Partnerzy i sojusze

Witamy w sojuszu oneworld

Zapraszamy do skorzystania z usług oneworld® — sojuszu linii lotniczych klasy światowej, którego celem jest zapewnienie najwyższego poziomu usług i komfortu w ramach połączeń do ponad 900 miejsc docelowych w ponad 170krajach na całej planecie.

W ramach sojuszu można korzystać z szeregu specjalnych przywilejów i nagród, w tym z możliwości zdobywania i wymiany punktów Avios we wszystkich liniach lotniczych należących do oneworld, przy czym członkowie najwyższego poziomu mają dostęp do ponad 620 poczekalni i saloników lotniskowych klasy premium.

oneworld connect to nowa platforma dla członków oneworld, która pozwala kolejnym liniom lotniczym na dołączanie do sojuszu oneworld. W ramach swoich połączeń partnerzy oneworld connect zapewniają niektóre dostępne w ramach sojuszu korzyści uczestnikom programu Frequent Flyer w dowolnych partnerskich liniach lotniczych.

Linie lotnicze należące do sojuszu oneworld

Alaska Airlines

Linie Alaska Airlines i ich regionalni partnerzy obsługują ponad 120 miejsc docelowych w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kanadzie, Kostaryce i Belize. Linie te podkreślają znaczenie szczególnej opieki nad pasażerami (Next-Level Care), oferując również niskie ceny biletów, doskonałą obsługę klienta i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

American Airlines

American Airlines to członek-założyciel sojuszu oneworld. We współpracy ze swoimi jednostkami stowarzyszonymi linie American Airlines latają z głównych węzłów komunikacyjnych w Stanach Zjednoczonych, takich jak Charlotte, Chicago, Dallas/Fort Worth, Los Angeles, Miami, Nowy Jork, Filadelfia, Phoenix i Waszyngton i oferują połączenia do ponad 330 miejsc docelowych w 50 krajach.

British Airways

British Airways to jedne z najlepiej rozpoznawalnych linii lotniczych na świecie oraz członek-założyciel sojuszu oneworld. Linie BA ich jednostki stowarzyszone obsługują ponad 170 miejsc docelowych w niemal 80 krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Australii, a ich głównym lotniskiem jest Heathrow w Londynie.

Cathay Pacific

Założone w 1946 r. linie Cathay Pacific Airways to flagowy przewoźnik z Hongkongu i członek-założyciel sojuszu oneworld. Linie te obsługują około 80 miejsc docelowych w ponad 30 krajach w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Afryce, a także na Pacyfiku i Bliskim Wschodzie.

Finnair

Założone w 1923 r. linie Finnair są głównym przewoźnikiem w Finlandii. Linie te dołączyły do sojuszu oneworld w 1999 r. Oferują loty do ponad 65 miejsc docelowych w 30 krajach, w tym coraz większą liczbę międzynarodowych lotów długodystansowych do i z Azji, a ich główne lotnisko w Helsinkach stanowi idealną bramę między Dalekim Wschodem a Europą.

Iberia

Iberia to flagowe hiszpańskie linie lotnicze i wiodący przewoźnik obsługujący połączenia między Europą a Ameryką Łacińską. Linie te dołączyły do sojuszu oneworld w 1999 r. Ze swojego głównego lotniska w Madrycie linie te latają do prawie 120 miejsc docelowych w 45 krajach w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach.

Japan Airlines

Założone w 1951 r. linie lotnicze Japan Airlines to jeden z najważniejszych przewoźników na świecie. Linie te dołączyły do sojuszu oneworld w 2007 r. Główne lotniska tych linii lotniczych znajdują się w Tokio, Osace, Nagoi i na Okinawie i dziennie obsługują prawie 900 połączeń do ponad 70 miejsc docelowych w 20 krajach.

Malaysia Airlines

Linie lotnicze Malaysia Airlines dołączyły do sojuszu oneworld w 2013 r. Są obecnie jednymi z niewielu linii na świecie, którym firma Skytrax przyznała pięć gwiazdek i które jednocześnie wyróżniła za najlepszy personel pokładowy na świecie. Ze swojego głównego lotniska w Kuala Lumpur, linie Malaysia Airlines latają do ponad 60 miejsc docelowych w Azji, Australii, Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Qantas

Qantas to jedne z najbardziej rozpoznawalnych linii lotniczych na świecie i członek-założyciel sojuszu oneworld. Obsługują niemal 80 miejsc docelowych w 20 krajach. Jako jedyne australijskie linie lotnicze należące do globalnego sojuszu lotniczego, oferują rozległą siatkę połączeń krajowych, a także obsługują miejsca docelowe w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce i na Południowym Pacyfiku.

Qatar Airways

Linie lotnicze Qatar Airways dysponują rozległą siatką połączeń na Bliskim Wschodzie i poza jego granicami i przez siedem lat z rzędu były uznawane przez firmę Skytrax za najlepszą tamtejszą linię lotniczą. W rankingu Skytrax od 2004 r. mają pięć gwiazdek. Linie mogą się również poszczycić takimi nagrodami jak Business Traveler USA's Best Airline for International Travel oraz Aviation Business's Airline of the Year 2011. Do sojuszu oneworld linie Qatar Airways dołączyły w październiku 2013 r.

Royal Air Maroc

Linie lotnicze Royal Air Maroc to marokański przewoźnik narodowy. Od momentu założenia w 1957 r. RAM to również główne linie lotnicze w Afryce. Mają siedzibę w Casablance i oferują połączenia do ponad 105 miejsc docelowych w 54 krajach w sześciu regionach (Afryka, Azja, Europa, Bliski Wschód, Ameryka Północna i Ameryka Południowa). Linie Royal Air Maroc dołączyły do sojuszu oneworld w kwietniu 2020 r.

Royal Jordanian

Royal Jordanian to narodowy przewoźnik Królestwa Jordanii, który dołączył do sojuszu oneworld w 2007 r. Obsługuje około 60 miejsc docelowych w 40 krajach na Bliskim Wschodzie, gdzie spośród wszystkich linii lotniczych oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych siatek połączeń do Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej.

SriLankan Airlines

SriLankan Airlines to narodowe linie lotnicze Sri Lanki. Obecnie obsługują połączenia do 32 miejsc docelowych w 20 krajach. Linie te dysponują flotą liczącą ponad 20 samolotów i obejmują swoim zasięgiem rozległy obszar Azji Południowej. Linie SriLankan Airlines dołączyły do sojuszu oneworld w maju 2014 r.

Linie lotnicze należące do sojuszu oneworld connect

Fiji Airways

Fiji Airways to pierwsze linie lotnicze, które dołączyły do sojuszu oneworld connect. Linie te są głównym przewoźnikiem na Fidżi. Obsługują 21 miejsc docelowych w 13 krajach i terytoriach, w tym lotniska oneworld w Sydney, Hongkongu, Los Angeles i Tokio. Dzięki dołączeniu linii lotniczych Fiji Airways do sojuszu oneworld connect, obejmie on swoim zasięgiem siedem terytoriów – macierzyste Fidżi oraz sąsiadujące z nim kraje południowego Pacyfiku: Kiribati, Wyspy Salomona, Tonga, Tuvalu, Vanuatu i Samoa.