Globalne opłaty serwisowe

W przypadku zmiany rezerwacji, anulowania lotu albo zakupu nowych biletów może wystąpić konieczność uregulowania opłaty serwisowej. Opłaty serwisowe to opłaty manipulacyjne pobierane za przetwarzanie zmian.

Należy pamiętać, że poza poniższymi opłatami serwisowymi mogą zostać naliczone inne opłaty.Na przykład może zostać naliczona opłata za zmianę, opłata za anulowanie oraz różnica w cenie między starym a nowym biletem. Kwota do zapłaty zależy od różnych czynników, takich jak kraj, w którym pasażer przebywa oraz terminu wprowadzenia zmiany do rezerwacji, a także poziomu elastyczności biletu.

Zmień rezerwację online.

Jeśli posiadasz rezerwację, możesz zmienić datę lub godzinę odlotu na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją. Możesz także sprawdzić, czy opcja ta jest bezpłatna, czy nie.

Przejdź do sekcji Zarządzaj swoją rezerwacją

Aby obliczyć kwotę należnych opłat serwisowych, wybierz odpowiedzi na poniższe pytania, a następnie kliknij przycisk "Oblicz należności".

Błąd

     

Obliczanie należności

Wybierz kraj, w którym będziesz kupować, zmieniać albo anulować bilety.

Co chcesz zrobić?

Jaki typ biletu posiadasz?

Jak chcesz wprowadzić zmianę?

W jaką podróż się wybierasz?

Opłata serwisowa do uregulowania
 

Najważniejsze informacje dotyczące opłat serwisowych wyświetlanych powyżej

Wyświetlane kwoty dotyczą wyłącznie opłat serwisowych i są orientacyjne. Informacje o wszelkich dodatkowych opłatach zostaną przekazane przed wprowadzeniem zmiany do rezerwacji albo uzyskiwania zwrotu.

Opłaty serwisowe są pobierane, gdy nastąpi zmiana rezerwacji, niezależnie od tego, gdzie bilet został pierwotnie kupiony. Przykładowo, jeśli dokonujesz rezerwacji za pośrednictwem witryny ba.com w USA, a następnie zmienisz ją poprzez nasze brytyjskie centrum kontaktowe, zastosowana opłata za usługę będzie odnosić się do naszego brytyjskiego centrum kontaktowego, a nie ba.com w USA.

Jeśli przy wyniku wyszukiwania pojawia się zakres cen, np. "od 50 do 150 (USD)", może to oznaczać, że cena zależy od klasy kabiny, ceny taryfy oraz lokalnych przepisów prawa.

Te opłaty są naliczane za każdy bilet — inaczej niż w przypadku naliczania od rezerwacji, która może obejmować kilka biletów i kilku podróżujących. Należy pamiętać, że opłaty serwisowe są takie same zarówno w przypadku dorosłych, jak i młodych dorosłych, dzieci oraz niemowląt.

Należy pamiętać, że zmiany dotyczące biletu mogą powodować naliczanie dodatkowych opłat w zależności do warunków przewozu oraz terminu rezerwacji. Zwrot kosztów zostanie obliczony zgodnie z warunkami taryfy oraz opłatami, którymi obciążony jest bilet.

Podobnie jak wiele innych linii lotniczych nie możemy przyjmować płatności gotówkowych na licznych lotniskach, które obsługują nasze połączenia, w tym London Heathrow, Gatwick oraz na lotniskach w Ameryce Północnej. Skontaktuj się z naszym pracownikiem na lotnisku, aby dowiedzieć się, czy jest dostępna opcja zamiany gotówki na kartę płatniczą.