata w trakcie podróży, musi mieć zarezerwowane własne miejsce we wszystkich lotach odbywających się w dniu jego 2. urodzin i po nim. Nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat, zapłacisz taryfę niemowlęcą za całą podróż. Tej rezerwacji nie można wykonać online i z przyjemnością Ci pomożemy w tej sprawie, jeśli skontaktujesz się z nami bezpośrednio.

Skontaktu się z nami

Gondole i foteliki dla niemowląt dostarczane przez nas

Na naszych trasach długodystansowych są wydawane bezpłatnie nosidełka i foteliki dla niemowląt do 2. roku życia, ważących poniżej 12,5 kg (27,5lb), które mogą być używane podczas lotu, gdy sygnalizacja pasów bezpieczeństwa jest wyłączona. Jeśli wybrano miejsce przy nosidełku, otrzymasz od załogi nosidełko lub fotelik dla niemowlęcia, w zależności od dostępności i typu samolotu.

Gondole

Nasze specjalnie zaprojektowane nosidełka są przeznaczone tylko dla niemowląt w wieku do 6 miesięcy, ważących nie więcej niż 8 kg (17,5 funta), aby niemowlę mogło spać w najwygodniejszej pozycji w trakcie lotu. Można przynieść własny daszek do nosidełka CoziGo, aby zapobiec rozproszeniu pod wpływem światła i ruchu. 

Foteliki dla niemowląt

Nasze foteliki dla niemowląt mogą być używane przez dzieci od urodzenia do 24 miesięcy, które ważą nie więcej niż 12,5kg (27,5 lb).Fotele te są mocowane w gondoli przez personel pokładowy i można je ustawić w dwóch pozycjach: odchylonej lub pionowej.W przypadku niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy fotelik powinien być zawsze używany w pozycji leżącej.W przypadku niemowląt powyżej 6 miesięcy można stosować dowolną pozycję.

Pamiętaj, że nawet jeśli wybrano miejsce w gondoli, możemy być zmuszeni do przeniesienia Ciebie i Twojego dziecka na inne miejsce, jeśli jest ktoś, kto potrzebuje więcej miejsca, np. osoba na wózku.

Wybierz swoje miejsce w gondoli

Wnoszenie własnego fotelika samochodowego dla dziecka

Dzieci

Jeśli podróżujesz z dzieckiem (w wieku powyżej 2. lat), możesz zabrać ze sobą własny jednoczęściowy fotelik samochodowy, który można przymocować do fotela w samolocie, pod warunkiem, że spełnia on poniższe wymogi bezpieczeństwa linii lotniczych. Prosimy pamiętać, że dwuczęściowe foteliki samochodowe (fotelik i oddzielna baza) nie nadają się do użytku w samolotach.

Niemowlęta

W przypadku rezerwacji oddzielnego fotelika dla niemowlęcia (w wieku poniżej 24 miesięcy), które ma podróżować jako dziecko, należy zabrać ze sobą fotelik samochodowy dla dziecka spełniający nasze wymogi bezpieczeństwa (poniżej) lub wyposażony w system AmSafe, który mocuje się do fotela samolotu, aby dziecko mogło w nim siedzieć podczas lotu.

Jeśli fotelik samochodowy nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, może być nadal używany, ale niemowlę (poniżej 24 miesięcy) musi siedzieć na Twoich kolanach przy użyciu przedłużonego pasa bezpieczeństwa podczas kołowania, startu, lądowania i turbulencji. Personel pokładowy zapewni przedłużenie pasa bezpieczeństwa i pokaże, jak z niego korzystać po wejściu na pokład samolotu.

Wymogi bezpieczeństwa, które musi spełniać fotelik samochodowy

 • Wiek/waga dziecka są zgodne z instrukcjami producenta.
 • Szerokość fotelika samochodowego nie powinna przekraczać 43 cm (17 cali), aby zapewnić jego dopasowanie do fotela samolotu.
 • Dziecko w foteliku samochodowym musi być zwrócone w tym samym kierunku, co fotel samolotu, do którego jest przymocowane.
 • Po zapięciu klamra pasa bezpieczeństwa samolotu nie może znajdować się nad żadną częścią ramy ani pod konstrukcją fotelika samochodowego.
 • Rama fotelika samochodowego musi być wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego/poliwęglanu.
 • Uprząż fotelika samochodowego musi zabezpieczać kolana, tułów i dolną część ciała, ale nie musi mieć pięciu oddzielnych pasów.

Na pokładzie dozwolone jest stosowanie tylko spełniających wymagania fotelików samochodowych lub atestowanych nakładek na fotel. Nie jest dozwolone stosowanie żadnych urządzeń, które blokują przejście korytarzem lub po przypięciu utrudniają ruch fotela.

Podróż w klasie ekonomicznej (World Traveller) i ekonomicznej premium (World Traveller Plus)

Korzystając z fotelika samochodowego dziecka na pokładzie samolotu, należy wybrać następujące pozycje siedzenia dla siebie i dziecka ze względów bezpieczeństwa, jeśli są one dostępne:

 • Wszystkie samoloty – siedzenie przy oknie, z Tobą obok.
 • Większe samoloty -- na środkowym siedzeniu (nie przy przejściu), z Tobą obok.

Jeśli te miejsca nie są dostępne podczas odprawy, prosimy pamiętać, że może być konieczne przeniesienie Ciebie i Twojego dziecka po wejściu na pokład. 

Podróżowanie w klasie biznes (Club World)

Podczas podróży w Club Suite lub na siedzeniach Club World zwróconych tyłem Twoje dziecko może siedzieć podczas rejsu wyłącznie we własnym foteliku samochodowym. Podczas startu, lądowania i w czasie turbulencji dziecko musi być przypięte pasami do fotela samolotu, a fotelik samochodowy musi być schowany w schowku nad głową.

Zobacz dozwolone nakładki na fotel

Dziecięcy system bezpieczeństwa lotniczego AmSafe (CARES)

Niemowlęta i dzieci ważące od 10 do 20 kg można przypinać własnymi szelkami systemu AmSafe Child Aviation Restraint System (CARES) do foteli w klasie Economy. System AmSafe System pasuje do foteli w klasach Euro Traveller, Club Europe, World Traveller i World Traveller Plus. Nie pasuje do foteli w klasach First i Club World (w tym Club Suite) i nie można go przypinać do foteli w rzędach przy wyjściu awaryjnym ani rzędach przed i za nimi.

Poduszki i szelki niedozwolone do użycia na pokładzie

 • Przedłużacze siedzeń (w tym walizki przekształcające się w podpórkę pod nogi lub łóżko)
 • Hamaki na nogi
 • Hamaki dla dzieci
 • Nadmuchiwane podnóżki
 • Duże nadmuchiwane poduszki pod głowę
 • Elastyczne wsporniki siedziska
 • Wszystkie mocowania zagłówków
 • Ochraniacze na kolana

Ze względu na obowiązujące na pokładach samolotów przepisy bezpieczeństwa żaden z powyższych przedmiotów ani żadne inne podobne urządzenia poprawiające komfort nie mogą być używane na pokładzie ani przechowywane na podłodze przy miejscu pasażera. 

Niedozwolone jest mocowanie do fotela pasażera w samolocie jakichkolwiek przedmiotów, w tym stolika i podłokietników, które mogłyby wpłynąć na korzystanie z funkcji fotela przez innego pasażera.

Wszelkie nakładki na fotel pasażera muszą zostać sprawdzone i zatwierdzone przez personel pokładowy. 

Zobacz dozwolone nakładki na fotel