Zwroty za voucher na przyszły lot

Anulujemy vouchery na przyszły lot wystawione za rezerwacje dokonane bezpośrednio u nas i wypłacamy za nie zwrot, ponieważ wiemy, że zdarzają się problemy z ich realizacją.

Nie musisz niczego robić — będziemy na bieżąco Cię informować, jakie działania należy podjąć.

Więcej informacji o voucherach na przyszły lot i procesie zwrotu znajduje się poniżej.

Często zadawane pytania

Jeśli posiadasz niewykorzystany voucher na przyszły lot, zamienimy go na zwrot w gotówce i dodamy z powrotem do Twojego konta ewentualne punkty Avios. Nie musisz składać żadnego wniosku; zwrot zostanie dokonany automatycznie w Twoim imieniu.

Zwroty realizujemy z własnej inicjatywy w kolejności chronologicznej. Nie musisz składać żadnego wniosku; zwrot zostanie dokonany automatycznie w Twoim imieniu.

Zwrot wpłynie na Twoje konto w ciągu około 30 dni. Zwracamy pieniądze w tej samej formie, w jakiej została dokonana płatność, i dodajemy z powrotem punkty Avios do Twojego konta. Otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, że zwrot został zrealizowany. 

Jeśli za lot zapłacono częściowo punktami Avios lub podwyższono klasę miejsca za punkty Avios, wydane punkty Avios zostaną dodane z powrotem do Twojego konta. Zobaczysz je na swoim koncie w ciągu około 30 dni.

Zwroty za vouchery na przyszły lot realizujemy z własnej inicjatywy w kolejności chronologicznej. Każdy voucher ma inny kod, nie jesteśmy zatem w stanie przetworzyć je razem w jednej transakcji, w związku z czym każdy voucher jest przetwarzany oddzielnie, nawet jeśli mają tę samą datę wydania.

Jeśli bank odrzuci zwrot wysłany na pierwotną metodę płatności, skontaktujemy się z Tobą, aby zapytać o inną formę płatności. Jeśli karta wygasła niedawno, zwrot może zostać mimo to zrealizowany.

Warunki karty płatniczej nakazują nam zwrot środków na to samo konto, z którego pochodziły. Musisz osobiście skontaktować się z bankiem, jeśli konto zostało zamknięte, lub uzgodnić podział środków z innymi członkami swojej grupy.

Przerabiamy te zwroty w kolejności chronologicznej. Dopóki nie otrzymasz od nas wiadomości e-mail, możesz zrealizować voucher na przyszły lot, dzwoniąc do naszych centrów kontaktowych.

Możesz dowolnie wykorzystać voucher na przyszły lot w całości lub częściowo, dopóki nie otrzymasz wiadomości e-mail z informacją, że jest on przetwarzany w celu wypłacenia zwrotu. Jeśli wykorzystasz voucher tylko częściowo, skontaktujemy się z Tobą w sprawie zwrotu pozostałego salda.

Wypłacamy zwroty za vouchery BA Holidays z własnej inicjatywy, gdy zbliża się 2. rocznica ich wystawienia. Nie musisz składać żadnego wniosku; zwrot zostanie dokonany automatycznie w Twoim imieniu i otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, że zwrot jest w toku.