Informacje dotyczące lotniska

Połączenia lotów

Łączenie w obrębie lotniska London Heathrow

Na lotnisku Heathrow są cztery terminale:

 • Terminale 2 i 3, które są ze sobą połączone i znajdują się od siebie w odległości krótkiego spaceru.
 • Terminal 4
 • Terminal 5. Bramki A znajdują się w głównym budynku terminalu. Bramki B i C znajdują się w oddzielnych budynkach satelitarnych połączonych z głównym terminalem pociągiem tranzytowym.

Loty British Airways są obsługiwane na lotnisku London Heathrow z Terminalu 3 i Terminalu 5.

Sprawdź, z którego lub do którego londyńskiego lotniska i terminalu odbywa się Twój lot liniami British Airways. Informacje te są również podane na karcie pokładowej i ekranach informacyjnych na lotnisku.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z członkiem personelu British Airways. Stanowiska obsługi klienta British Airways dla połączeń lotniczych znajdują się w następujących miejscach:

 • Terminal 3: za obszarem kontroli bezpieczeństwa do przesiadek.
 • Terminal 5: w obszarze połączeń lotniczych przed kontrolą bezpieczeństwa.

Zalecamy uwzględnienie następujących czasów przemieszczania się między terminalami:

 • W ramach Terminalu 3: 60 minut
 • Między Terminalem 3 a Terminalem 5: 90 minut
 • W ramach Terminalu 5 (loty międzynarodowe i loty krajowe w Zjednoczonym Królestwie): 60 minut

Aby dalej podróżować, musisz stawić się przy bramce na kolejny etap podróży na co najmniej 20 minut przed odlotem samolotu.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, na przykład, jeśli potrzebujesz odebrać bagaż lub potrzebujesz dodatkowej pomocy podczas przechodzenia przez lotnisko.

Przesiadki między lotami na lotnisku Heathrow będą się różnić w zależności od tego, skąd przylatujesz i dokąd lecisz.

 • Po przybyciu na lotnisko Heathrow należy kierować się fioletowymi znakami „Flight Connections” (Przesiadki), które zaprowadzą Cię do następnego etapu lotu.
 • Podczas przesiadek obowiązują zwykłe zasady dotyczące płynów w bagażu podręcznym. Płyny bezcłowe można przewozić, o ile pozostają zamknięte wraz z paragonem w torbie zabezpieczonej przed manipulacją (STE).
 • Aby odebrać karty pokładowe, należy udać się do kiosku lub punktu obsługi klienta, a następnie postępować zgodnie z odpowiednimi znakami (lot międzynarodowy lub krajowy) dla danego lotu. Pracownicy lotniska chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące przesiadek. 
 • Jeśli przesiadasz się na lot krajowy w Zjednoczonym Królestwie lub lot do Irlandii, musisz podczas kontroli paszportowej okazać swój paszport. Następnie pracownicy ochrony zrobią Ci zdjęcie biometryczne twarzy, zanim zostaniesz poddany kontroli bezpieczeństwa.
 • Transport między Terminalem 3 a Terminalem 5 zapewniają bezpłatne, specjalne autobusy obsługujące przesiadki.

Jeśli podróżujesz do/z Terminalu Heathrow 2 lub Terminalu 4, możesz znaleźć więcej informacji na temat połączeń lotniczych, korzystając z przewodnika po przesiadkach na Heathrow.

Kieruj się fioletowymi znakami do „Flight Connections” (Przesiadki) i skorzystaj ze specjalnych autobusów Flight Connections, które zabiorą Cię do terminala odlotów. Te bezpłatne autobusy zapewniają bezstopniowy dostęp, kursują co 6–10 minut i są najłatwiejszym sposobem przemieszczania się między terminalami.

Na lotnisku Heathrow kursuje specjalny autobus dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz podróżujących z niemowlętami lub dziećmi. Autobus ten nie obsługuje strefy przylotów, jeśli zatem musisz przejechać przez ten obszar, np. aby odebrać bagaż, poproś o pomoc pracownika obsługi lotniska Heathrow.

Dostępne są również następujące opcje przemieszczania się między terminalami:

* Podczas przemieszczania się między terminalami można bezpłatnie skorzystać z pociągu Heathrow Express. Londyńskie metro jest bezpłatne, jeśli korzystasz z karty Transport for London Oyster.

