Informacje dotyczące lotniska

Nowy Jork JFK

Wszystkie informacje niezbędne do sprawnego przemieszczania się na lotnisku JFK w Nowym Jorku.

Przyloty i odloty samolotów British Airways mają miejsce na Terminalu 8 lotniska JFK w Nowym Jorku. 

Poczuj luksus nowo wyremontowanego terminalu lotniska, które zyskało jasną i otwartą strefę odprawy z wydzielonymi pasami dla sprawniejszej odprawy i obsługi przesiadek. Zrób zakupy przed odlotem, korzystając z bogatej oferty sklepów na lotnisku, lub zrelaksuj się w jednym z eleganckich saloników dostępnych dla pasażerów będących członkami Executive Club i podróżujących klasą First.

Które lotnisko w Londynie i który terminal

Samoloty British Airways korzystają również z Terminali 3 i 5 na Heathrow, a także z lotnisk London City i London Gatwick. 

Sprawdź, z którego lub do którego londyńskiego lotniska i terminalu odbywa się Twój lot liniami British Airways.

Połączenia lotów

Wszystko, co trzeba wiedzieć o połączeniach lotniczych obsługiwanych przez British Airways, w tym o podróżach między lotniskami londyńskimi.

Dowiedz się więcej o połączeniach lotniczych

Stan lotu

Sprawdź godziny przylotu lub odlotu oraz status lotu (o czasie albo opóźniony). 

Wyświetl w czasie rzeczywistym status zbliżającego się lotu

Odloty

Aby wejść do samolotu:

 • Odpraw się na 60 minut przed odlotem.
 • Zakończ kontrolę bezpieczeństwa nie później niż na 45 minut przed odlotem.
 • Staw się przy bramce wyjściowej do samolotu najpóźniej na 30 minut przed odlotem. Sprawdź, ile czasu zajmie Ci dojście do bramki. Jeśli mamy Twoje dane kontaktowe, spróbujemy się z Tobą skontaktować przed zamknięciem bramki, ale nie możemy opóźnić odlotu samolotu, aby zaczekać na spóźnionych pasażerów.

Najszybszym sposobem odprawy jest odprawa online na 24 godziny przed odlotem.

Kiedy trzeba się odprawić na lotnisku w dniu wylotu

 • Osoby podróżujące w grupie liczącej więcej niż dziewięć osób powinny skorzystać z punktu odprawy samoobsługowej lub udać się do stanowiska odprawy.
 • Jeśli dziecko podróżuje samodzielnie lub w Twoim towarzystwie, ale na podstawie osobnej rezerwacji, udaj się do stanowiska odprawy.

Stanowiska odprawy są otwierane o 05:00 i zamykane na 60 minut przed odlotem.

Kabina Stanowisko odprawy
Klasa ekonomiczna (World Traveller) Ścieżka 4 (tylko British Airways)
Klasa ekonomiczna Premium (World Traveller Plus)

Ścieżka 4 (tylko British Airways)

(Specjalne ścieżki dla pasażerów klasy ekonomicznej premium (World Traveller Plus), członków Executive Club na poziomie Bronze i klientów oneworld® na poziomie Ruby).

Business (Club World)

Ścieżka 1 (British Airways i American Airlines)

(Bezpośredni dostęp do priorytetowych ścieżek bezpieczeństwa)

Klasa First

Ścieżka 0 (British Airways i American Airlines)

(Bezpośredni dostęp do priorytetowych ścieżek bezpieczeństwa)

Zanieś ewentualnie posiadany bagaż do stanowiska odprawy bagażu (Bag Drop). Stanowiska odpraw są otwierane na trzy godziny przed odlotem, ale nie wcześniej niż o 05:30.

Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym i jesteś już po odprawie, możesz od razu przejść kontrolę bezpieczeństwa i iść do swojej bramki. Jeśli bagaż podręczny przekracza limit, może być konieczna jego odprawa i mogą zostać naliczone stosowne opłaty.

Sprawdź limit bagażu

Kontrolę bezpieczeństwa należy rozpocząć nie później niż na 45 minut przed wylotem.

