Podróżowanie ze zwierzętami

Wiemy, że Twoje zwierzęta są częścią rodziny, dlatego każde zwierzę, które leci z nami, traktujemy jak VIP-a.

Loty British Airways

Psy pełniące funkcję wsparcia emocjonalnego

Linie British Airways nie wpuszczają psów służących jako wsparcie emocjonalne do kabiny w żadnych lotach wykonywanych przez British Airways. Pies służący jako wsparcie emocjonalne może zostać przewieziony jako zwierzę w sposób opisany poniżej.

Psy asystujące

Jeśli zabierasz ze sobą w podróż zatwierdzonego psa asystującego, wejdzie on z Tobą bezpłatnie do kabiny samolotu British Airways. Tej usługi nie można jednak zarezerwować przez Internet, ponieważ liczba psów, które mogą jednocześnie przebywać w kabinie jest ograniczona.

Więcej informacji o podróżowaniu z psami asystującymi

Pets

Z Wielkiej Brytanii

We współpracy z firmą PetAir UK, której menedżerami i właścicielami są wykwalifikowani chirurdzy weterynaryjni i która od 2004 r. przewozi samolotami zwierzęta na całym świecie, oferujemy klientom British Airways łatwy, bezpieczny i wygodny sposób wywozu ich zwierząt z Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o transportowaniu zwierząt z pomocą PetAir UK

Loty do Wielkiej Brytanii

Jeśli myślisz o transporcie swojego pupila do Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z usług naszej powiązanej firmy IAG Cargo. Ma ona wieloletnie doświadczenie w przewozie zwierząt z każdego zakątka świata i jej pracownicy potrafią zadbać o Twoje zwierzę jak o własne.

Więcej informacji o transportowaniu zwierząt z pomocą IAG Cargo

Zasady podróży ze zwierzętami domowymi

Pies wjeżdżający do Wielkiej Brytanii musi spełniać wymagania wytycznych systemu Pet Travel Scheme wydanych przez brytyjskie ministerstwo środowiska, żywności i spraw wiejskich (DEFRA). W ramach tego systemu możliwe jest przewożenie kotów i psów z pewnych krajów do lotnisk w Wielkiej Brytanii bez konieczności kwarantanny.

Jeśli podróżujesz do innego kraju, dowiedz się w odpowiedniej ambasadzie lub konsulacie na temat wszelkich przepisów lub ograniczeń.

Więcej informacji na temat programu DEFRA Pet Travel

Loty SUN-AIR

SUN-AIR jest naszym partnerem franczyzowym wykonującym loty w Europie pod marką British Airways. Podobnie jak w przypadku lotów wykonywanych przez British Airways do kabiny są wpuszczane tylko przeszkolone psy asystujące oraz zwierzęta ważące maksymalnie 6 kg.

  • Inne zwierzęta muszą być transportowane w wodoodpornej torbie lub klatce o maksymalnych wymiarach 20 x 30 x 20 cm (7,5 x 11,5 x 7,5 cala).
  • Obowiązkiem właścicieli jest upewnienie się, że cała dokumentacja i paszporty zwierząt są kompletne przed wyjazdem.
  • SUN-AIR zezwala na jedno zwierzę na pokładzie każdego samolotu jednocześnie.

Prosimy skontaktować się z kasą biletową SUN-AIR pod numerem +45 75 33 16 11 nie później niż 72 godzin przed odlotem, jeśli chcesz zabrać swoje zwierzę na lot obsługiwany przez SUN-AIR. Prosimy pamiętać, że zwierzęta nie są dozwolone na lotach SUN-AIR do Wielkiej Brytanii.