Z/do Czas przejazdu

Z Terminala 3 do Terminala 5 /

Z Terminala 5 do Terminala 3

Heathrow Express: 20 minut
Metro: 16 minut
Z Terminala 5 do Terminala 5 do bramek A, B i C Pociąg: 20 minut
Ruchomy chodnik: 20 minut

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy na lotnisku Heathrow, np. w przejściu przez lotnisko, wejściu na pokład samolotu lub dotarciu do samolotu, na który chcesz się przesiąść, poinformuj nas o tym na co najmniej 48 godzin przed podróżą za pomocą opcji Zarządzaj moją rezerwacją.

Na dotarcie do samolotu, na który się przesiadasz, przeznacz więcej czasu niż zalecany czas minimalny.

 • Przesiadka w Terminalu 5 (bramki A, B lub C): możesz zorganizować sobie przejazd wózkiem elektrycznym, co zajmie 10–15 minut w zależności bramek przylotu i odlotu.
 • Przesiadka między Terminalami 3 i 5: możesz skorzystać ze specjalnych autobusów Flight Connections.

Punkty pomocy są dostępne w:

 • Terminal 3: dodatkowa część wypoczynkowa za World Duty Free
 • Terminal 5: British Airways Lichfield Suite naprzeciwko wyjść Gate A20 i A21

Apartament Lichfield oferuje dodatkowe udogodnienia dla podróżnych z większymi trudnościami w poruszaniu się lub trudnościami w uczeniu się, np. przebieralnię dla dorosłych o regulowanej wysokości, windę i prysznice.Możesz poprosić o eskortę do i z tych obiektów, kontaktując się z nami co najmniej 48 godzin przed podróżą.

Toalety przystosowane dla wózków inwalidzkich i pętle indukcyjne są również dostępne na całym lotnisku.

Więcej informacji o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami

Będzie trzeba przejść kontrolę paszportową (i odprawę celną, jeśli dotyczy), a następnie jak zwykle odprawić się ponownie na lot łączony, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu.

Lounge Kwalifikowalność
Terminal 5: Galleries Arrival Lounge
05:00–14:00
Osoby podróżujące klasą First lub Business (Club World) 
Członkowie Executive Club Gold podróżujący lotami długodystansowymi British Airways
Terminal 3: American Airlines Arrival Lounge
 
Osoby podróżujące klasą First lub Business (Club World)
Członkowie Executive Club Gold podróżujący lotami długodystansowymi British Airways
Osoby mające zarezerwowane miejsce w klasie First lub Business w rejsie obsługiwanym przez American Airlines

W przypadku dłuższego postoju między przesiadkami można zatrzymać się w dogodnie zlokalizowanym hotelu na lotnisku Heathrow.

Istnieje wiele autobusów wahadłowych, które kursują między lokalnymi hotelami a lotniskiem Heathrow. Sprawdź, którym z nich dojedziesz do swojego hotelu.

Sprawdź hotele przy lotnisku Heathrow

Połączenia między innymi lotniskami w Londynie

Samoloty linii British Airways latają z trzech lotnisk w Londynie: London Heathrow, London Gatwick i London City. 

Jeśli przesiadasz się między lotniskami, musisz sprawdzić, czy masz odpowiednie dokumenty, aby wjechać do Zjednoczonego Królestwa. Sprawdź, czy potrzebujesz wizy.

Lotniska London Heathrow i Gatwick są oddalone od siebie o około 48 km (30 mil). Zalecamy pozostawienie sobie co najmniej 3 godzin na przesiadkę między tymi lotniskami.

Twój bagaż nie zostanie automatycznie przekazany, więc odbierz wszystkie bagaże przed opuszczeniem lotniska Heathrow lub Gatwick.

Najprostszym sposobem na przemieszczanie się bezpośrednio między lotniskami Heathrow i Gatwick jest podróż szybkim i często kursującym autokarem National Express.

