Zasady i wskazówki dotyczące rezerwacji

Aby ułatwić dokonywanie rezerwacji na British Airways, przedstawiamy użyteczne wskazówki.

Akceptowane formy płatności

British Airways rozszerzyły swoje zasady akceptowania płatności, dzięki czemu klient może płacić kartą kredytową lub za pomocą usługi PayPal za loty z wielu krajów, m.in. kraju zamieszkania. Występują jednak pewne ograniczenia dotyczące krajów, w których można dokonywać rezerwacji, dlatego należy sprawdzić listę „Kraje odlotu” na stronie głównej.

Aby dokonać rezerwacji, na wylot z kraju nie wymienionego na liście „Kraje odlotów”, należy się skontaktować z lokalnym biurem British Airways w celu uzyskania informacji, czy rezerwacji można dokonać telefonicznie. Można również dokonać rezerwacji osobiście przy stanowisku biletowym na lotnisku.

W niektórych przypadkach nie można dokonać rezerwacji telefonicznie lub na stronie ba.com.

Pasażerowie

Określ liczbę pasażerów na podstawie ich wieku w dniu rozpoczęcia podróży. Uwaga:

  • Młode osoby dorosłe (12-15 lat) – w przypadku dokonywania rezerwacji on-line co najmniej jeden pasażer musi być osobą dorosłą, mającą ukończone 16 lat. Młode osoby dorosłe w wieku 14 i 15 lat mogą podróżować samodzielnie, ale te loty mogą być rezerwowane tylko poprzez kontakt telefoniczny w aby upewnienia się, że mamy dodatkowe informacje.
  • Dzieci (poniżej 12 roku życia) - nie mogą podróżować same i te rezerwacje muszą obejmować osobę dorosłą w wieku 16 lub więcej lat.
  • Niemowlęta (poniżej 2 lat) – w ramach rezerwacji dokonywanej on-line każdemu niemowlęciu musi towarzyszyć osoba dorosła. Jest to niezbędne, gdyż niemowlęta w czasie lotu siedzą na kolanach osoby dorosłej. Aby zarezerwować specjalne miejsce dla niemowlęcia, skontaktuj się z nami.

Rezerwacje grupowe

Przy rezerwacji online można zarezerwować bilety dla maksymalnie dziewięciu osób. W przypadku rezerwacji grupowych dla więcej niż dziewięciu osób skontaktuj się z lokalnym biurem British Airways

Rezerwuj jak najwcześniej

Liczba miejsc w najniższych cenach jest ograniczona, rezerwując bilet wcześniej masz większe szanse na tańszą podróż.

Unikaj podróży, kiedy ruch jest najbardziej intensywny

Miejsca w niskich cenach sprzedawane są najszybciej w przypadku lotów, kiedy ruch jest najbardziej intensywny. Aby skorzystać z niższych cen, należy wybierać rejsy odlatujące przed południem lub wczesnym popołudniem.

Wyjaśnienie terminów

You can use these searches to find the most appropriate ticket.

  • „Najniższa cena”: Najniższa dostępne cena w przypadku wybranego lotu. Zmiany lub zwrot pieniędzy w tych przypadkach mogą być niedozwolone lub dozwolone za opłatą karną i być może zwiększeniem taryfy.
  • „Bilet elastyczny”: Taryfa dostępna dla wybranych lotów, dopuszcza zmiany lub zwrot pieniędzy bez opłat karnych.

Zmiana klasy na wyższą za punkty Avios

Zmiana klasy na wyższą za punkty Avios jest dostępna tylko wtedy, gdy kupiono bilet w określonej klasie rezerwacyjnej.

Dowiedz się więcej o zmianie klasy na wyższą za punkty Avios.