Entertainment

Sieć Wi-Fi na pokładzie

Łącz się z całym światem, w tym z biurem i serwisami społecznościowymi, z wygodnego fotela za pomocą .air — naszej sieci Wi-Fi.

Stopniowo wdrażamy sieć Wi-Fi zarówno w naszych samolotach dalekodystansowych, jak i krótkodystansowych, przy czym większość naszej floty już z tej sieci korzysta.

Dostępne pakiety

Pakiet komunikacji tekstowej
Umożliwia pozostawanie w kontakcie z rodziną, znajomymi i współpracownikami przy użyciu komunikatorów internetowych i wiadomości e-mail bez załączników. Członkowie Executive Club nie ponoszą żadnych opłat, a osoby, które nimi nie są, mogą bezpłatnie zarejestrować się.

Ceny: 
Bezpłatnie dla członków Executive Club
1,99 – 2,99 £ bez członkostwa w lotach krótkodystansowych 
2,99 – 4,99 £ bez członkostwa w lotach długodystansowych


Pakiet Browse & Stream
W ramach tego pakietu można korzystać z komunikatorów internetowych, przeglądać strony WWW i serwisy społecznościowe, wysyłać i pobierać większe wiadomości e-mail, a także przesyłać strumieniowo muzykę i filmy podczas całego lotu.

Ceny: 
Bezpłatne dla pasażerów w klasie First 
4,99–11,99 £ (loty krótkodystansowe) 
4,99–21,99 £ (loty długodystansowe) 

Typ usługi Pakiet
Komunikator Messaging + Browse & Stream
Wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail (bez załączników) Messaging + Browse & Stream
Wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail (z załącznikami) Browse & Stream
Przeglądanie stron WWW i serwisów społecznościowych Browse & Stream
Przesyłanie strumieniowe muzyki i filmów Browse & Stream

Jak się połączyć z siecią Wi-Fi

 • Jeśli lecisz samolotem wyposażonym w Wi-Fi, załoga ogłosi, kiedy można połączyć się na pokładzie.
 • Przejdź do ustawień Wi-Fi na swoim urządzeniu i dołącz do sieci „BAWi-Fi”.
 • Po przekroczeniu wysokości 10 000 stóp włącz na swoim urządzeniu tryb samolotowy. Zdecyduj, z którego urządzenia chcesz korzystać przez cały czas lotu, ponieważ nie ma możliwości przełączania połączenia między urządzeniami.
 • Otwórz swoją przeglądarkę internetową. Strona główna .air otworzy się automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, wpisz w swojej przeglądarce internetowej adres shop.ba.com.
 • Jeśli chcesz skorzystać z naszego pakietu komunikacji tekstowej, kliknij baner „bezpłatna komunikacja tekstowa” i zaloguj lub zarejestruj się w Executive Club. Po potwierdzeniu poprawności Twoich danych możesz zacząć bezpłatnie przesyłać wiadomości tekstowe.
 • Jeśli chcesz korzystać z przeglądarki internetowej lub platform streamingowych albo nie należysz do Executive Club, wybierz i kup odpowiedni dla siebie pakiet Wi-Fi.

Często zadawane pytania

Z jakich urządzeń mogę korzystać, aby uzyskać dostęp do sieci Wi-Fi na pokładzie samolotu?

Do sieci Wi-Fi na pokładzie samolotu można podłączyć urządzenia obsługujące przeglądarki internetowe Chrome, Safari, IE11 i Edge. Jeśli nie masz żadnej z tych przeglądarek lub korzystasz z ich starszej wersji, nadal możesz się połączyć, ale niektóre funkcje mogą nie działać.

Do czego mogę używać sieci Wi-Fi?

Oprócz przeglądania informacji o lotach British Airways i korzystania z witryny internetowej British Airways na potrzeby bezpłatnego zarządzania rezerwacjami i kontem Executive Club, możesz uzyskać dostęp do Internetu, wysyłać wiadomości, przeglądać strony internetowe lub przesyłać strumieniowo muzykę i filmy w zależności od wykupionego pakietu.

Kiedy uzyskam dostęp do Internetu?

Dostęp do Internetu zostanie aktywowany na wysokości około 10 tys. stóp (od ok. 10 minut po starcie do 10 min. przed lądowaniem).

Czy sieć Wi-Fi jest dostępna podczas wszystkich lotów British Airways?

Sieć Wi-Fi jest dostępna w większości samolotów linii British Airways. Gdy tylko znajdziesz się na pokładzie samolotu, poinformujemy Cię, czy podczas Twojego lotu sieć ta jest dostępna.

Jeśli dany lot British Airways jest obsługiwany przez jednego z naszych przewoźników, takich jak Titan, Iberia, IB Express i Finnair, sieć Wi-Fi nie będzie dostępna.

Czy można wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe lub połączenia telefoniczne za pośrednictwem sieci GSM lub usług VoIP?