 • Autobusy z Heathrow do Gatwick kursują 80 razy dziennie, a podróż trwa do godziny.
 • Autokary przyjeżdżają i odjeżdżają z niższego poziomu poza międzynarodową strefą przylotów na Heathrow.
 • Wszystkie loty British Airways odbywają się z Terminala Południowego lotniska Gatwick w Londynie, możesz zatem wysiąść tutaj lub w innym terminalu lotniska Gatwick.
 • Bilety na przejazdy autobusami National Express można kupić w kasie biletowej w strefie przylotów międzynarodowych lub online. 
Dowiedz się więcej o National Express

Wszystkie loty British Airways odbywają się z Terminala Południowego lotniska Gatwick w Londynie.

Jeśli przylatujesz lub odlatujesz samolotem innej linii lotniczej z Terminala Północnego, możesz skorzystać z autobusu wahadłowego kursującego między Terminalami Północnym i Południowym.Kursują one 24 godziny na dobę, a podróż trwa zaledwie 3 minuty.

Przybycie do południowego terminalu Gatwick w Londynie

 • Kieruj się znakami do International Flight Connections.
 • Jeśli nie masz karty pokładowej, udaj się po nią do stanowiska British Airways Flight Connections lub kiosku samoobsługowego.
 • Aby dalej podróżować, musisz stawić się przy bramce na kolejny etap podróży na co najmniej 20 minut przed odlotem samolotu.
 • Płynów o objętości większej niż 100 ml nie można przenieść przez punkt kontroli bezpieczeństwa, chyba że zostaną umieszczone w zabezpieczonej przed manipulacją torbie dostarczonej przez sprzedawcę bezcłowego.

Przyloty międzynarodowe łączące się z miejscami docelowymi w Wielkiej Brytanii, Republice Irlandii lub na Wyspach Normandzkich

 • Po przybyciu kieruj się znakami w stronę Flight Connections.
 • Przejdź przez kontrolę imigracyjną i celną.
 • Jeśli nie masz karty pokładowej, udaj się po nią do stanowiska odprawy.
 • Aby dalej podróżować, musisz stawić się przy bramce na kolejny etap podróży na co najmniej 20 minut przed odlotem samolotu.

Przyloty do Wielkiej Brytanii, Irlandii lub Wysp Normandzkich do międzynarodowych destynacji

 • Po przybyciu kieruj się znakami na połączenia międzynarodowe.
 • Aby dalej podróżować, musisz stawić się przy bramce na kolejny etap podróży na co najmniej 20 minut przed odlotem samolotu.

Twój bagaż nie zostanie automatycznie przekazany, odbierz zatem wszystkie bagaże przed wyjazdem, aby przesiąść się na lot na lotnisko lub z lotniska London City.

Zalecamy przeznaczenie ok. 3,5 godz. na przesiadki między lotniskiem London City a lotniskami London Heathrow i London Gatwick. 

Jeśli nie masz karty pokładowej na lot przesiadkowy British Airways, będzie trzeba dokonać odprawy. Po prostu podążaj za znakami Flight Connections i udaj się do Biura Obsługi Klienta, gdzie pracownik British Airways będzie mógł Ci pomóc.

Jeśli Twój lot odbywa się inną linią lotniczą, skontaktuj się z jej przedstawicielem.

Jeśli potrzebujesz pomocy, Twój lot jest opóźniony lub spóźniasz się na dalsze połączenie, skontaktuj się z członkiem zespołu obsługi klienta British Airways.

Przesiadanie się na lotniskach poza Wielką Brytanią

Przyloty i odloty samolotów British Airways mają miejsce na Terminalu 8 lotniska JFK w Nowym Jorku.

Jeśli na etykiecie bagażowej widnieje „JFK”, postępuj zgodnie ze znakami „Przyloty/Odbiór bagażu”, aby odebrać swoje bagaże i odprawić je ponownie w normalny sposób na lot przesiadkowy.

Zalecamy przeznaczenie ok. 1 – 1,5 godziny na przemieszczenie się między terminalami, odprawę celną i ewentualnie odbiór bagażu.

Możesz skorzystać z AirTrain, aby dokonać transferu się między terminalami:

 • Linia ta kursuje między wszystkimi terminalami na JFK i stacjami, które łączą się z różnymi systemami transportu kolejowego w Nowym Jorku (New York City Subway, Long Island Railroad).
 • Działa w obu kierunkach wokół wszystkich terminali na lotnisku JFK.
 • Przybliżony czas podróży na całej pętli, wliczając przystanki na wszystkich terminalach, wynosi 8 minut. Nie obejmuje to czasu marszu między lotniskiem a samym terminalem AirTrain.
 • Transport na lotnisku jest bezpłatny.
Dowiedz się więcej o lotnisku JFK w Nowym Jorku

Wszystkie loty British Airways przylatują i odlatują z terminalu B lotniska New York Newark.

