Punkty statusowe i korzyści

Korzyści z poziomu Silver

Łatwiejszy i szybszy sposób na podróżowanie. Jako członek poziomu Silver odprawiasz się w klasie business i spokojnie odpoczywasz w naszych poczekalniach ze świadomością, że masz pierwszeństwo wejścia na pokład.

Więcej nagród w krótszym czasie

Jako członek programu na poziomie Silver, otrzymujesz po osiem Avios za każdy spełniający warunki funt (GBP) wydany na loty British Airways lub American Airlines i po siedem Avios za każde spełniające warunki euro (EUR) wydane w Iberii.

W innych liniach lotniczych sojuszu oneworld® zależy to od tego, jak daleko lecisz, jaką klasę wybierzesz i jakie są to linie lotnicze.

Dowiedz się więcej o zbieraniu Avios

Luksusowe warunki w poczekalni

Traktuj nasze poczekalni jako swoje salony klubowe, czyli prywatną przestrzeń odseparowaną od lotniskowego zgiełku, gdzie wraz z osobą towarzyszącą możesz się odprężyć, zregenerować i przygotować do lotu.

Z bezpłatną obsługą gastronomiczną i możliwością korzystania z zaplecza biurowego w ponad 170 poczekalniach na całym świecie, możesz pozbyć się wszelkich trosk, gdy lecisz British Airways lub dowolną z naszych partnerskich linii lotniczych.

Dowiedz się więcej o wstępie do poczekalni

Przejmij kontrolę nad swoim czasem na lotnisku

Członkostwo Silver umożliwia korzystanie ze stanowisk odprawy klasy business i pierwszeństwa wejścia na pokład* na całym świecie, niezależnie od klasy, w której masz rezerwację. Dzięki temu masz więcej czasu na odpoczynek w poczekalni lub chodzenie po sklepach przed wejściem do samolotu.

Na swojej karcie pokładowej zobaczysz numer grupy, który oznacza kolejność. Ponieważ Twoja grupa będzie jedną z pierwszych, które wejdą na pokład, będziesz mieć czas, aby zająć miejsce i zrelaksować przed startem. Jeśli przybędziesz już po wywołaniu grupy priorytetowej, możesz skorzystać z pasa priorytetowego i wejść na pokład samolotu w dogodnej chwili.

Otrzymasz także pierwszeństwo przed członkami poziomu Blue i Bronze na listach oczekujących na rezerwację i listach standby na lotnisku, co może być bardzo przydatne w okresach dużego ruchu.

*Na lotnisku London City członkom poziomu Silver nie przysługuje pierwszeństwo wejścia na pokład.

Indywidualna obsługa

Mamy kilka pomysłowych sposobów na to, aby członkom poziomu Silver podróżowało się łatwiej:

  • Bezpłatny wybór miejsca w lotach British Airways od momentu dokonania rezerwacji dla wszystkich osób wyszczególnionych w rezerwacji, z wyjątkiem miejsc przy wyjściu ewakuacyjnym w lotach długodystansowych
  • Limit dwóch sztuk bagażu nadawanego w klasie ekonomicznej dla wszystkich osób wymienionych w rezerwacji z wyjątkiem taryfy Basic, w której przysługuje tylko bagaż podręczny bez wliczonego w cenę bagażu nadawanego. Ta korzyść przysługuje także innym osobom wyszczególnionym oprócz Ciebie w rezerwacji. Niedostępne w rezerwacjach z taryfą grupową
  • Limit bagażu 32 kg (71 lb) na sztukę w dowolnej klasie lotu. Ta korzyść przysługuje także innym osobom wyszczególnionym oprócz Ciebie w rezerwacji. Niedostępne w rezerwacjach z taryfą grupową
  • Bezpośredni numer do wyznaczonych pracowników obsługi klienta, jeśli musisz z nami porozmawiać

Spokój ducha dzięki Reservation Assurance

Czasami zdarza się, że bezwzględnie musisz gdzieś polecieć. Reservation Assurance to usługa pozwalająca otrzymać miejsce w klasie ekonomicznej w wybranym locie British Airways, nawet jeśli jest pełny, aby mieć chociaż trochę spokoju w tych ważnych chwilach.

Warunki są następujące:

  • rezerwacja biletu w klasie ekonomicznej w pełnej taryfie, z elastycznymi warunkami więcej niż 24 godziny przed lotem
  • Odprawa co najmniej godzinę przed wylotem

Niestety, czasami możemy nie być w stanie zaoferować tej usługi z powodu okoliczności pozostających poza naszą kontrolą. Nie jesteśmy w stanie rozszerzyć tej usługi na Twoich towarzyszy podróży ani nie możemy zagwarantować, że otrzymasz przydział konkretnego miejsca.

Zachowanie statusu w Executive Club podczas urlopu rodzicielskiego lub adopcyjnego

Możesz złożyć wniosek o zachowanie statusu Silver w British Airways mimo niespełnienia kryterium liczby odbytych lotów, jeśli w danym okresie zamierzasz wziąć urlop rodzicielski lub adopcyjny. Jeśli ponadto zarejestrujesz swoje dziecko na koncie domowym, powitamy je prezentem w postaci 1000 Avios.

Aby ważność karty została przedłużona o dodatkowy okres, musisz tylko przesłać nam stosowne dokumenty na adres baby@ba.com. Po weryfikacji tych dokumentów wyślemy Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem przedłużenia statusu i instrukcje rejestrowania dziecka na koncie domowym Executive Club.

Warunki i zasady

Dzielenie się Avios

Maksymalnie sześć osób należących do jednego gospodarstwa domowego, w tym dzieci, może bezpłatnie połączyć swoje konta w Executive Club. Avios będą nadal naliczane indywidualnie, ale z całej ich puli będą mogli korzystać wszyscy, dzięki czemu szybciej będą mieli szansę na nagrodę.

Swoimi Avios możesz też dzielić się z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego, jeśli dodasz ich do swojej listy rodziny i znajomych.

Dowiedz się więcej o kontach domowych

Oferty tylko dla członków

Będziesz wśród pierwszych odbiorców naszego serwisu informacyjnego i ekskluzywnych ofert tylko dla członków.

Będziesz od nas regularnie otrzymywać wyjątkowe oferty luksusowych wycieczek i hoteli, wynajmu samochodów i atrakcji, a także wielu innych sposobów jak najlepszego spożytkowania swoich Avios.

Zobacz nasze najnowsze oferty dla członków

Ekskluzywne korzyści z poziomu Gold czekają na Ciebie

Wiemy, jak cenny jest Twój czas — dlatego opracowaliśmy szereg korzyści wyłącznie dla naszych członków Gold, aby nie tracili oni nawet sekundy.

Poziom Gold osiągniesz, jeśli polecisz z BA co najmniej cztery razy i zdobędziesz 1500 punktów statusowych.

Dowiedz się więcej o członkostwie Gold