Instrumenty muzyczne

Grasz na gitarze flamenco lub skrzydłówce albo lecisz z całą orkiestrą? Chętnie zabierzemy różne piękne instrumenty.

Szukasz czegoś innego? Odwiedź nasze centrum informacji bagażowych

Jeśli instrument mieści się w limicie bagażu, zostanie przewieziony bezpłatnie. Jeśli masz już wykorzystany limit bezpłatnego bagażu nadawanego, być może konieczne będzie dopłacenie za umieszczenie go w luku bagażowym.

Wiemy, jak cenny jest dla Ciebie Twój instrument. Dlatego radzimy spakować go w sztywny futerał, niezależnie od tego czy zabierasz go ze sobą do kabiny, czy oddajesz do luku. Nie przyjmujemy instrumentów w miękkim pokrowcu, np. gitar, do przewozu w luku, ponieważ obawiamy się, że mogłyby zostać uszkodzone.

Warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie na instrument.

Mniejsze instrumenty o długości do 80 cm

Instrumenty o długości większej niż 80 cm w futerale można oddać jako bagaż nadawany do luku lub wykupić dla nich dodatkowe miejsce w kabinie. Musi ono zostać dodane do rezerwacji co najmniej 48 godzin przed wylotem. Takich instrumentów nie można zabrać ze sobą w ramach limitu bagażu podręcznego.

Nie zapomnij o włożeniu instrument na czas podróży do sztywnego futerału, aby nie uległ uszkodzeniu.

Średniej wielkości instrumenty o długości do 140 cm

Instrument w futerale o długości ponad 80 cm możesz oddać jako bagaż nadawany do luku albo wykupić dodatkowe miejsce w kabinie, aby mieć go przy sobie. Dodatkowe miejsce musi zostać dodane do rezerwacji co najmniej 48 godzin przed wylotem.

Takich instrumentów nie można zabrać ze sobą w ramach limitu bagażu podręcznego. Jeśli nie zarezerwujesz miejsca na większy instrument, zostanie on przewieziony w luku.

Instrument powinien być na czas podróży umieszczony w sztywnym futerale, aby nie uległ uszkodzeniu.

Rezerwowanie miejsca na instrument w kabinie

Instrumenty muzyczne, takie jak gitary, większe instrumenty dęte lub wiolonczele, można zabrać do kabiny w futerale, o ile ich wymiary nie przekraczają 140 x 50 x 40 cm (55 x 20 x 16 cali). Instrument musi być przymocowany na miejscu, które zostało specjalnie w tym miejscu wykupione w ramach rezerwacji. Dostępność dodatkowych miejsc jest ograniczona.

Dodatkowe miejsce możesz zarezerwować wraz z lotem dla siebie. Ponieważ tego nie można zrobić online, skontaktuj się z nami bezpośrednio lub poproś swoje biuro podróży o dokonanie takiej rezerwacji.

Jeśli masz już rezerwację i chcesz dodać do niej instrument muzyczny, skontaktuj się z nami bezpośrednio lub poproś swoje biuro podróży o jak najszybsze dodanie instrumentu do rezerwacji. Instrument musi zostać dodany do rezerwacji co najmniej 48 godzin przed lotem, aby został mógł zostać zabrany.

Nadawanie instrumentu do przewozu w luku bagażowym

Jeśli nie zarezerwujesz miejsca na większy instrument, zostanie on przewieziony w luku w ramach ewentualnego bezpłatnego limitu bagażu nadawanego przewidzianego na bilecie. Jeśli przekroczysz bezpłatny limit bagażu, musisz dopłacić za dodatkowe sztuki bagażu, zarówno w luku, jak i na siedzeniu w kabinie. 

Skontaktu się z nami

Gitary

Gitary nie można zabrać do kabiny jako bagaż podręczny, ale jeśli są wolne miejsca w rejsie, możesz wykupić dodatkowe miejsce, aby leciała obok Ciebie w kabinie. 

Gitara liczy się jako jedna sztuka z bezpłatnego limitu bagażu nadawanego, jeśli jest on przewidziany na bilecie, niezależnie od tego, czy znajduje się w luku czy też zajmuje opłacone w tym celu miejsce. Musi być spakowana w sztywnym futerale na gitarę. Inaczej nie zostanie przyjęta jako bagaż nadawany, ani w luku, ani na siedzeniu.