Z priorytetowej kontroli bezpieczeństwa (Fast Track) mogą skorzystać:

 • Podróżujący w klasie First i business (Club World) (plus jeden gość)
 • Członkowie British Airways Executive Club na poziomie Gold i Silver (plus jeden gość)
 •  Członkowie programu oneworld na poziomie Emerald i Sapphire (plus jeden gość)

Dzięki nawiązaniu współpracy między liniami British Airways i American Airlines w Terminalu 8 na lotnisku JFK w Nowym Jorku dostępne będą trzy saloniki premium. Uprawnienia do korzystaniu z tego saloniku przedstawiono w poniższej tabeli.

Jeśli lecisz liniami American Airlines, sprawdź właściwe dla nich uprawnienia do poczekalni.

Informacje o poczekalni Kwalifikowalność
Greenwich (Terminal 8) 04:30 – 00:30

• Pasażerowie klasy business (Club World)

• Członkowie Executive Club na poziomie Silver

• Pasażerowie klasy business w liniach sojuszu oneworld

• Członkowie programu oneworld na poziomie Sapphire

Soho (Terminal 8) 04:30 – 00:30

• Członkowie Executive Club na poziomie Gold

• Pasażerowie klasy First w liniach sojuszu oneworld

• Członkowie programu oneworld na poziomie Emerald

Chelsea (Terminal 8) 04:30 – 00:30

• Członkowie Executive Club na poziomie Gold, którzy zdobędą 5000 punktów statusowych w roku zbierania i 3000 punktów statusowych w każdym kolejnym roku, podróżujący regularnym lotem długodystansowym linii British Airways lub długodystansowym lotem transkontynentalnym lub krótkodystansowym lotem międzynarodowym linii American Airlines.

• Pasażerowie klasy First podróżujący regularnym lotem długodystansowym linii British Airways lub długodystansowym lotem transkontynentalnym lub krótkodystansowym lotem międzynarodowym linii American Airlines.

Dowiedz się więcej o uprawnieniach do korzystania z naszego saloniku

Musisz zjawić się przy bramce na co najmniej 30 minut przed godziną odlotu. Jeśli mamy Twoje dane kontaktowe, spróbujemy się z Tobą skontaktować przed zamknięciem bramki, ale nie możemy opóźnić odlotu samolotu, aby zaczekać na spóźnionych pasażerów.

Na swojej karcie pokładowej zobaczysz numer grupy wskazujący pierwszeństwo wejścia na pokład. Gdy Twoja grupa zostanie wywołana, udaj się do wejścia do samolotu.

Aby skorzystać z wcześniejszego lub priorytetowego wejścia na pokład, staw się przy bramce odpowiednio wcześnie.

Z wcześniejszego wejścia na pokład mogą skorzystać:

Z priorytetowego wejścia na pokład mogą skorzystać:

 • Osoby podróżujące w klasach First, Business (Club World) lub ekonomicznej premium (World Traveller Plus)
 •  Członkowie programu Executive Club na poziomach Gold, Silver i Bronze
 • Członkowie programu oneworld na poziomie Emerald, Sapphire i Ruby

Jeśli przybędziesz już po wywołaniu grupy priorytetowej, możesz skorzystać z pasa priorytetowego i wejść na pokład samolotu w dogodnej chwili.

Znajdź swoją grupę w celu wejścia na pokład

Jeśli przylatujesz na Terminal 8 lotniska JFK i masz paszport amerykański lub kanadyjski lub wizę turystyczną B1/B2 lub podróżujesz w ramach programu bezwizowego ESTA, możesz skorzystać ze stanowiska automatycznej kontroli paszportowej (APC), aby szybciej przejść przez proces kontroli imigracyjnej.

Zamiast wypełniać papierowy formularz celny, możesz zeskanować paszport, zrobić zdjęcie i odpowiedzieć na serię pytań celnych na stanowisku APC. Następnie pokaż dokument potwierdzający przejście kontroli imigracyjnej i paszport funkcjonariuszowi US Customs and Border Patrol, aby móc wjechać do Stanów Zjednoczonych.

