Podróż z rodziną

Na lotnisku

Daj sobie dodatkowy czas na przejście przez lotnisko, szczególnie jeśli podróżujesz w ruchliwych okresach, takich jak wakacje szkolne.Możesz także przygotować się, wykonując pewne czynności przed przybyciem na lotnisko, w tym odprawę.

Odprawa przez Internet

Pozbądź się stresu związanego z podróżą, odprawiając do dziewięciu osób za pomocą strony ba.com lub aplikacji British Airways.Wybierz swoje miejsca i wydrukuj lub pobierz wszystkie karty pokładowe na jedno urządzenie mobilne, już na 24 godzin przed planowanym odlotem, a także otrzymuj powiadomienia o bramkach (tylko iPhone). Wiele z tych samych funkcji jest również dostępnych w aplikacji na iPada.

Jeśli chcesz zabrać więcej bagażu niż wynosi bezpłatny limit bagażu rejestrowanego, możesz dokupić dodatkowe bagaże – łącznie do 10 na osobę, wliczając w to bezpłatny limit.Taniej jest zapłacić za dodatkowy bagaż z góry na stronie ba.com, co należy zrobić przed odprawą.

Zaloguj się, aby odprawić się online

Odprawa na lotnisku

Jeśli nie możesz dokonać odprawy online, możesz skorzystać z jednego z naszych stanowisk odprawy, gdzie nasz personel z przyjemnością Ci pomoże.

Jeśli podróżujesz z terminalu 5. londyńskiego Heathrow, skorzystaj z naszych rodzinnych odpraw dla rodziców z dziećmi, znajdujących się w strefie E. Mają one bezpośredni dostęp do ponadwymiarowych pasów bagażowych dla wózków dziecięcych i fotelików samochodowych, zaprojektowanych tak, aby ułatwić i przyspieszyć odprawę.

Dzieci mogą również odebrać bezpłatny pakiet aktywności Skyflyers podczas odprawy Family i Club World na terminalu 5. lotniska Heathrow, Gatwick i London City – z pewnością pomoże to zapewnić im rozrywkę podczas lotu.

WEJŚCIE NA POKŁAD

Aby ułatwić Ci pracę, zawsze zapraszamy rodziny z niemowlętami poniżej 2. roku życia i małymi dziećmi w wózkach dziecięcych na pokład jako pierwsze – abyś Ty i Twoja rodzina mogli się zaaklimatyzować na pokładzie.Prosimy o przybycie do bramki co najmniej 45 minut przed odlotem – tak, aby pasażer był gotowy do wejścia na pokład, a my mieliśmy wystarczająco dużo czasu na załadowanie wózka do luku bagażowego.

Numer bramki do wejścia na pokład jest ogłaszany na godzinę przed odlotem i można go znaleźć na ekranach na lotnisku, karcie wstępu do samolotu i w aplikacji mobilnej BA (tylko iPhone). 

Należy pamiętać o godzinie zamknięcia bramki podanej na karcie wstępu do samolotu.Jeśli spóźnisz się do bramki wejścia na pokład, Twoja podróż będzie niemożliwa.

Jeśli jesteś członkiem Executive Club Gold lub Silver, możesz przyprowadzić swoje dziecko do saloniku, aby zrelaksowało się z Tobą jako gość. W takiej sytuacji nie możesz jednak przyprowadzić zarówno partnerki/partnera, jak i dziecka, jeśli podróżujecie jako rodzina.

Podczas oczekiwania na wejście na pokład możesz zapewnić swoim maluchom rozrywkę w postaci zabawek My 1st Years i mini samolocików w naszych ekskluzywnych strefach dla dzieci Skyflyer w nastęujących poczekalniach: London Heathrow Terminal 5 Club South, Club North and Terminal 5B Club Lounges, London Heathrow Terminal 3 First and Club Lounges and London Gatwick.