Podróż z rodziną

Bilety i dokumenty podróżne

Podróżując z rodziną, trzeba myśleć o wielu rzeczach, od dopilnowania, czy wszyscy mają ważne paszporty (chociaż było to już sprawdzane setki razy), do uzyskania informacji, jakie bilety należy kupić dla dzieci w różnym wieku. Na szczęście, służymy wszelką pomocą – od chwili dokonania rezerwacji aż do lądowania.

Paszporty, wizy i inne dokumenty

Na stronie IATA Travel Centre dowiesz się przed podróżą, czy posiadasz ważne paszporty i inne dokumenty na całą planowaną trasę.

Departamenty imigracyjne niektórych krajów wymagają dodatkowej dokumentacji dla dzieci poniżej 18. roku życia (niezależnie od tego, czy są to Twoje dzieci, Twoje wnuki czy dzieci znajomych), które podróżują do, z lub przez ich kraj.Dodatkowe dokumenty, które mogą być wymagane, różnią się w zależności od kraju i regularnie się zmieniają, dlatego więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ambasady danego kraju.

Na stronie IATA Travel Centre przeczytasz, jakie dokumenty są potrzebne do wjazdu do poszczególnych krajów, także w tranzycie. Wpisz datę urodzenia dziecka, aby zostały wyświetlone ewentualne dodatkowe wymagania.

Odwiedź centrum podróży IATA

Bilety dla niemowląt, dzieci i młodzieży

Oto kategorie wiekowe, których używamy podczas dokonywania rezerwacji:

Niemowlęta: 0–23 miesiące
Dzieci: 2–11 lat
Młodzież: 12–15 lat
Dorośli: od 16 lat

Skontaktu się z nami

Niemowlęta

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem (poniżej 2 lat), masz dwa bilety do wyboru: 

  1. Niemowlę siedzi Ci na kolanach. Płacisz taryfę za niemowlę, z dużą zniżką od taryfy normalnej.
  2. Niemowlę zajmuje własne miejsce. Za taki bilet jest naliczana taryfa jak za dziecko. Niemowlę musi podróżować w atestowanym foteliku samochodowym lub szelkach systemu AmSafe, które można poprawnie przypiąć do fotela w samolocie.

Jeśli chcesz, aby niemowlę miało własne miejsce, lub chcesz dodać niemowlę do już posiadanej rezerwacji, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością pomożemy.

Dowiedz się więcej o miejscach rodzinnych

Dzieci

Gdy maleństwo skończy 2 lata, jest już uznawane za dziecko i musi mieć własne miejsce w trakcie lotu. Musisz je zarezerwować i zapłacić taryfę za dziecko.

Wszystkie dzieci poniżej 14 lat muszą podróżować w towarzystwie osoby dorosłej w wieku co najmniej 16 lat. Osoby w wieku poniżej 14 lat nie będą mogły lecieć bez opieki.

Młode osoby dorosłe

Dzieci, które ukończyły 14 lat, mogą lecieć same rejsami krajowymi i międzynarodowymi British Airways. Wszystkie dzieci w wieku poniżej 16 lat podróżujące bez opieki muszą mieć przy sobie wydrukowaną kopię następujących dokumentów:

  • Wypełniony formularz zgody rodzica/opiekuna
  • Identyfikacja fotograficzna rodzica/opiekuna, który wypełnił formularz, zawierająca jego podpis

Rodzice lub opiekunowie mogą pobrać formularz zgody i po wypełnieniu wydrukować go wraz z kopią aktualnego paszportu lub innego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, na którym widnieje ich podpis.

Dowiedz się więcej o dzieciach podróżujących samodzielnie

Rezerwacja w partnerskich liniach lotniczych

Jeśli Twoja podróż obejmuje przelot jedną z naszych partnerskich linii lotniczych, ich zasady dotyczące niemowląt i dzieci mogą być inne i mają zastosowanie. Odwiedź stronę internetową danej linii lotniczej lub zadzwoń do lokalnego biura British Airways, aby uzyskać rzetelne informacje.

Skontaktu się z nami

Niemowlęta, które stają się dziećmi podczas podróży

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem, które ukończyło 2 lata w trakcie podróży, dziecko będzie potrzebowało własnego miejsca na wszystkie loty w dniu i po dniu 2. urodzin. Nie obciążymy Cię dodatkowymi opłatami; zapłacisz jedynie opłatę za niemowlę za całą podróż.

Tej rezerwacji nie można dokonać online, dlatego prosimy o kontakt – chętnie pomożemy!

Skontaktuj się z nami w celu rezerwacji

Dokonywanie rezerwacji dla nienarodzonego dziecka

Jeśli planujesz lot krótko po swoim terminie porodu, możesz zrobić rezerwację w zwykły sposób. Skontaktuj się z nami po urodzeniu dziecka, a my zorganizujemy wystawienie biletu dla noworodka. Niemowlę zawsze musi mieć bilet na lot.

Przewozimy noworodki, które ukończyły 48 godzin i urodziły się bez żadnych powikłań medycznych. Zalecamy jednak poczekać, aż dziecko skończy tydzień. Jeśli planujesz lot bezpośrednio po porodzie, wcześniej dowiedz się od swojego lekarza prowadzącego, czy nie będzie to zagrażało Tobie ani dziecku.

Jeśli miałaś cesarskie cięcie lub konieczna była inna operacja w trakcie lub po porodzie, możesz podróżować 10 dni po porodzie, za zgodą naszej służby zdrowia. Zalecamy, aby Twój lekarz prowadzący najpierw wyraził zgodę na podróż.

Skontaktu się z nami

Rezerwacja dziecka w innej kabinie

Możesz zarezerwować dla dziecka inną kabinę niż dla siebie. Prosimy najpierw dokonać rezerwacji, a następnie skontaktować się z nami, aby dokonać osobnej rezerwacji dla dziecka.

Dzieci w wieku od 5 do 12 lat mogą mieć zarezerwowane miejsce w innej kabinie niż Ty.

Dzieci poniżej 5. roku życia muszą podróżować z osobą powyżej 16 lat.

Jeśli masz złote lub srebrne członkostwo Executive Club, Twoje dziecko może wejść z Tobą do saloniku jako uprawniony gość, niezależnie od kabiny, w której podróżujesz.

Na pokład samolotu należy wejść całą rodziną, razem z dzieckiem.Po wejściu na pokład dziecko zostanie skierowane na swoje miejsce w zarezerwowanej kabinie.

Ty, jako rodzic lub opiekun/opiekunka dziecka, odpowiadasz za jego zdrowie, dobre samopoczucie i zachowanie, zarówno na ziemi, jak i na pokładzie.Upewnij się, że Twoje dziecko rozumie, że musi przez cały czas postępować zgodnie z instrukcjami załogi i upewnij się, że ma przy sobie wszelkie niezbędne przedmioty przed wejściem na pokład, ponieważ nie zawsze będzie można je odwiedzić podczas lotu.

Jeśli Twoje dziecko potrzebuje pomocy podczas lotu, musisz dobrowolnie obniżyć klasę podróży do tej samej kabiny, co Twoje dziecko. Nie jesteśmy w stanie przenieść dziecka do kabiny wyższej klasy, w której podróżujesz.

Kontakt