Wydawanie Avios

Reward Flights

Korzystaj z punktów Avios, aby odkrywać świat

 • Loty w dowolnym kierunku, w dowolnej klasie.
 • Loty British Airways, Iberia, American Airlines i innymi liniami lotniczymi zrzeszonymi w sojuszu oneworld®, a także innych partnerów.
 • Dostosuj bilet do swoich potrzeb:
   
  Częściowa płatność w Avios – obniżasz cenę lotu w gotówce, nawet jeśli masz tylko 1000 Avios. Im więcej Avios użyjesz, tym mniej musisz zapłacić w gotówce.
   
  Reward Flight Saver – za oferty Reward Flight Saver płacisz stałą cenę w gotówce, w którą są wliczone podatki, opłaty i koszty przewoźnika, a do tego dochodzi pewna liczba Avios.
   
  Lot jako nagroda – latasz z fasonem za Avios i płacisz tylko podatki, opłaty i koszty przewoźnika, a otrzymujesz bilet z elastycznymi warunkami.

Objaśnienie lotów jako nagroda

Loty rezerwowane za Avios są nazywane lotami jako nagroda.

Loty jako nagroda mogą być lotami linii British Airways, Iberia, American Airlines i innych linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu oneworld. W celu dokonania rezerwacji lotu jako nagrody należy zapłacić w gotówce tylko za podatki, opłaty i koszty przewoźnika.

We wszystkich lotach British Airways do i z lotnisk London Heathrow i London Gatwick gwarantujemy minimalną liczbę miejsc jako nagrody. Oferujemy co najmniej:

 • Osiem miejsc w klasie ekonomicznej (Euro Traveller i World Traveller)
 • Dwa miejsca w klasie ekonomicznej premium (World Traveller Plus).
 • Cztery w klasie business (Club Europe i Club World).

W lotach do i z lotniska London City gwarantujemy:

 • Dwa miejsca jako nagroda w klasie business (Club Europe)
 • Dwa miejsca jako nagroda w klasie ekonomicznej (Euro Traveller)

Program Reward Flight Saver

W formule Reward Flight Saver są oferowane atrakcyjne cenowo loty za niską, zryczałtowaną opłatę w gotówce pokrywającą podatki, opłaty i koszty przewoźnika oraz stałą kwotę Avios.

Taryfa Reward Flight Saver przysługuje, jśli zbierzesz co najmniej jeden Avios w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Taryfa Reward Flight Saver jest wyświetlana, zawsze gdy jest dostępna, i oznaczona tym symbolem.

Znajdowanie i rezerwacja lotu jako nagrody

Szukasz inspiracji?

Z naszej interaktywnej wyszukiwarki lotów łatwo dowiesz się, dokąd możesz wybrać się za Avios.

Wyszukiwarka lotów

Chcesz dokonać rezerwacji?

Sprawdź dostępność i zarezerwuj już teraz.

Rezerwuj przeloty jako nagrody

Dostępność nagród

Dowiedz się, dokąd możesz wybrać się za Avios.

Dostępność nagród

Często zadawane pytania o loty jako nagroda

Lot jako nagroda składa się z następujących pozycji:

 • Avios
 • Podatki, opłaty i opłaty przewoźnika

Liczba Avios i cena w gotówce do zapłacenia za lot jako nagroda zależy od terminu, kierunku i klasy podróży.

Wybór terminu podróży decyduje o tym, czy zostanie użyta szczytowa czy pozaszczytowa stawka Avios. Gdy rezerwujesz loty jako nagrodę możesz wybrać same terminy szczytowe, same terminy pozaszczytowe lub połączyć terminy szczytowe i pozaszczytowe w jednej rezerwacji. Podatki, opłaty i koszty przewoźnika są takie same, niezależnie od tego czy termin jest w szczycie czy nie.

Podatki, opłaty i koszty przewoźnika zależą od linii lotniczej, klasy podróży i kierunku. Są one obliczane w momencie dokonywania rezerwacji lotów.

