Wydawanie Avios

Częściowa płatność w Avios za loty i wycieczki

Co to jest częściowa płatność w Avios?

Jeśli wybierzesz częściową płatność w Avios, zapłacisz mniej za lot lub wycieczkę i dostaniesz Avios oraz punkty statusowe. Im więcej Avios użyjesz, tym mniej zostanie do zapłacenia w gotówce – może to być nawet tylko 1 £ (GBP).

Dlaczego warto korzystać z płatności częściowej?

  • Obniżenie ceny następnego lotu lub wycieczki* dzięki Avios – możesz zapłacić mniej za podróż, mając od 1000 Avios.
  • Oszczędzanie na lotach i wycieczkach* liniami British Airways, liniami American Airlines na trasach między Wielką Brytanią a Ameryką Północną oraz wybranymi liniami partnerskimi codeshare British Airways.
  • Zależnie od kierunku i klasy podróży, możliwe są różne oszczędności. Wybierz loty lub wycieczkę*, aby opcje zostały wyświetlone na stronie płatności.
  • Nawet jeśli korzystasz z Avios, aby zaoszczędzić, otrzymujesz za te loty Avios i punkty statusowe, a także ewentualne bonusowe Avios i punkty statusowe.

Jak to funkcjonuje

1. Zaloguj się na swoje konto Executive Club i wyszukaj loty albo pakiety lot+hotel lub lot+samochód*. (Albo, jeśli szukasz bez logowania, okno logowania zostanie wyświetlone po wybraniu lotu lub wycieczki).

2. Po wybraniu lotu lub wycieczki* znajdź na stronie ceny opcje płatności częściowej.

  • Opcje częściowej płatności w Avios zostaną wyświetlone automatycznie przy lotach i wycieczkach*, które się do tego kwalifikują.
  • Częściowa płatność jest możliwa za loty i wycieczki* liniami British Airways, liniami American Airlines między Wielką Brytanią a Ameryką Północną oraz wybranymi liniami partnerskimi codeshare British Airways.
  • Możliwości oszczędzania będą zależały od wybranej klasy lotu, kierunku, tego, czy lot jest w jedną stronę czy powrotny, i liczby rezerwowanych miejsc.

3. Wybierz, ile chcesz zaoszczędzić na lotach lub wycieczce*. Cena zostanie automatycznie skorygowana. Jeśli przed rozpoczęciem wyszukiwania lotu lub wycieczki* nie przeprowadzono logowania, teraz jest kolejna okazja, aby to zrobić.

4. Kontynuuj składanie rezerwacji w zwykły sposób.

Więcej szczegółów zawierają warunki

Wyszukiwanie lotów lub wycieczek

Dołącz do Executive Club

Aby oszczędzać na lotach i wycieczkach* dzięki Avios, musisz tylko być członkiem Executive Club.

Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem, rejestracja jest bezpłatna. Oprócz zbierania Avios umożliwia to także dostęp do szerokiej gamy zastrzeżonych ofert i promocji.

Dołącz do Executive Club

Zmiany klasy na wyższą, przeniesienia i anulowania

Opcje podwyższenia klasy, przeniesienia lub anulowania lotu lub wycieczki*, jeśli zakupu dokonano częściowo za Avios, zależy od typu taryfy lub zarezerwowanej wycieczki, podobnie jak w przypadku zwykłych rezerwacji za gotówkę.

Na stronie Zarządzaj swoją rezerwacją możesz sprawdzić, jakie są opcje przeniesienia i anulowania rezerwacji.

*Jeśli wycieczki są dostępne w danym regionie.