Punkty statusowe i korzyści

Korzyści z poziomu Bronze

Wspaniałe uczucie kontroli. Na poziomie Bronze podróż odbywa się sprawnie — wiemy, że jesteś wytrawnym podróżnikiem, który chce dotrzeć na miejsce jak najszybciej, i dołożymy starań, aby tak się stało.

Więcej nagród w krótszym czasie

Jako członek programu na poziomie Bronze, otrzymujesz po siedem Avios za każdy spełniający warunki funt (GBP) wydany na loty British Airways lub American Airlines i po sześć Avios za każde spełniające warunki euro (EUR) wydane w Iberii.

W innych liniach lotniczych sojuszu oneworld® zależy to od tego, jak daleko lecisz, jaką klasę wybierzesz i jakie są to linie lotnicze.

Dowiedz się więcej o zbieraniu Avios

Stanowiska odprawy dla klasy business i pierwszeństwa wejścia na pokład, niezależnie od miejsca docelowego lotu

Omijasz lotniskowej kolejki, wchodząc do stanowisk odprawy klasy business i korzystając z pierwszeństwa wejścia na pokład* — niezależnie od tego, w jakiej klasie masz zarezerwowane miejsce, w lotach British Airways i linii lotniczych należących do sojuszu ourworld.

Na swojej karcie pokładowej zobaczysz numer grupy, który oznacza kolejność. Ponieważ Twoja grupa będzie jedną z pierwszych, które wejdą na pokład, będziesz mieć czas, aby zająć miejsce i zrelaksować przed startem. Jeśli przybędziesz już po wywołaniu grupy priorytetowej, możesz skorzystać z pasa priorytetowego i wejść na pokład samolotu w dogodnej chwili.

*Na lotnisku London City członkom poziomu Bronze nie przysługuje priorytetowa odprawa i pierwszeństwo wejścia na pokład. W trakcie przesiadki na JFK członkom poziomu Bronze nie przysługuje odprawy w klasie business, ale jest dla nich wyznaczona oddzielna kolejka do odprawy Bronze/Ruby.

Wybór miejsca z wyprzedzeniem

Pozbywasz się części stresu podczas odprawy, mogąc wybrać bezpłatnie miejsce dla siebie i innych osób ze swojej rezerwacji już siedem dni przed wylotem w lotach British Airways.

Więcej dowiesz się z naszego poradnika wyboru miejsc

*Niedostępne w rezerwacjach z taryfą grupową i bez miejsc przy wyjściu ewakuacyjnym. Ta korzyść przysługuje tylko wraz z wyborem miejsca dla samego właściciela konta.

Pierwszeństwo w stanowiskach obsługi bagażu na lotnisku przylotu

Nie planujemy gubić Twojego bagaży. Mamy zresztą znakomite wskaźniki punktualnego wydawania bagaży pasażerom na lotnisku docelowym.

Jeśli jednak Twój bagaż nie przyleci wraz z Tobą, przeniesiemy Cię na początek kolejki, aby szybciej zacząć go szukać.

Zachowanie statusu w Executive Club podczas urlopu rodzicielskiego lub adopcyjnego

Jeśli planujesz wzięcie urlopu rodzicielskiego lub adopcyjnego, możesz zachować status Bronze w British Airways nawet bez wykonania wymaganej liczby lotów w tym czasie pod warunkiem złożenia stosownego wniosku. Jeśli ponadto zarejestrujesz swoje dziecko na koncie domowym, otrzyma ono od nas w prezencie powitalnym 1000 Avios.

Aby ważność karty została przedłużona o dodatkowy okres, musisz tylko przesłać nam stosowne dokumenty na adres baby@ba.com. Po weryfikacji tych dokumentów wyślemy Ci wiadomość e-mail z potwierdzeniem przedłużenia statusu i instrukcje rejestrowania dziecka na koncie domowym Executive Club.

Warunki i zasady

Dzielenie się Avios

Maksymalnie sześć osób należących do jednego gospodarstwa domowego, w tym dzieci, może bezpłatnie połączyć swoje konta w Executive Club. Avios będą nadal naliczane indywidualnie, ale z całej ich puli będą mogli korzystać wszyscy, dzięki czemu szybciej będą mieli szansę na nagrodę.

Swoimi Avios możesz też dzielić się z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego, jeśli dodasz ich do swojej listy rodziny i znajomych.

Dowiedz się więcej o kontach domowych

Zapisywanie preferencji

Możesz zapisać na koncie u nas swoje preferencje dotyczące wyboru miejsc i posiłków, aby nie trzeba było o nich pamiętać przed każdym lotem. Dołożymy wszelkich starań, aby dostosować się do Twoich preferencji, o ile tylko będzie to możliwe.

  • Przydział preferowanych miejsc na bilecie z całkowicie elastycznymi warunkami, o ile jest to możliwe
  • Preferowany zastępczy posiłek dostarczany podczas lotów z cateringiem
Zaktualizuj swoje preferencje

Oferty tylko dla członków

Będziesz wśród pierwszych odbiorców naszego serwisu informacyjnego i ekskluzywnych ofert tylko dla członków.

Będziesz od nas regularnie otrzymywać wyjątkowe oferty luksusowych wycieczek i hoteli, wynajmu samochodów i atrakcji, a także wielu innych sposobów jak najlepszego spożytkowania swoich Avios.

Zobacz nasze najnowsze oferty dla członków

Następny przystanek, Silver.

Osoby, które nie mają rezerwacji w klasie business (Club Europe lub Club World) albo First, na razie nie mogą korzystać z naszych poczekalni lotniskowych. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jesteś już w połowie drogi do poziomu Silver.

Musisz polecieć BA co najmniej cztery razy i zdobyć 600 punktów statusowych albo wykonać w sumie 50 lotów British Airways, aby awansować na poziom Silver.

Dowiedz się więcej o członkostwie Silver