Rzeczywista opłata zostanie wyświetlona, gdy dokonasz rezerwacji. Podróże w klasie ekonomicznej premium (World Traveller Plus), business (Club Europe, Club World) i First wiążą się z wyższymi podatkami, opłatami i kosztami przewoźnika.

Opłaty Reward Flight Saver

W taryfie Reward Flight Saver oferujemy obecnie loty w Europie, Ameryce Północnej i w innych kierunkach na całym świecie.

Jeśli nie masz wystarczającego salda Avios, aby skorzystać z jednej z naszych dwóch opcji lotu jako nagrody, lub wolisz dalej oszczędzać na następną nagrodę, możesz dopłać dodatkową kwotę w gotówce, aby koszt w Avios był niższy. Im mniej Avios użyjesz, tym więcej musisz zapłacić w gotówce.

Na etapie rozliczenia zostanie wyświetlona lista opcji płatności w formule Avios i pieniądze, jeśli będą one dostępne.

Jest jeszcze więcej sposobów na doładowywanie salda Avios, aby szybciej sięgnąć po następną nagrodę:

Współpracujemy z innymi liniami lotniczhymi, w tym naszymi partnerami z sojuszu oneworld, aby oferować naszym klientom większy wybór kierunków.

Gdy szukasz lotu jako nagrody, w pierwszej kolejności wyświetlamy wolne miejsca w British Airways. Następnie wyświetlamy wolne miejsca u partnerów w tym locie i w kierunkach, w których nie latamy lub nie mamy wolnych miejsc.

Jeśli potrzebujesz pomocy, aby dokonać rezerwacji u wybranego partnera, zwróć się do naszego centrum kontaktowego.

Obliczanie kosztów

Liczba Avios za loty partnerów może być inna niż za loty British Airways, zależnie od trasy i dystansu.

Podobnie jak w British Airways, cena w Avios za loty jako nagroda zależy od terminu, kierunku i klasy podróży.

Jeśli lot zawiera segmenty obsługiwane przez co najmniej dwie linie lotnicze należące do sojuszu oneworld lub przez British Airways i co najmniej dwie linie lotnicze należące do sojuszu oneworld, cena zostanie skalkulowana, gdy klikniesz następujące łącze.

Koszty rezerwacji w więcej niż jednej linii lotniczej z sojuszu oneworld w Avios.

Zazwyczaj loty jako nagroda można anulować lub zmodyfikować, zależnie od dostępności, za niewielką opłatę manipulacyjną. Dalsze szczegóły zawiera nasze zestawienie opłat za rezerwację i opłat manipulacyjnych.

Uwaga:

 • Niektóre zmiany mogą wymagać dodatkowych Avios, na przykład jeśli zmieniany jest termin podróży z pozaszczytowego na szczytowy. Wszystkie zmiany zostaną pokazane na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją lub wyjaśnione przez telefon, zanim zostaną wprowadzone.
 • Jeśli zmieniasz termin ze szczytowego na pozaszczytowy, zwracamy ewentualną różnicę w cenie w Avios. Jeśli jednak rezerwacja została opłacona częściowo w Avios, nie będziemy w stanie zwrócić ewentualnej różnicy w gotówkowej części ceny. Możesz natomiast otrzymać pełny zwrot, jeśli anulujesz oryginalne loty i dokonasz nowej rezerwacji.
 • Warunkiem otrzymania zwrotu jest zgłoszenie anulowania co najmniej 24 godziny przed pierwszym lotem z planu podróży.

Wiele zmian w prostych lotach jako nagroda można dokonywać online na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją. Telefon do centrum kontaktowego jest wymagany w następujących sytuacjach:

 • Modyfikacja lotu jako nagroda British Airways z terminu pozaszczytowego na termin szczytowy
 • Modyfikacja lotu jako nagroda British Airways z terminu szczytowego na termin pozaszczytowy z natychmiastowym zwrotem Avios
 • Jeśli rezerwacja lotu jako nagrody została dokonana przy użyciu vouchera dowolnego rodzaju, jak Companion Voucher lub bilet Travel Together
 • Jeśli rezerwacja lotu jako nagrody zawiera lot z przesiadką
 • Jeśli klasa lotu jako nagrody została podwyższona za Avios