Realizacja kuponu

Ta strona jest poświęcona voucherom wydawanym w ramach naszej akcji Rezerwacje bez obaw w trakcie pandemii COVID-19.

Chcesz skorzystać z eVouchera?

Nasze eVouchery to szybki i prosty sposób opłacenia lotów online.

Możesz wykorzystać pełną wartość eVouchera lub jej część przy opłaceniu tańszej rezerwacji. Jeśli nie zrealizujesz pełnej wartości eVouchera, otrzymasz od nas nowy eVoucher opiewający różnicę. Vouchery są ważne na podróż do 30 września 2024.

Sposób korzystania z eVouchera

 1. Poszukaj lotu, który chcesz zarezerwować
 2. Przejrzyj rezerwację i wprowadź dane eVouchera
 3. Zwróć uwagę na skorygowaną kwotę i przejdź do płatności
Find flights

Jeśli masz eVoucher otrzymany za lot anulowany między 9 marca a 19 listopada 2020 r., opcje realizacji zostały skorygowane.

Chcesz sprawdzić szczegóły swojego eVouchera?

Jeśli nie masz pewności, czy masz eVoucher do wykorzystania lub jaka jest jego wartość, możesz skorzystać z naszego poręcznego narzędzia do sprawdzania eVouchera, aby szybko i łatwo rozwiać swoje wątpliwości, bez konieczności dzwonienia do nas.

Sprawdź swój eVoucher

Często zadawane pytania dotyczące eVoucherów

Voucher wygasa 30 września 2024.

eVoucherem można opłacić w całości lub części nową rezerwację złożoną online. Każda podróż zarezerwowana za pomocą eVouchera musi zakończyć się - wyjazd i powrót - do 30 września 2024.

Wartość Twojego eVouchera obejmuje koszt wszelkich dodatków, takich jak miejsca siedzące, bagaż i zakup posiłków.

eVoucherem można płacić za loty. Obecnie nie można płacić nim za wakacje BA Holidays ani dodatkowe opcje, takie jak wybór miejsca albo bagaż.

Jeśli chcesz zrealizować swój eVoucher na rezerwację BA Holidays, skontaktuj się z nami.

Tak, możesz wykorzystać eVoucher na dowolnej trasie oferowanej przez British Airways z numerem lotu BA, z wykluczeniem rezerwacji Sun-Air.

Potrzebny jest numer eVouchera oraz nazwisko, na które został zarejestrowany, a także adres e-mail. Te dane znajdziesz w e-mailu z eVoucherem.

Nie. Posiadacze eVoucherów nie muszą podróżować w ramach rezerwacji dokonanych z wykorzystaniem ich eVoucherów. Jednak ze względów bezpieczeństwa w rezerwacjach składanych w okresie czterech dni przed odlotem z użyciem eVouchera muszą brać udział ich posiadacze.

W ramach jednej rezerwacji można wnioskować o maksymalnie cztery eVouchery.

Jednak eVoucherów wystawionych bezpośrednio przez nasz zespół ds. Relacji z klientami nie można łączyć z żadnym innym eVoucherem.

Obecnie nie można łączyć eVoucherów w różnych walutach.

Otrzymasz nowy eVoucher na wartość różnicy. Nowy eVoucher pojawi się, zanim zapłacisz za rezerwację. Pojawi się także możliwość wyboru, kto go otrzyma.

Nowym odbiorcą eVouchera może być dowolny pasażer z nowej rezerwacji. eVoucher zostanie wysłany na wybrany przez adres e-mail.

Nowy eVoucher musi zostać wykorzystany na podróż, która musi się zakończyć do 30 września 2024 r.

Jeśli nowy lot jest droższy, konieczne będzie zapłacenie różnicy.

Loty rezerwowane z wykorzystaniem eVoucherów podlegają standardowym warunkom nowej rezerwacji. Ponadto nowa rezerwacja podlega warunkom stosownych zasad.

Za pomocą eVouchera możesz rezerwować przejazdy do i z większości krajów, loty do których obecnie obsługujemy na ba.com. Jednak istnieje kilka wyjątków, w których musisz skontaktować się z nami, aby dokonać rezerwacji.