Jeśli Twój lot z przesiadką rozpoczyna się z innego terminalu na lotnisku w Newark, możesz skorzystać z AirTrain, aby dostać się tam za darmo.

Jeśli masz przesiadkę na lotniskach New York JFK lub LaGuardia w Nowym Jorku, możesz skorzystać z AirTrain, aby przesiąść się na inne pociągi lub skorzystać z usług jednego z prywatnych przewoźników wahadłowych. Zalecamy przeznaczenie na przesiadkę co najmniej 1,5 godz.

Dowiedz się więcej o lotnisku Newark

Często zadawane pytania

Regularnie sprawdzaj ekrany informacyjne i upewnij się, że jesteś przy wyjściu Gate nie później niż 20 minut przed odlotem, aby nie spóźnić się na lot.

Informacje o wyjściu Gate na lotnisku Heathrow są dostępne na krótko przed rozpoczęciem lotu. 

Jeśli Twój lot odlatuje z terminalu 5, pamiętaj, że ten terminal składa się z trzech budynków: głównego budynku terminalu (wyjścia Gate A) i dwóch oddzielnych budynków satelitarnych (wyjścia Gate B i wyjścia Gate C) połączonych pociągiem tranzytowym.

Poczekaj w głównym terminalu (wyjścia Gate A), aż ogłoszone zostanie twoje wyjście. Dotarcie do wyjść Gate B lub C zajmuje około 20 minut, dlatego przed opuszczeniem głównego terminalu zawsze upewnij się, że Twój lot jest wyświetlany na ekranach. Następnie kieruj się znakami do pociągu tranzytowego lub skorzystaj z ruchomego chodnika, który zapewnia łatwy dostęp do ruchomych schodów/wind. Czas podróży jest taki sam dla obu opcji.

Jeśli korzystasz z aplikacji British Airways, będziesz otrzymywać powiadomienia o wyjściu Gate bezpośrednio na swój telefon komórkowy (tylko iPhone).

Jeśli spóźnisz się na lot z przesiadką na lotnisku London Heathrow, udaj się do biura obsługi klienta British Airways w obszarze połączeń lotniczych, aby dokonać zmiany rezerwacji.

Jako członkowie sojuszu oneworld® możemy oferować wsparcie na kluczowych lotniskach za pośrednictwem zespołu wsparcia oneworld Global Support. Dzięki tej pomocy pasażerowie mogą szybciej przedostać się przez lotnisko, a także uzyskać najnowsze informacje i nowe karty pokładowe oraz w razie potrzeby zakwaterowanie na noc.

Na innych lotniskach w Londynie porozmawiaj z członkiem zespołu obsługi klienta British Airways.

Jeśli lot przesiadkowy został zarezerwowany osobno w innej linii lotniczej, skontaktuj się z linią lotniczą, w której zarezerwowano lot.

Jeśli do odlotu pozostało mniej niż 6 godzin, zdecydowanie zalecamy poczekanie na lotnisku. Jeśli zdecydujesz się wyjechać, będzie trzeba przejść przez kontrolę paszportową (i odprawę celną, jeśli dotyczy). 

Po powrocie na lotnisko musisz jak zwykle odprawić się ponownie na lot przesiadkowy, przejść przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku i stawić się przy bramce wejścia na pokład co najmniej 20 minut przed planowaną godziną odlotu.

Pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że masz wszystkie odpowiednie dokumenty wymagane do wjazdu do Wielkiej Brytanii.

Niestety, nie możesz przejść przez kontrolę celną i paszportową, aby spotkać się z osobą, która się przesiada, chyba że tego dnia jesteś już po odprawie na lot z tego samego terminalu.

