Podróż z rodziną

Foteliki samochodowe, wózki dziecięce i torby dla dzieci

Wiemy, że podróżowanie z małymi dziećmi może wiązać się z dużą ilością dodatkowego bagażu, dlatego oferujemy naprawdę duży limit bagażu.Dzieci powyżej 2. roku życia otrzymują taki sam limit jak dorośli, a także dozwolone niezbędne dodatki, takie jak wózek i fotelik samochodowy.Niemowlęta mają również swój własny limit na niezbędne rzeczy, o których wiemy, że są im potrzebne podczas podróży.

Limity bagażu podręcznego

Podczas podróży z nami dzieci (w wieku 2–11) mają taki sam limit bagażu podręcznego jak dorośli. 

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem (poniżej 2 lat), możesz zabrać dla niego dodatkową torbę na niezbędne rzeczy podczas lot. Będzie ona wliczona w limit. Jeśli jednak zapłacisz za miejsce w samolocie dla swojego niemowlęcia, zostanie ono zarezerwowane jako „dziecko” i otrzyma taki sam limit bagażu jak osoba dorosła.

Nie można łączyć limitów bagażu, dlatego należy dokładnie sprawdzić limity dla każdego członka rodziny oraz limity rozmiaru i wagi bagażu podręcznego.

Sprawdź limit bagażu podręcznego

Bagaż nadawany

Twoje dziecko (w wieku od 2. do 11. roku życia) będzie miało taki sam bezpłatny limit bagażu rejestrowanego jak Ty, który będzie się różnić w zależności od kabiny, w której podróżujesz.

Jeśli podróżujesz z niemowlęciem (poniżej 2 lat), bezpłatny limit bagażu rejestrowanego obejmuje jedną standardową torbę o wadze 23 kg we wszystkich kabinach.Nie dotyczy to sytuacji, gdy pasażer i jego niemowlę podróżują w taryfie z samym bagażem podręcznym (Basic), w której nie ma bezpłatnego limitu bagażu rejestrowanego.

Nie można łączyć limitów bagażu, więc upewnij się, że dokładnie sprawdzono limity dla każdego członka rodziny, a także limity rozmiaru i wagi bagażu podręcznego.

Ponadto każde niemowlę i dziecko może zabrać ze sobą do dwóch niezbędnych przedmiotów dodatkowych nadawanych do luku bagażowego, nawet w przypadku taryfy obejmującej wyłącznie bagaż podręczny (Basic):

 • W pełni składany wózek dziecięcy (spacerówka)
 • Fotelik samochodowy lub podwyższający
 • Łóżeczko turystyczne
 • Nosidełko na plecy dla dziecka
Limit bagażu nadawanego

Wózki dziecięce i foteliki samochodowe

Wózki dziecięce

Odległości od terminali przylotów do strefy odbioru bagażu różnią się w zależności od lotniska i niektóre mogą być dłuższe niż inne. Aby ułatwić podróż, oferujemy usługę zwrotu wózka dziecięcego do drzwi samolotu w niektórych miejscach docelowych. Istnieją ścisłe parametry dotyczące rozmiaru wózków dziecięcych, więc sprawdź poniżej, czy Twój wózek kwalifikuje się do tej usługi.

 • Musi to być jednoczęściowy, smukły, w pełni składany wózek.
 • Maksymalne wymiary wraz z kołami:
  Wysokość 38 cm
  Długość 117 cm
  Głębokość 38 cm
 • Jeśli wózek mieści się w wymiarach, zostanie oznaczony pomarańczową etykietą „Return To Aircraft Door” zawierającą informacje o kliencie, przed umieszczeniem w luku bagażowym. Następnie będzie można go odebrać po przybyciu do miejsca docelowego. Prosimy o kontakt z personelem pokładowym w celu uzyskania pomocy.
 • Jeśli wózek jest większy niż podane wymiary, nie zostanie dostarczony do drzwi samolotu po przylocie. Zamiast tego będzie można odebrać wózek z taśmy w hali bagażowej w miejscu docelowym, wraz z bagażem rejestrowanym.

Należy pamiętać, że powyższa usługa nie jest oferowana we wszystkich miejscach docelowych, dlatego należy zapytać podczas odprawy, czy możliwy jest odbiór z samolotu.

Foteliki samochodowe

Możesz zabrać fotelik samochodowy na pokład samolotu, jeśli masz zarezerwowane miejsce dla niemowlęcia lub dziecka i zamierzasz zabezpieczyć fotelik samochodowy na pokładzie. Alternatywnie, fotelik samochodowy musi zostać nadany do luku bagażowego jako jeden z dwóch bezpłatnych niezbędnych dodatków dozwolonych dla dzieci, nawet w przypadku taryfy z samym bagażem podręcznym (Basic).

Prosimy o sprawdzenie wymiarów fotelika samochodowego i wymogów bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że fotelik samochodowy będzie bezpiecznie pasował do siedzenia samolotu.

Informacje o fotelikach samochodowych

Maluchy podróżują stylowo z Trunki

Nawiązaliśmy współpracę z Trunki, producentami kolorowych walizek i akcesoriów podróżnych, aby stworzyć Trunki British Airways o nazwie Amelia the Aeroplane.Są nich przedstawione Peggy i Leon – nasze wyjątkowe maskotki Skyflyers.

Więcej o Trunki

Odbiór bagażu i odprawa spod domu

Zleć odbiór bagażu spod domu, bezpieczny transport na lotnisko i odprawę na lot. Pozwoli Ci to podróżować na lotnisko bez bagażu i udać się prosto do kontroli bezpieczeństwa po dotarciu na miejsce. Usługa dostępna dla lotów z Heathrow, Gatwick, Genewy, Wiednia i Zurychu.

Dowiedz się więcej o Airportr