Często zadawane pytania

W jaki sposób mogę korzystać z funkcji Zarządzaj swoją rezerwacją?

Zarządzaj swoją rezerwację to samoobsługowa inicjatywa online, która ma za zadanie pomóc Ci, jako klientowi linii British Airways, w następujących kwestiach:

 • Upewnienie, co do rezerwacji dzięki możliwości wyświetlenia szczegółowych informacji o każdym locie przez całą dobę w dowolnej chwili aż do odlotu.
 • Eliminacja potrzeby sprawdzania szczegółów rezerwacji i wnioskowania o usługi związane z rezerwacją przez telefon.
 • Redukcja czasu spędzonego na lotnisku w kolejkach do odprawy.
 • Zapewnienie informacji powiązanych z Twoją rezerwacją, aby pomóc Ci zaplanować i przygotować się do podróży.
Wróć na górę strony

Co mogę zrobić za pośrednictwem funkcji Zarządzaj swoją rezerwacją?

Za pomocą narzędzia Zarządzaj swoją rezerwacją możesz:

 • Wyświetlać szczegóły swojego planu podróży.
 • Wyświetlać zamówienia posiłków oraz wybrane miejsca w samolocie.
 • Wybierać miejsca na pokładzie samolotu, korzystając z interaktywnego planu.
 • Rezerwować posiłki z listy dostępnych posiłków specjalnych.
 • Wprowadzić dane osobowe pasażera (API), takie jak dane paszportu itp.
 • Jeżeli podróżujesz do USA lub Portoryko, złóż wniosek o zgodę ESTA
 • Dodać numer członkowski Executive Club albo numer programu częstych lotów partnerskich linii lotniczych w celu korzystania z programów punktów statusowych i punktów Avios.
 • Przesłać wybranym osobom swój plan podróży.
 • Wyświetlać informacje o godzinach odpraw, opcji odprawienia się przez Internet i w stanowisku samoobsługowej odprawy.
 • Odprawić się na lot przez Internet i wydrukować kartę wstępu do samolotu przed udaniem się na lotnisko.
 • Uzyskać informacje o bagażu, w tym szczegóły limitów i ograniczeń przewozu.
 • Przeglądać przewodniki po miastach oraz inne przydatne materiały.
 • Uzyskiwać dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o odlotach i przylotach.
 • Zmieniać loty, klasy kabin oraz ubiegać się o zwroty pieniędzy.
Wróć na górę strony

W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do funkcji Zarządzaj swoją rezerwacją?

Aby przejść do narzędzia Zarządzaj swoją rezerwacją potrzebne są numer rezerwacji i nazwisko pasażera. Niezależnie od sposobu dokonania rezerwacji numer rezerwacji znajdziesz na bilecie (w obszarze „Numer rezerwacji” albo „Lokalizator”) albo na potwierdzeniu zarezerwowania e-biletu. Na numer referencyjny składa się sześć znaków, w tym litery i cyfry.

Członkowie klubu Executive Club, którzy są zalogowani na stronie ba.com, mogą automatycznie wyświetlić numery rezerwacji zawierających numer członkowski Executive Club.

Jeśli nie możesz znaleźć numeru rezerwacji w otrzymanych dokumentach, skontaktuj się z firmą, która sprzedała bilet — jej pracownicy powinni mieć dostęp do numeru rezerwacji.

Wróć na górę strony

Czy jeśli moja rezerwacja obejmuje loty, które nie są obsługiwane przez linie British Airways, wciąż mogę uzyskać dostęp do funkcji Zarządzaj swoją rezerwacją?

Za pośrednictwem narzędzia Zarządzaj swoją rezerwacją możesz przeglądać wszystkie loty w swojej rezerwacji, o ile co najmniej jeden z nich ma przydzielony numer lotu British Airways.

Z następujących opcji można korzystać tylko w przypadku lotów z przydzielonymi numerami lotów British Airways: rezerwacja miejsca i posiłku, usługa podawania danych pasażerów (API), odprawa przez Internet (jeśli jest dostępna).

Wróć na górę strony

Czy mogę korzystać z funkcji Zarządzaj swoją rezerwacją, jeśli rezerwacja została dokonana za pośrednictwem biura podróży?