Jeśli jednak osoba przesiadająca się ma wystarczająco dużo czasu na przesiadkę (ponad 6 godzin w przypadku Heathrow i Gatwick), może wyjść z hali przylotów, aby się z Tobą spotkać lub opuścić lotnisko. Wychodząc z hali przylotów, będzie musiała jednak przedstawić dokumenty niezbędne do wjazdu do Zjednoczonego Królestwa. Obowiązkiem każdego pasażera jest bowiem sprawdzenie wymogów paszportowych i wizowych obowiązujących na każdym lotnisku / w każdym kraju na trasie podróży.

Kiedy zatem taki pasażer wróci na lotnisko, będzie musiał przejść standardową kontrolę bezpieczeństwa, w tym pełną kontrolę bagażu podręcznego, ponieważ ponownie wchodzi na teren lotniska. Obowiązują ograniczenia dotyczące płynów i bagażu podręcznego obowiązujące na tym lotnisku.

Jeśli przesiadasz się na lotnisku, które wymaga odprawy bagażu w pierwszym punkcie wjazdu i przesiadasz się na lot krajowy w tym kraju, postępuj zgodnie ze znakami „Arrivals/Baggage Reclaim”, aby odebrać swoje bagaże i sprawdzić go ponownie jak zwykle podczas lotu z przesiadką.

Jeśli przesiadasz się na inny lot, możesz odprawić swoje bagaże do miejsca docelowego, pod warunkiem, że:

 • Wszystkie Twoje loty znajdują się na jednym numerze rezerwacji z tym samym numerem biletu lub
 • Wszystkie Twoje loty liniami lotniczymi oneworld® są objęte tym samym numerem rezerwacji, nawet jeśli masz oddzielne numery biletów.

Jeśli masz zarezerwowane dwa oddzielne loty z różnymi numerami rezerwacji, aby dotrzeć do miejsca docelowego, musisz:

 • Odprawić bagaż na swój pierwszy lot.
 • Udać się za znakami „Arrivals/Baggage Reclaim”.
 • Odprawić je ponownie na drugi lot.
 • Zapewnić sobie wystarczająco dużo czasu na przesiadkę na kolejny lot. Zobacz zalecane godziny odprawy.

Jeśli nie masz pewności, zapytaj członka personelu podczas odprawy bagażu na początku podróży.

Ze względów bezpieczeństwa na lotniskach nie ma szafek na bagaż.

Usługi przechowania bagażu są obsługiwane przez firmę Excess Baggage Company na lotniskach Heathrow i Gatwick i są dostępne tylko dla osób przylatujących do Zjednoczonego Królestwa. Konieczne zatem będzie przejście przez kontrolę paszportową i ewentualnie celną, a następnie ponowne odprawienie się w zwykły sposób na lot przesiadkowy.

Po przejściu kontroli paszportowej i celnej na lotniskach London City i Stansted również są dostępne przechowalnie bagażu.

Jeśli kupisz jakiekolwiek produkty płynne, żelowe lub kremowe o pojemności 100 ml w sklepie bezcłowym lub na pokładzie, możesz przenieść je przez kontrolę bezpieczeństwa na lot łączony, pod warunkiem, że produkty i pokwitowanie są zaplombowane w torbie zabezpieczającej przed naruszeniem. w miejscu zakupu. Jeśli kupujesz przedmioty na pokładzie, poproś personel pokładowy, aby zrobił to za Ciebie.

W razie potrzeby ochrona ponownie zapakuje przedmioty w nowej torbie. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek produkty otwarte lub skonfiskowane podczas transportu lub wysiadania.

Pamiętaj, że wszelkie przedmioty kupione na lotnisku lub na pokładzie wliczają się do limitu bagażu podręcznego na następny lot. Jeśli przekroczysz ten limit, może być konieczne odebranie przedmiotów i naliczenie opłaty.

Możesz zgłosić i śledzić swój opóźniony bagaż lub zgłosić reklamację dotyczącą zagubionego, opóźnionego lub uszkodzonego bagażu.

Hotele przy lotniskach

Jeśli potrzebujesz noclegu, oferujemy szeroki wybór dogodnie zlokalizowanych hoteli.

Sprawdź hotele w pobliżu lotniska

Osoby niepełnosprawne i pomoc w poruszaniu się

Powiedz nam, jakiej pomocy potrzebujesz, co najmniej 48 godziny przed odlotem.

Więcej informacji o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami