Klasy 

Klasa First

First to nasza najbardziej luksusowa forma doświadczenia podróży samolotem, która obejmuje m.in. własną stylową przestrzeń, specjalny dostęp do poczekalni, szybką ścieżkę do kontroli bezpieczeństwa i doskonałą obsługę.

Najlepsza oferta

 • Wyjątkowa, elegancka obsługa w stylu brytyjskim
 • Prywatna, przestronna przestrzeń
 • Całkowicie płaskie łóżko z luksusową pościelą
 • Wykwintne, przepyszne posiłki
 • Ubranie domowe, zestaw podróżny i kapcie od Temperley London
 • Siedmioczęściowy luksusowy zestaw do pielęgnacji skóry i ciała od Elemis
 • Dostęp do luksusowych saloników
 • Specjalna, wyjątkowa obsługa
 • Priorytetowy wstęp na pokład, prosto z naszej ekskluzywnej poczekalni First

Własna, prywatna przestrzeń

To miejsce, w którym rozpoczyna się Twoja luksusowa podróż. Możesz komfortowo przemierzać podniebne drogi, delektując się podczas lotu doskonałym jedzeniem i rozrywką w przestronnym apartamencie pierwszej klasy. W tym miejscu brytyjskie dziedzictwo łączy się ze współczesnym wzornictwem, zachęcając do spokojnej pracy, obejrzenia filmu, zrelaksowania się lub zapadnięcia w błogi sen.

Przestrzeń do relaksu. Gdy zechcesz odpocząć, Twój fotel zmienimy w całkowicie płaskie łóżko o długości 198 cm (6 stóp 6 cali) z luksusowym pikowanym materacem, białą bawełnianą kołdrą i poduszką. W międzyczasie możesz wślizgnąć się w ubranie domowe od Temperley London.

Ekskluzywne kosmetyki podróżne. Oczyszczają, ożywiają i nawilżają skórę podczas luksusowego lotu pierwszą klasą. We współpracy z firmą Temperley London projektujemy nasze eleganckie kosmetyczki dla niej i dla niego sezonowo i wypełniamy je najwyższej jakości produktami do pielęgnacji skóry brytyjskiej marki Elemis, w tym preparatami z serii Ultra Smart z prokolagenem.

Prywatny punkt ładowania. W swojej przestrzeni pierwszej klasy masz do dyspozycji prywatne źródło zasilania dla notebooka i innych urządzeń elektronicznych.

Wyśmienite posiłki i pyszne smakołyki

W ramach menu a la carte „Dine Anytime” możesz skomponować własny obiad z firmowych dań przyrządzanych z najwyższej klasy brytyjskich produktów, który zostanie podany w elegancki sposób. Nasze naczynia, sztućce i szkło zostały zaprojektowane i są wytwarzane specjalnie dla British Airways przez najlepszych brytyjskich projektantów (William Edwards, Studio William i Dartington). Oprócz posiłków oferujemy przekąski i napoje, w tym koktajle, moktajle, szampana, mocniejsze alkohole i wino.

Dowiedz się więcej

Rozrywka na pokładzie

W klasie First znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wygodnie usiąść, zrelaksować się i cieszyć się rozrywką w dobrym stylu.

Pasażer ma do dyspozycji:

 • Własny 15-calowy ekran i porty do podłączenia posiadanych urządzeń
 • Słuchawki z funkcją redukcji hałasu dla zminimalizowania zakłóceń
 • Dostęp do setek najnowszych filmów i programów, w tym za pośrednictwem serwisu Paramount+
Zobacz nowości dostępne podczas Twojego lotu

Bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi

W klasie First pasażer może z wygodnego fotela przez cały lot bezpłatnie przesyłać strumieniowo muzykę, filmy i seriale, przeglądać Internet oraz wysyłać wiadomości, w tym wiadomości e-mail*.

Skorzystanie z tych udogodnień jest bardzo proste. Należy tylko połączyć się z pokładową siecią „BAWi-Fi”, kliknąć baner „Bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi”, a po zweryfikowaniu się jako pasażer klasy First — podać swoje imię i nazwisko oraz numer miejsca lub numer rezerwacji.