 • Jeśli podróżujesz na podstawie wizy ESTA lub wizy turystycznej B1/B2, musisz wjechać do USA co najmniej raz od 2008 r.
 • Rodziny lub osoby mieszkające pod tym samym adresem mogą dopełnić formalności wspólnie przy tym samym stanowisku APC.
Więcej o podróżowaniu do Stanów Zjednoczonych

Lounges

Dzięki nawiązaniu współpracy między liniami British Airways i American Airlines w Terminalu 8 na lotnisku JFK w Nowym Jorku dostępne będą trzy saloniki premium. Podczas następnej podróży skorzystaj zatem z inspirowanych dzielnicami Londynu i Nowego Jorku saloników Chelsea, Soho i Greenwich. Niezależnie od tego, czy lecisz liniami British Airways, American Airlines czy oneworld, możesz tam odpocząć przed lotem, w zależności od wybranej kabiny.

Chelsea

Możesz tu usiąść przy okrągłym barze z szampanem lub rozsiąść się wygodnie w eleganckim salonie i wypić koktajl przy kominku. Dostępne są tu również dania z karty, dzięki którym nabierzesz sił na dalszą podróż. Salonik jest dostępny dla pasażerów podróżujących w klasie First na długodystansowych lotach transkontynentalnych lub międzynarodowych lotach krótkodystansowych.

Soho

Podziwiaj widoki na pas startowy, delektując się serwowanymi posiłkami i napojami. Wyślij zaległe e-maile, poczytaj w biblioteczce lub odpocznij w cichej strefie. Salonik dostępny dla członków Executive Club na poziomie Gold.

Greenwich

W tym saloniku premium zjesz posiłek inspirowany przepisami mistrzów kuchni oraz wypijesz drinka przy stylowym barze, aby zrelaksować się jeszcze przed wejściem na pokład samolotu. Salonik dostępny dla pasażerów klasy business (Club World) i członków Executive Club na poziomie Silver.

Osoby niepełnosprawne i pomoc w poruszaniu się

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy na lotnisku London City, np. w przejściu przez lotnisko, wejściu na pokład samolotu lub dotarciu do samolotu, na który chcesz się przesiąść, poinformuj nas o tym na co najmniej 48 godzin przed podróżą za pomocą opcji Zarządzaj moją rezerwacją.

Więcej informacji o wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami

Przyloty

Samoloty British Airways korzystają z Terminalu 8 na lotnisku JFK w Nowym Jorku.

Po wyjściu z samolotu i wejściu do budynku terminalu musisz przejść przez kontrolę paszportową.

Następnie podążaj za żółtymi znakami „Arrivals/Baggage Reclaim" (Przyloty/Odbiór bagażu) i sprawdź swój lot na ekranach informacyjnych, aby dowiedzieć się, na której karuzeli pojawią się Twoje bagaże.

Po odebraniu bagażu może być konieczne przejście przez odprawę celną.

Dojazd na lotnisko i z lotniska

JFK AirTrain i Long Island Rail Road obsługują połączenia kolejowe z Manhattanem. Stacje AirTrain znajdują się na wszystkich terminalach lotniska JFK. Czas podróży między lotniskiem JFK a Penn Station na Manhattanie wynosi około 35 minut.

Taksówki są dostępne poza strefą przylotów w każdym terminalu. Czas podróży między lotniskiem a Manhattanem wynosi około 40-90 minut w zależności od natężenia ruchu.

Autobusy kursują co 20-30 minut do i z Grand Central Terminal przy Park i 41st (East Side) oraz Penn Station. Autobusy odjeżdżają i przyjeżdżają na przystanek autobusów Express na każdym terminalu (czas podróży wynosi około 75 minut).

Mapa lotniska

Wyświetl mapę lotniska Newark w Nowym Jorku, aby zaplanować swoją podróż.

Wyświetl mapę

Loty do Nowego Jorku

Czas zarezerwować lot do Nowego Jorku, aby odkryć wszystkie atrakcje tego miasta. 

Skorzystaj z wycieczek po Nowym Jorku

Hotele przy lotniskach

Jeśli potrzebujesz noclegu, oferujemy szeroki wybór dogodnie zlokalizowanych hoteli.

Sprawdź hotele w pobliżu lotniska