Masz zarezerwowane miejsce na gitarę? W takim razie możesz wsiąść przed innymi pasażerami, aby mieć więcej czasu na jej przymocowanie. Udaj się do wyjścia do samolotu, gdy tylko zostanie ono podane, i powiedz personelowi, że masz dodatkowe miejsce na gitarę. 

Lecisz w klasie Club World lub First? W niektórych podróżach długodystansowych bez przesiadek na rejsy krótkodystansowe możemy potraktować gitarę jak większą walizkę kabinową. Ponieważ jednak danego dnia musi być dostatecznie dużo miejsca w kabinie, nie możemy tego z góry zagwarantować.

Aby przymocować gitarę, połóż ją na jej siedzeniu i owiń futerał pasem bezpieczeństwa. Jeśli pas jest zbyt krótki albo nie jesteś go w stanie zapiąć, poproś o pomoc kogoś z załogi.

Pamiętaj, że gitarę można przymocować tylko w siedzeniu przy oknie, które nie znajduje się w rzędzie ewakuacyjnym ani pierwszym rzędzie kabiny. Siedzenie musi być wyprostowane, a podłokietniki muszą być opuszczone przez cały czas trwania lotu.

Wiolonczele

Wiolonczela może lecieć obok Ciebie w kabinie na dodatkowym miejscu. Musisz kupić dokładnie to miejsce na wiolonczelę, rezerwując lot lub co najmniej 48 godzin przed wylotem, o ile jest dostępne.

Wiolonczela liczy się jako jedna sztuka z bezpłatnego limitu bagażu nadawanego, niezależnie od tego, czy znajduje się w luku czy też zajmuje opłacone w tym celu miejsce. Musi być spakowana w sztywnym futerale na wiolonczelę. Inaczej nie zostanie przyjęta ani do luku, ani na siedzeniu.

Masz zarezerwowane miejsce na wiolonczelę? W takim razie możesz wsiąść przed innymi pasażerami, aby mieć więcej czasu na jej przymocowanie. Udaj się do wyjścia do samolotu, gdy tylko zostanie ono podane, i powiedz personelowi, że masz miejsce na instrument.

Aby przymocować wiolonczelę, oprzyj instrumentu tyłem o przód siedzenia i gryfem o zagłówek, kołkami w dół. Owiń przedłużony pas bezpieczeństwo wokół wcięcia wiolonczeli, aby mocno ją przypiąć. Jeden przedłużony pas bezpieczeństwa dostaniesz od załogi, która z przyjemnością Ci pomoże.

Pamiętaj, że jeśli lecisz w klasie Economy lub Premium Economy, wiolonczelę można przymocować tylko w siedzeniu przy oknie. Siedzenie musi być wyprostowane, a podłokietniki muszą być opuszczone przez cały czas trwania lotu.

Duże i ciężkie instrumenty w luku bagażowym

Dołożymy wszelkich starań, aby pomieścić większe instrumenty muzyczne w luku bagażowym. Warunkiem jest jednak, abyśmy wiedzieli o nich co najmniej 24 godziny przed lotem.

Przekraczasz limit masy, ale nie limit wymiarów? Jeśli masz instrument ważący więcej niż 23 kg (50 lb), może zostać doliczona opłata za ciężki bagaż. Maksymalna masa przewożonego instrumentu wynosi 45 kg (99 lb). Jeśli masz instrument ważący powyżej 32 kg (70 lb), uprzedź nas o tym co najmniej 24 godziny przed lotem, abyśmy mogli poczynić przygotowania do jego przeładunku na lotnisku.

Wszystko, co przekracza maksymalne wymiary lub masę bagażu nadawanego, musi zostać nadane jako przesyłka towarowa. 

Kontrabasy

Kontrabas można zabrać ze sobą w ramach limitu bagażu nadawanego. Uprzedź nas o tym, że będziesz go mieć, co najmniej 24 godziny przed lotem, abyśmy mogli poczynić przygotowania do jego przeładunku na lotnisku.

Jeśli przekroczysz bezpłatny limit bagażu, musisz dopłacić za dodatkowe sztuki bagażu.