Skontaktuj się z nami telefonicznie, aby dokonać rezerwacji za pomocą eVouchera, jeśli Twoja podróż rozpoczyna się w jednym z poniższych krajów:

Kraje

Algieria

Andora

Aruba

Bahrajn

Botswana

Burundi

Komory

Dżibuti

Egipt

Falklandy

Iran

Wybrzeże Kości Słoniowej

Jordania

Kuwejt

Libyan Arab Jamahiriya

Mauritius

Maroko

Mozambik

Namibia

Nepal

Nowa Gwinea

Antyle Holenderskie

Oman

Pakistan

Katar

Republika Korei

Saint Helena

Arabia Saudyjska

Serbia

Seszele

Słowacja

Sri Lanka

Surinam

Syria

Tajwan           

Tajlandia

Tunezja

Jemen

Warunki dotyczące eVouchera

 1. Twój eVoucher został wystawiony na Ciebie i nie podlega odsprzedaży. Sprzedaż, wystawianie na aukcji bądź inna wymiana eVouchera na gotówkę jest zabroniona. Z użyciem swojego eVouchera możesz złożyć rezerwację na inną osobę. Jednak rezerwacje dla osób trzecich z użyciem eVouchera należy składać z co najmniej czterodniowym wyprzedzeniem terminu wylotu.
 2. eVouchery można wykorzystać, kupując bilety na loty liniami British Airways w witrynie ba.com. Nie można natomiast płacić eVoucherami, kupując bilety przy użyciu punktów Avios, punktów programu On Bussiness lub rezerwacji grupowych.
 3. Nie można użyć eVouchera do opłacenia rezerwacji British Airways Holidays ani innych produktów ani usług, takich jak wybór miejsca w samolocie.
 4. Można zrealizować do czterech eVoucherów wystawionych w tej samej walucie w ramach jednej rezerwacji.
 5. Nie można łączyć eVouchera, o który się ubiegasz, z eVoucherem wydanym przez nasz zespół ds. Relacji z klientami. Jeśli wykorzystasz eVoucher tylko częściowo, wystawimy nowy eVoucher na pozostałe saldo i osobę, która została wskazana na stronie z płatnościami.
 6. Nowy eVoucher zostanie wystawiony w tej samej walucie, w której podana jest cena nowej rezerwacji. Akceptując niniejsze Warunki eVouchera, zgadzasz się, że jesteśmy upoważnieni do wydania pozostałego salda w ramach nowego eVouchera na nazwisko odbiorcy wybranego na stronie płatności
 7. EVoucher jest ważny do podanej daty ważności i nie można go odnowić ani wymienić na gotówkę. Wszystkie loty zarezerwowane przy użyciu eVoucherów wydane w następstwie wniosku muszą się zakończyć do 30 września 2024 r.
 8. Jeśli anulujesz rezerwację dokonaną przy użyciu eVouchera, o który się ubiegasz, zwrot kosztów zostanie dokonany zgodnie z naszymi Warunkami Przewozu i odpowiednimi przepisami dotyczącymi taryf. W przypadku anulowania rezerwacji i konieczności zwrotu pieniędzy, kwota zapłacona za korzystanie z eVouchera zostanie wydana w ramach nowego eVouchera. Jeśli anulujemy Twój lot, będziesz mieć prawo do pełnego zwrotu kosztów rezerwacji.
 9. Jeśli anulujesz rezerwację dokonaną przy użyciu eVouchera wydanego przez nasz zespół ds. Relacji z klientami lub anulujemy Twój lot i kwalifikujesz się do zwrotu kosztów zgodnie z naszymi Warunkami przewozu i odpowiednimi zasadami taryfowymi, kwota zapłacona w ramach eVouchera będzie zwrócona jako nowy eVoucher.

Chcesz zrealizować voucher na przyszłą podróż?

Jeśli masz voucher na przyszły lot i chcesz go zrealizować, zadzwoń do naszego centrum kontaktowego i podaj kod vouchera, abyśmy mogli pomóc w dokonaniu rezerwacji.