W przypadku dokonania rezerwacji za pośrednictwem agenta biura podróży, w której co najmniej jeden lot to lot British Airways, dostęp do narzędzia Zarządzaj swoją rezerwacją można uzyskać, podając numer rezerwacji dokonanej przez agenta.
Rezerwacje dokonywane przez agentów biur podróży są objęte dwoma ograniczeniami dotyczącymi usług: 

 • Nie wszystkie loty mogą być widoczne w narzędziu Zarządzaj swoją rezerwacją Przyczyną takiej sytuacji jest nieposiadanie wszystkich danych dotyczących rezerwacji przez British Airways — zazwyczaj są dostępne informacje o locie poprzedzającym lot British Airways i locie, który po nim następuje, niezależnie od przewoźnika. 
 • Zmiany dokonane w rezerwacji lotów British Airways za pośrednictwem narzędzia British Airways zazwyczaj nie są przekazywane agentowi, który dokonał pierwotnej rezerwacji.
Wróć na górę strony

Czy istnieją ograniczenia w stosunku do rezerwacji, do których mogę uzyskać dostęp z poziomu funkcji Zarządzaj swoją rezerwacją?

Dostęp do opcji Zarządzaj swoją rezerwacją będzie niemożliwy dla wszystkich rezerwacji, które:

 • zostały dokonane dla grupy przy pomocy naszego zespołu rezerwacji grupowych albo agenta biura podróży, tj. dla rezerwacji obejmujących nie mniej niż 10 pasażerów
 • obejmują loty, które już się odbyły albo zostały anulowane
 • obejmują hotele, samochody, wydarzenia albo transfery zarezerwowane za pośrednictwem strony iberia.com

Prosimy o kontakt .

Wróć na górę strony

Jeśli wprowadzę zmiany do swojej rezerwacji, jak mogę upewnić się, że zmiany zostały zapisane w mojej rezerwacji?

Zmiany w rezerwacji zostaną potwierdzone wiadomością e-mail, o ile podano adres e-mail.

Wróć na górę strony

Czy gdy zamówię siedzenie lub posiłek, to czy są one gwarantowane?

Mimo że staramy się spełnić wszelkie oczekiwania, nie możemy zagwarantować przydzielenia wybranego miejsca ani podania wybranego posiłku.

Wróć na górę strony

Czemu nie mogę zamówić specjalnego posiłku podczas swojego lotu?

Specjalnych posiłków nie można zamawiać na loty krajowe w Wielkiej Brytanii. Specjalnych posiłków nie można zamawiać na niektórych lotach typu Euro Traveller.

Sprawdź, gdzie zamówić posiłek specjalny

W przypadku podróżowania biletem z listy rezerwowej/listy oczekujących nie można zamówić posiłku specjalnego na żadnym etapie podróży.

Posiłki koszerne nie są dostępne na wszystkich połączeniach. Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność posiłków koszernych. Zamówienia posiłków specjalnych są niedostępne jeśli godzina odlotu przypada za mniej niż 24 godziny.

Uwaga: posiłki specjalne podawane w czasie lotów British Airways obsługiwanych przez partnerskie linie lotnicze mogą różnić się od powyższych. W przypadku lotów obsługiwanych przez lotnisko London City usługa kateringu jest wliczona w cenę biletu.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Wróć na górę strony

Czy mogę otrzymać więcej informacji na temat usługi, dzięki której klienci są w stanie samodzielnie drukować swoje karty wstępu do samolotu?

Na wybranych lotniskach pasażerowie, którzy odprawią się przez Internet i wydrukują własne karty wstępu do samolotu, mogą udać się bezpośrednio po przybyciu na lotnisko do stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Nie muszą oni odwiedzać stanowisk odpraw na lotnisku w celu pobrania karty wstępu do samolotu.

Karta wstępu do samolotu, uzyskiwana po dokonaniu odprawy przez Internet, musi zostać wydrukowana na białej kartce papieru o rozmiarach A4 albo letter. Zawiera ona unikatowy kod 2D, który zostanie zeskanowany w ramach kontroli przez pracowników kontroli bezpieczeństwa. Aby ukończyć kontrolę bezpieczeństwa, pasażerowie podróżujący z Wielkiej Brytanii muszą wraz z kartą wstępu na pokład okazać dokument identyfikacyjny ze zdjęciem, taki jak paszport, dowód osobisty albo prawo jazdy. Na pozostałych lotniskach sprawdzanie paszportu/tożsamości odbywa się przed wejściem na pokład samolotu.

Użyta technologia wraz z koniecznością okazania identyfikatora ze zdjęciem gwarantują utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Pasażerowie dalszych lotów
Jeśli usługa odprawy przez Internet i wydrukowania karty wstępu do samolotu nie jest dostępna w jednym z miejsc docelowych lub miejsc odlotu lotów powrotnych, kartę wstępu do samolotu należy uzyskać w stanowisku odprawy albo stanowisku samoobsługowej odprawy, jeśli jest dostępne.

Wróć na górę strony