Na pokładzie samolotu nie ma sprzętu obsługującego usługi GSM, nie można zatem wykonywać połączeń telefonicznych za pośrednictwem swojego operatora komórkowego. Połączenia VoIP za pośrednictwem usług takich jak Skype, FaceTime i WhatsApp również będą niedostępne. Przy okazji prosimy o przełączenie telefonu w tryb wibracji lub wyciszenia, aby uszanować potrzeby innych pasażerów.

Jaka przepustowość jest dostępna dla mojego urządzenia na pokładzie danego samolotu?

Dostępna przepustowość jest współdzielona przez wszystkich użytkowników usługi .air na pokładzie, co oznacza, że rzeczywista przepustowość zależy od liczby użytkowników w danym momencie, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych hotspotów. Dostępną na pokładzie i właściwą dla danego samolotu przepustowość można sprawdzić w portalu Wi-Fi, klikając w nim łącze „ograniczenia” (restrictions).

Czy można przełączać się między urządzeniami (np. z notebooka na smartfon) w ramach tej samej wykupionej sesji?

Nie. Wykupiona sesja internetowa jest powiązana z urządzeniem, za pomocą którego została wykupiona, i nie może zostać przeniesiona. Przy wyborze pakietu Wi-Fi pamiętaj o urządzeniu, za pomocą którego planujesz z tego pakietu korzystać.

Dlaczego moje połączenie zostało przerwane lub wyłączone?

Większość świata ma zasięg Wi-Fi w powietrzu, ale istnieje kilka ograniczeń. Zakłócenia w dostępie do sieci mogą wynikać z różnych przyczyn.

 • W przypadku lotów długodystansowych mogą wynikać z przekazywania połączenia między satelitami obsługującymi poszczególne strefy lub przelotów nad obszarami pozbawionymi dostępu do sieci lub nad obszarami o ograniczonym dostępie takimi jak przestrzeń powietrzna Indii.
 • W przypadku lotów krótkodystansowych mogą wynikać z przelotów nad dużymi obszarami wodnymi lub opuszczeniu przestrzeni powietrznej nad Europą.

W wspomnianych przypadkach łączność może zostać tymczasowo utracona. Po ok. 2–3 minutach powinna jednak powrócić. Powiadomienia wyświetlane w przeglądarce i na stronie głównej .air pozwolą upewnić się, że nie ma połączenia z siecią.

Czy połączenie z Internetem jest bezpieczne?

Połączenie z Internetem na pokładzie jest tak samo bezpieczne jak połączenie z Internetem za pośrednictwem dowolnej innej publicznej usługi Wi-Fi na ziemi. Połączenia z bezpieczną witryną internetową (np. HTTPS) lub wirtualną siecią prywatną (VPN) pozostają bezpieczne, utrzymując szyfrowanie zapewniane przez host.

Czy korzystanie z sieci Wi-Fi w samolocie jest bezpieczne?

Tak. Korzystanie z sieci Wi-Fi na pokładzie samolotu jest bezpieczne. Zanim usługi sieci Wi-Fi zostają udostępnione na pokładzie samolotu, wszystkie związane z tym aspekty są kompleksowo testowane i certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Z jakim identyfikatorem SSID udostępniana jest sieć WLAN?

Identyfikator SSID to BAWi-Fi. Jest to publicznie dostępna sieć Wi-Fi.

Czy muszę mieć konto, aby uzyskać dostęp do Internetu?

Nie. Możesz wykupić dostęp do sieci Wi-Fi jako gość (bez konta), ale przy każdej transakcji zakupu pakietu wymagane będzie podanie danych płatniczych.

Jeśli postanowisz zarejestrować konto .air lub zalogować się na istniejące konto, możesz za każdym razem korzystać z zapisanych kart w celu przetwarzania płatności i szybszego dostępu do sieci Wi-Fi.

Dlaczego muszę utworzyć konto .air?

Obecnie nie ma już potrzeby zakładania konta .air w celu wykupienia dostępu do sieci Wi-Fi.

Utworzenie konta .air daje jednak określone korzyści. Gwarantuje m.in., że wszystkie potwierdzenia zawarcia transakcji są wysyłane na właściwy adres e-mail, a także umożliwia zapisywanie na nim kart płatniczych na potrzeby szybszego zawierania kolejnych transakcji na pokładzie samolotu.

Nie pamiętam hasła. Jak mogę odzyskać konto?

Na stronie logowania kliknij łącze Nie pamiętam hasła, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło i odzyskać dostęp do konta.

Jak mogę wrócić do zamkniętej strony głównej .air?

Po wykupieniu dostępu do sieci Wi-Fi otwórz nową kartę w przeglądarce, aby uzyskać dostęp do innych witryn. W przeciwnym razie wpisz shop.ba.com na pasku adresu przeglądarki, co spowoduje powrót do strony głównej.

Czy otrzymam potwierdzenia zakupów dokonanych na pokładzie samolotu?

