Punkty statusowe i korzyści

Korzyści z poziomu Gold

Podróżuj tak, jak zawsze Ci się marzyło. Spędzasz mnóstwo czasu w podróży i wiemy, jak cenny jest Twój czas. A ponieważ jesteś członkiem na poziomie Gold, pomożemy Ci jak najlepiej spożytkować każdą sekundę, oferując wyjątkowe korzyści, dzięki którym możesz się w pełni rozkoszować chwilami spokoju i komfortu w trakcie podróży.

Więcej nagród w krótszym czasie

Jako członek programu na poziomie Gold, otrzymujesz po dziewięć Avios za każdy spełniający warunki funt (GBP) wydany na loty British Airways lub American Airlines i po osiem Avios za każde spełniające warunki euro (EUR) wydane w Iberii.

W innych liniach lotniczych sojuszu oneworld® zależy to od tego, jak daleko lecisz, jaką klasę wybierzesz i jakie są to linie lotnicze.

Dowiedz się więcej o zbieraniu Avios

Łatwiejsze wydawanie Avios

Wydawanie Avios jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów przynależności do Executive Club i rozumiemy, jak ważne jest, aby móc je wydać na lot, który chcesz i kiedy chcesz.

Jako członek na poziomie Gold otrzymasz dostęp do dodatkowych miejsc jako nagrody w klasie ekonomicznej w standardowej cenie.

Jeśli nie ma wolnych miejsc w wybranej klasie lub locie, Gold Priority Reward umożliwia wykupienie wybranego wybranego miejsca w locie za dwukrotność normalnej kwoty Avios pod warunkiem że rezerwacja zostanie dokonana z conajmniej 30-dniowym wyprzedzeniem. My to wszystko załatwimy, musisz tylko do nas zadzwonić.

Dowiedz się więcej o Gold Priority Rewards

Nasze poczekalnie klasy First zapraszają Cię wraz z osobą towarzyszącą

Członków na poziomie Gold zapraszamy do skorzystania z wygód naszych luksusowych poczekalni First, w których wszystko zostało podporządkowane potrzebom podróżnych.

Jeśli chcesz się odprężyć i zregenerować lub popracować przed lotem, naszym zdaniem najlepiej w tym celu udać się do naszych poczekalni, które są dobrze odseparowane od lotniskowego zgiełku.

Jako członek na poziomie Gold masz także wstęp do saloniku w strefie przylotów terminalu 5 lotniska London Heathrow, gdy przylatujesz lotem długodystansowym.

Dowiedz się więcej o wstępie do poczekalni

Weź sprawy w swoje ręce

Członkostwo Gold umożliwia korzystanie ze stanowisk odprawy klasy First i pierwszeństwa wejścia na pokład* na całym świecie — niezależnie od klasy, w której masz rezerwację, dzięki czemu masz więcej czasu na odpoczynek przed lotem.

Na swojej karcie pokładowej zobaczysz numer grupy, który oznacza kolejność. Ponieważ Twoja grupa będzie jedną z pierwszych, które wejdą na pokład, będziesz mieć czas, aby zająć miejsce i zrelaksować przed startem. Jeśli przybędziesz już po wywołaniu grupy priorytetowej, możesz skorzystać z pasa priorytetowego i wejść na pokład samolotu w dogodnej chwili.

Postaramy się także, aby nic nie zakłóciło Twoich planów w szczytowych okresach. Posłuży temu usługa Reservation Assurance i pierwszeństwo na liście oczekujących.

