Klasy 

World Traveller

Witamy w World Traveller — naszej kabinie klasy ekonomicznej dostępnej w lotach poza Europę. Zapewnia ona w przystępnej cenie wszystkie wygody i korzyści, jakich można oczekiwać od linii lotniczych British Airways.

Nasza oferta

 • różne taryfy bez ukrytych opłat,
 • osobisty płaski ekran i słuchawki,
 • funkcje przyjazne rodzinie,
 • stylowe wnętrze kabiny,
 • pyszne posiłki i przekąski,
 • Gniazdko w fotelu

Udogodnienia zapewniające komfort podróży

Ergonomiczne fotele, drobne dodatki i nowo opracowane udogodnienia oparte na klasycznym brytyjskim wzornictwie pozwalają zrelaksować się i podziwiać widoki lub ułożyć się do snu.

 • regulowany zagłówek, podparcie lędźwiowe i odchylenie,
 • miękka poduszka i koc.

Pyszne posiłki i napoje

W klasie World Traveller można się delektować przysmakiem, daniem głównym i deserem oraz wieloma napojami gorącymi, zimnymi i alkoholowymi. Oferujemy także przekąski w połowie lotu oraz drugi posiłek w trakcie dłuższych lotów.

Dowiedz się więcej

Rozrywka na pokładzie

W kabinie World Traveller można mieć kontakt z całym światem lub się odpowiednio zrelaksować.

Dzięki dostępowi do słuchawek i osobistego płaskiego ekranu można na wiele godzin zatracić się w przebojowych filmach lub wciągnąć się w serial. W naszej ogromnej bibliotece nowości można znaleźć utwory muzyczne, audiobooki i gry. Ponadto oferujemy dostęp do serwisu Paramount+, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

W większości samolotów dostępne jest także szybkie łącze Wi-Fi.

Zobacz nowości dostępne podczas Twojego lotu

Spędź miło czas w poczekalni na lotnisku

Z Lounge Pass, biletem wstępu do poczekalni na lotniskach na całym świecie, możesz wygodnie usiąść i odpocząć przed lotem, niezależnie od tego, z usług jakich linii lotniczych korzystasz i w jakiej klasie masz rezerwację. W trakcie oczekiwania na boarding możesz posilić się lekkimi przekąskami, napić się alkoholu, skorzystać z Wi-Fi i poczytać gazety i czasopisma. Członkowie Executive Club otrzymują po 5 punktów Avios za każdy wydany 1 GBP, 1 EUR lub 1 USD.

Dowiedz się więcej o Lounge Pass

Elastyczny limit bagażu

Limity bagażowe

Oprócz bagażu podręcznego, pasażerowie klasy World Traveller mogą przewozić bagaż nadawany w luku bagażowym.

Na niektórych trasach i w ramach niektórych biletów przysługuje jeszcze większy limit bagażu, a za dodatkową opłatą można dodać kolejny bagaż.

Limity bagażu nadawanego

Odbiór i nadawanie bagażu u progu domu

W razie potrzeby można zlecić odbiór bagażu spod domu oraz jego bezpieczny transport na lotnisko i odprawę, aby potem przyjechać na lotnisko już bez bagażu i udać się prosto do kontroli bezpieczeństwa. Usługa ta jest dostępna tylko dla lotów z lotnisk Heathrow i Gatwick oraz z lotnisk w Genewie, Zurychu i Wiedniu.

Więcej o Airportr

Taryfy długodystansowe dopasowane do potrzeb podróżnych

W klasie World Traveller dostępne są do wyboru dwie taryfy ekonomiczne: Basic i Standard. Ten dodatkowy wybór sprawia, że pasażer płaci tylko za to, co jest mu potrzebne.

Ekonomiczna Basic

 • Duży limit bagażu podręcznego (bagaż kabinowy i torebka)
 • Przydział miejsca podczas odprawy
 • Opcja dopłacenia za sztukę bagażu nadawanego, wybór miejsca lub inne dodatki na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją

Ekonomiczna Standard

 • Limit bagażu nadawanego 23 kg oprócz limitu bagażu podręcznego
 • Wybór miejsca na co najmniej 24 godzin przed wylotem

Lepszy styl i różnice między samolotami

Zapewniane w klasie World Traveller doświadczenia wchodzą na wyższy poziom. Kabinom w naszych samolotach nadajemy nowe, stylowe wnętrze i montujemy w nich nasze najnowsze, najlepsze fotele wyposażone w sześciokierunkowy zagłówek z regulowanymi uszami dla większego komfortu oraz regulowane środkowe podłokietniki, co jest szczególnie przydatne dla osób podróżujących z dziećmi.

Nowa kabina zostanie wprowadzona w całej naszej flocie, począwszy od samolotów Boeing 777-200 na lotnisku Gatwick. Kilka elementów wystroju kabiny może się różnić w zależności od samolotu, niemniej jednak w kabinach World Traveller można zawsze i wszędzie spodziewać się tej samej, najwyższej jakości posiłków, napojów i serdecznej obsługi ze strony naszego profesjonalnego personelu pokładowego.