Jeśli nie decydujesz się na skorzystanie z vouchera, może przysługiwać Ci zwrot. Nie musisz niczego robić — będziemy na bieżąco Cię informować, jakie działania należy podjąć.

Skontaktuj się z nami w celu rezerwacji

Voucher na przyszły lot — często zadawane pytania

Tak, voucher można zrealizować na dowolnej trasie promowanej przez British Airways, z wyłączeniem rezerwacji Sun-Air.

Tak. Oznacza to, że za voucher można rezerwować dowolne loty wykonywane przez naszych partnerów, jak American Airlines.

Tak, kupon można zrealizować na zakup nowej usługi British Airways Holidays. W przypadku rezerwacji obejmującej tylko hotel wymagane jest powiadomienie z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni. Dowiedz się więcej.

Ochrona ATOL obejmuje potwierdzone wakacje zorganizowane, w ramach których wylot następuje z terenu Wielkiej Brytanii i wybranych krajów Unii Europejskiej, dlatego po wymianie wakacji na kupon, który można zrealizować na przyszły przelot + hotel lub przelot + samochód, te przyszłe wakacje otrzymają ochronę ATOL. Środki z anulowanych rezerwacji wakacji zorganizowanych BA Holidays nie będą chronione w ramach ATOL — dopiero nowe nowa rezerwacja wakacji zorganizowanych będzie. Środki na voucherze z anulowanych rezerwacji wakacji zorganizowanych BA Holidays nie będą chronione w ramach ATOL — dopiero nowe nowa rezerwacja wakacji zorganizowanych będzie. Dowiedz się więcej.

Kupon można zrealizować wyłącznie w ramach nowej rezerwacji British Airways Holidays, złożonej już po otrzymaniu kuponu. Kuponów nie można zrealizować do opłacenia części lub całości już istniejącej rezerwacji wakacji. Dowiedz się więcej.

Voucher wygasa 30 września 2024.

Kuponami można płacić, także częściowo, za przyszłe rezerwacje. Nowa podróż zarezerwowana z wykorzystaniem vouchera musi zostać zakończona do 30 września 2024 (wylot i powrót).

Jeśli masz już voucher z datą ważności przed 30 września 2024 r., pamiętaj, że Twój voucher zostanie automatycznie przedłużony do 30 września 2024 r.

Kupon umożliwia dokonanie rezerwacji w przyszłości w imieniu osoby, której nazwisko widniało na pierwotnym bilecie. W przypadku kilku rezerwacji każda osoba otrzyma własny kupon. Kupon jest niezbywalny.

W przypadku rezerwacji łączonych, obejmujących przelot + pobyt w hotelu lub przelot + wynajem samochodu, zostanie wydany jeden kupon. Kupony są niezbywalne, ale rozumiemy, że niektórzy z pierwotnych klientów nie mogą już podróżować, dlatego prosimy, aby nowa rezerwacja zawierała co najmniej jednego podróżującego z pierwotnej rezerwacji.

Otrzymasz kolejny kupon na wartość różnicy.

Jeśli nowy lot jest droższy, konieczne będzie zapłacenie różnicy.

Loty rezerwowane z wykorzystaniem voucherów podlegają standardowym warunkom nowej rezerwacji. Więcej informacji o standardowych opcjach zmian i anulowania znajdziesz w potwierdzeniu rezerwacji oraz na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją.

Możesz też sprawdzić, jakie możliwości Ci przysługują w przypadku opóźnienia lub anulowania lotu.

Nie, odebranego kuponu nie można zamienić na zwrot pieniędzy, nawet w sytuacji gdy oryginalny lot został odwołany.

Chcesz zrealizować voucher wakacyjny?

Tutaj znajdziesz informacje o tym, jak zrealizować voucher wakacyjny, a także odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące rezerwacji.

Dowiedz się więcej o voucherach wakacyjnych

Chcesz dokonać rezerwacji?

Czas na kolejną przygodę

Korzystnie zarezerwuj wymarzoną podróż.

Zarezerwuj lot

A co jeśli masz możliwość odwiedzenia dowolnego miejsca na świecie?

Zainspiruj się naszymi przewodnikami, aby wybrać wakacyjny kierunek.

Zobacz nasze połączenia