Tak. Potwierdzenia zakupów dokonanych za pośrednictwem usługi .air zostaną Ci przesłane do 24 godzin po wylądowaniu. Potwierdzenia zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas zakładania konta. Jeśli nie otrzymasz potwierdzenia, sprawdź folder wiadomości-śmieci lub poproś o nie na stronie ba.com/helpme.

Gdzie mogę uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rozliczeń?

Aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rozliczeń, zwrotów lub potwierdzeń zakupu, odwiedź stronę ba.com/helpme.

Kiedy otrzymam od działu obsługi klienta odpowiedź w sprawie mojego zapytania lub problemu?

Pracownicy tego działu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Staramy się jak najszybciej odpowiadać na przesyłane nam pytania, prosimy jednak o odczekanie do 72 godzin na odpowiedź od jednego z członków naszego zespołu.

Co to jest bezpłatna komunikacja tekstowa?

Bezpłatna komunikacja tekstowa dla wszystkich członków Executive Club bez względu na poziom. Ta usługa jest dostępna we wszystkich samolotach wyposażonych w Internet na wszystkich trasach. 

Czy muszę płacić za Wi-Fi, aby korzystać z tej usługi?

Nie, ta usługa jest bezpłatna dla wszystkich członków Executive Club. Jeśli nie należysz do Executive Club, możesz zarejestrować się bezpłatnie tutaj.  

Na jakich urządzeniach można z tego korzystać? 

Bezpłatna komunikacja tekstowa działa na każdym urządzeniu, które jest w stanie połączyć się z Wi-Fi.

Czy mogę korzystać z usługi na więcej niż jednym urządzeniu? 

Nie, z bezpłatnej komunikacji tekstowej można korzystać na tylko jednym urządzeniu.

Z jakich komunikatorów mogę korzystać? 

 • Dowolny komunikator tekstowy, np. WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger itp.
 • Bez zdjęć i filmów

Kto może korzystać z usługi?

Członkowie Executive Club bez względu na poziom. Osoby bez członkostwa mogą od razu na pokładzie zarejestrować się, aby bezpłatnie korzystać z tej usługi. Możesz zarejestrować się bezpłatnie tutaj. 

Pasażerom w klasie First sugerujemy użycie najpierw pakietu Free Browse and Stream, a następnie włączenie bezpłatnej komunikacji tekstowej na drugim urządzeniu.

Jak mogę uzyskać dostęp do tej usługi? 

Wpisz shop.ba.com w swojej przeglądarce, aby połączyć się z pokładową siecią Wi-Fi. Zostanie wyświetlony baner z reklamą bezpłatnej komunikacji tekstowej. Kliknij ten baner i zaloguj się w Executive Club. Po potwierdzeniu poprawności Twoich danych możesz zacząć bezpłatnie przesyłać wiadomości tekstowe. 

Jak mogę się zarejestrować?

Każda osoba niebędąca członkiem, może się zarejestrować i zostać członkiem Executive Club. Można to zrobić na pokładzie lub na ziemi. 

Rejestracja na ziemi: 

 • Odwiedź stronę rejestracji w Executive Club TUTAJ
 • Zarejestruj się bezpłatnie
 • Połącz się z pokładową siecią Wi-Fi
 • Odwiedź stronę shop.ba.com
 • Kliknij baner Bezpłatna komunikacja tekstowa 
 • Wpisz dane logowania i zacznij korzystać

Rejestracja na pokładzie: 

 • Połącz się z pokładową siecią Wi-Fi
 • Odwiedź stronę shop.ba.com
 • Kliknij baner Bezpłatna komunikacja tekstowa
 • Kliknij łącze Zarejestruj teraz na stronie pakietów Wi-Fi
 • Przekierowano do strony rejestracji – utwórz konto
 • Należy zapamiętać dane swojego konta podczas rejestracji, aby móc zalogować się w następnym etapie
 • Wróć do shop.ba.com i zaloguj się, aby korzystać z usługi 

Jakie są ograniczenia tej usługi? 

Ta usługa zawiera tylko transmisję danych, bez zdjęć i filmów.

Co się stanie, jeśli zapomnę hasła?

Sprawdź, czy w Twoim urządzeniu jest zapisane hasło

 • Android – Przejdź do Ustawienia > Hasła 
 • Android – Przejdź do przeglądarki > Ustawienia > Hasła 

Możesz także zresetować hasło. Możesz to zrobić za darmo na ziemi, gdy masz dostęp do Wi-Fi. Na pokładzie konieczne jest wykupienie pakietu na przeglądarkę i platformy streamingowe, aby uzyskać dostęp do Internetu, a następnie zresetować hasło. 

Jakie są zasady zwrotów? 

Żadne zwroty za bezpłatną komunikację tekstową nie przysługują, ponieważ ta usługa jest bezpłatna. Jeśli chcesz złożyć reklamację, przejdź do strony Reklamacje i rekompensaty | Pomoc i dane kontaktowe | British Airways 

Warunki i zasady

Warunki — Bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi dla pierwszych klientów

Zasady ochrony danych osobowych