*Zastosowanie mają odpowiednie Warunki

Przestrzeń do relaksu i przygotowania się do lotu

Zapraszamy do naszych eleganckich poczekalni dla odlatujących, w których można wygodnie poczekać na swój lot w klasie First. W tych nowoczesnych i luksusowych wnętrzach oferujemy wysokiej jakości wina, napoje i posiłki oraz szereg udogodnień biznesowych ułatwiających pracę podczas podróży.

Po przylocie na lotnisko Heathrow w Londynie warto zatrzymać się w naszej poczekalni dla przylatujących, aby się odświeżyć i przygotować na resztę dnia. Poczekalnia ta znajduje się w Terminalu 5 na poziomie 1. Aby tam dotrzeć z Terminalu 3, należy skorzystać z bezpłatnego pociągu kursującego między terminalami.

Dowiedz się więcej o salonikach

 

Tymczasowe zmiany: Uprzejmie informujemy o tymczasowej zmianie tras do naszych poczekalni w terminalu 5 lotniska Heathrow. Dowiedz się więcej

Concorde Room

Zapraszamy również do Concorde Room — naszej najbardziej luksusowej poczekalni pierwszej klasy. Jest to ekskluzywne miejsce na Terminalu 5 lotniska Heathrow w Londynie, z dyskretnymi lożami, pełną obsługą kelnerską, prywatnymi kabinami i najnowocześniejszą przestrzenią biznesową.

The Chelsea Lounge

Ta znajdująca się w Terminalu 8 na lotnisku JFK w Nowym Jorku elegancka poczekalnia jest przeznaczona wyłącznie dla pasażerów linii British Airways i American Airline podróżujących w klasie First. Można tu usiąść przy okrągłym barze z szampanem, wypić koktajl przy kominku lub zamówić coś z karty.

Sprawna odprawa i wejście na pokład samolotu

Wybór klasy First pozwala ominąć kolejki dzięki wydzielonym stanowiskom odprawy i szybkim ścieżkom do kontroli bezpieczeństwa dostępnym na różnych lotniskach.

 • Wydzielone stanowiska odprawy na większości lotnisk
 • Priorytetowy wstęp na pokład
 • Szybka ścieżka do kontroli bezpieczeństwa na lotniskach Heathrow (Londyn), Gatwick (Londyn) i JFK (Nowy Jork)

The First Wing

Dostępny w Terminalu 5 lotniska Heathrow w Londynie nasz ekskluzywny obszar The First Wing umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się po lotnisku. Jest to wydzielona przestrzeń dla pasażerów klasy First, Executive Club Gold i oneworld Emerald. Mają tam oni do dyspozycji prywatny obszar odprawy, dwie własne ścieżki do kontroli bezpieczeństwa oraz bezpośrednie przejście do saloników Galleries First Lounge i Concorde Room.

Swoboda pakowania

Korzystny limit bagażu

W klasie First można wziąć ze sobą tyle bagażu, ile potrzeba. Na pokład można zabrać zarówno bagaż podręczny, jak i notebooka lub torebkę, a do luku bagażowego — nawet trzy sztuki bagażu.

Limity bagażowe

Odbiór i nadawanie bagażu u progu domu

Firma AirPortr może odebrać bagaż spod domu pasażera, a następnie bezpiecznie taki bagaż przetransportować na lotnisko i odprawić na lot. W rezultacie pasażer może przybyć na lotnisko bez bagażu, a następnie od razu udać się do punktu kontroli bezpieczeństwa. Usługa ta jest dostępna tylko dla lotów z lotnisk Heathrow i Gatwick w Londynie oraz z lotnisk w Genewie, Zurychu i Wiedniu.

Więcej o Airportr

Rodzaje samolotów

W klasie First można zawsze i wszędzie spodziewać się tej samej, najwyższej jakości posiłków i napojów oraz najwyższej jakości usług świadczonych przez naszą troskliwą załogę. Niektóre elementy wystroju kabiny mogą różnić się w zależności od samolotu.