Indywidualna obsługa

Mamy kilka pomysłowych sposobów na to, aby członkom poziomu Gold podróżowało się łatwiej:

  • Bezpłatny wybór miejsca od momentu rezerwacji dla całej grupy w lotach British Airways – nawet krewnych i znajomych mających oddzielne rezerwacje, o ile lecą w tej samej klasie i tym samym lotem*, oraz wstęp do 1A i 1K dla członka poziomu Gold z rezerwacją w klasie First.
  • Dodatkowa bezpłatna sztuka bagażu nadawanego w dowolnej klasie dla wszystkich osób wyszczególnionych w rezerwacji z wyjątkiem taryf tylko z bagażem podręcznym (Basic)*
  • Limit bagażu 32 kg (71 lb) na sztukę w dowolnej klasie lotu dla wszystkich osób wyszczególnionych w rezerwacji*
  • Brak opłat rezerwacyjnych lub serwisowych za rezerwacje Priority Reward
  • Bezpośredni numer do wyznaczonych pracowników obsługi klienta, jeśli musisz z nami porozmawiać

*Korzyść przysługuje pod warunkiem, że rezerwacja jest dla właściciela konta (lub jedna z rezerwacji w przypadku bezpłatnego wyboru miejsca). Niedostępne w rezerwacjach z taryfą grupową.

Zachowanie statusu w Executive Club podczas urlopu rodzicielskiego lub adopcyjnego

Możesz złożyć wniosek o zachowanie statusu Gold w British Airways mimo niespełnienia kryterium liczby odbytych lotów, jeśli w danym okresie zamierzasz wziąć urlop rodzicielski lub adopcyjny. Jeśli ponadto zarejestrujesz swoje dziecko na koncie domowym, powitamy je prezentem w postaci 1000 Avios.

Aby ważność karty została przedłużona o dodatkowy okres, musisz tylko przesłać nam stosowne dokumenty na adres baby@ba.com. Po weryfikacji tych dokumentów wyślemy Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem przedłużenia statusu i instrukcje rejestrowania dziecka na koncie domowym Executive Club.

Warunki i zasady

Dzielenie się Avios

Będąc członkiem możesz bezpłatnie dzielić się Avios z innymi członkami, których masz na liście rodziny i znajomych, aby szybciej mogli cieszyć się z lotu jak nagrody.

Bezpłatne przekazywanie Avios

Ponadto możesz bezpłatnie utworzyć konto domowe jako wspólną pulę Avios dla Ciebie i maksymalnie sześciu domowników, w tym dzieci.

Dowiedz się więcej o kontach domowych

Lepsza jakość podróży

Mimo wspaniałych nagród wiążących się z członkostwem Gold często stwierdzamy, że ci członkowie nadal chcą mieć do czego dążyć.

Dlatego najbardziej wyjątkowe nagrody są zastrzeżone dla członków poziomu Gold, którzy zdobywają jeszcze więcej punktów statusowych*:

  • Za 2500 punktów statusowych otrzymasz od nas voucher, którym możesz zapłacić za podwyższenie klasy lotu dla siebie i osoby towarzyszącej.
  • Jeśli zdobędziesz 3500 punktów statusowych, otrzymasz od nas dwa vouchery Gold Upgrade dla jednej osoby, które możesz wykorzystać dla siebie lub na podróż z osobą towarzyszącą. 

Zmiany klasy na wyższą są teraz możliwe także w rezerwacjach z segmentami różnych przewoźników i zależy od dostępności nagrody w wyższej klasie.

* Liczby punktów statusowych naliczone w ciągu jednego roku.

Oferty tylko dla członków

Będziesz wśród pierwszych odbiorców naszego serwisu informacyjnego i ekskluzywnych ofert tylko dla członków.

Będziesz od nas regularnie otrzymywać wyjątkowe oferty luksusowych wycieczek i hoteli, wynajmu samochodów i atrakcji, a także wielu innych sposobów jak najlepszego spożytkowania swoich Avios.

Zobacz nasze najnowsze oferty dla członków

Dożywotnie członkostwo Gold

Wyobraź sobie członkostwo Gold, które nigdy nie wygasa, niezależnie od tego, jak często latasz i ile punktów statusowych zbierzesz.

Właśnie to Cię czeka, gdy zdobędziesz 35 000 punktów statusowych Lifetime

Przyznamy Ci dożywotnio rangę członkostwa Gold i automatycznie będziemy odnawiać Twoje członkostwo co roku, więc pozostanie Ci tylko cieszyć się korzyściami i przywilejami.

Dowiedz się więcej o punktach statusowych Lifetime