Informacje o Executive Club

Konta domowe

Łatwe podróżowanie z innymi. Chociaż punkty statusowe i status w Executive Club zdobywasz indywidualnie, to wiemy doskonale, że nasi członkowie lubią wyjeżdżać ze swoją rodziną i znajomymi. Chcemy, aby wyjeżdżanie z innymi było dla nich jak najprostsze i jak najprzyjemniejsze.

Dzielenie się na koncie domowym

Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej przyjemności ze wspólnego podróżowania, może Ci się przydać konto domowe.

Jego utworzenie jest bezpłatne, co oznacza, że możesz mieć pulę Avios z maksymalnie sześcioma osobami, z którymi mieszkasz, aby móc w pełni korzystać ze wspólnego salda. Nawet dzieci mogą brać w tym udział, aby cała rodzina zbierała punkty za każdy Twój lot.

Zalecamy, aby wszyscy rodzice/opiekunowie zostali innymi osobami nominowanymi członków konta domowego, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat.

Więcej informacji o innych osobach nominowanych znajdziesz w sekcji Zarządzaj swoim kontem na naszej stronie internetowej.

Przygotowanie do korzystania z konta domowego

Przed utworzeniem konta domowego musisz najpierw zadecydować, kto będzie głową rodziny. Osoba ta musi już być członkiem Executive Club i to ona będzie wypełniała wniosek.

Jako głowa rodziny otrzymujesz całą korespondencję dotyczącą konta domowego i jesteś jedyną osobą, która może dodawać lub usuwać członków, a także zmieniać adres zamieszkania.

Nie ma znaczenia, czy pozostali domownicy są członkami programu: mogą zarejestrować się w ramach procesu tworzenia konta domowego. Głowa rodziny będzie mogła później zmieniać członków konta domowego w dowolnym momencie.

Tworzenie lub wyświetlanie konta domowego

Zbieranie Avios i punktów statusowych

Każdy członek konta domowego będzie nadal indywidualnie zbierać punkty statusowe i awansować na kolejne poziomy Executive Club, ale może wydawać Avios z całej puli zebranej na koncie domowym.

Jeśli są wydawane jakiekolwiek Avios, odejmujemy je proporcjonalnie od salda poszczególnych członków na koncie domowym.

Avios na koncie domowym, podobnie jak na indywidualnym, są ważne, dopóki otrzymujesz, wydajesz, kupujesz lub oddajesz jakiekolwiek Avios co najmniej raz w ciągu 36 miesięcy.

Dobre rady

 • Członkowie konta domowego nie mogą realizować swoich Avios na nikogo nienależącego do konta domowego
 • Zarejestrowany adres konta domowego można zmieniać co sześć miesięcy.
 • Członkowie Executive Club mogą wydawać Avios pod warunkiem, że ukończyli 18 lat
 • Obowiązują pewne Warunki

Konto domowe – często zadawane pytania

Do tworzenia konta domowego służy specjalna strona „Zarządzaj swoim kontem domowym”, którą można wyświetlić po zalogowaniu się do swojego konta Executive Club.

Członków konta domowego możesz zmieniać dowolnie często – jednak każda osoba dodana do konta domowego musi pozostać jego członkiem przez co najmniej sześć miesięcy.

Rodzina i znajomi

Gdy masz konto domowe, możesz utworzyć listę rodziny i znajomych, aby wydawać domowe Avios na osoby, które są dla Ciebie ważne, ale mają inny adres zamieszkania.

Tworzenie lub przeglądanie listy rodziny i znajomych

Towarzysze podróży

Gdy dokonujesz rezerwacji na ba.com dla innych osób, ich dane są automatycznie zapisywane na liście towarzyszy podróży. Oznacza to, że w przyszłości będzie można szybciej rezerwować im loty.

Tworzenie lub przeglądanie listy towarzyszy podróży

Rodzina i znajomi oraz towarzysze podróży – często zadawane pytania

Lista rodziny i znajomych umożliwia członkom Executive Club, którzy należą do konta domowego, wydawanie z niego środków na maksymalnie pięć wyznaczonych osób, które mają inny adres zamieszkania.

Konta domowe umożliwiają maksymalnie siedmiu osobom mającym ten sam adres zamieszkania posiadanie zbiorczego salda Avios konta domowego jako puli Avios, które mogą być następnie wydawane przez wszystkich członków konta domowego.

Lista rodziny i znajomych zapewnia dodatkową elastyczność, która umożliwia członkom konta domowego wydawanie z niego środków na maksymalnie pięć wyznaczonych osób, które mają inny adres zamieszkania.

Z osobami z listy rodziny i znajomych nie masz wspólnej puli sald Avios.

Lista towarzyszy podróży umożliwia zapisywanie danych osób, z którymi często podróżujesz, aby proces rezerwacji za gotówkę online na ba.com był szybszy i łatwiejszy. Nie możesz wydawać Avios na towarzyszy podróży.

Lista rodziny i znajomych umożliwia Tobie, jako członkowi konta domowego, wyznaczenie pięciu osób mających inny adres zamieszkania, na które będzie można wydawać Avios.

Moje listy towarzyszy podróży:

 • Dotyczy tylko rezerwacji za gotówkę
 • Dane osób, z którymi regularnie podróżujesz, możesz mieć zapisane, aby nie musieć za każdym razem ich wprowadzać podczas dokonywania rezerwacji za pieniądze

Moje listy konta domowego:

 • Dotyczy rezerwacji wszystkich typów
 • Zbieranie Avios do wspólnej puli z innymi domownikami, w tym dziećmi.
 • Wydawanie Avios ze zbiorczego salda konta domowego.
 • Dane członków konta domowego zapisywane, aby ułatwić proces rezerwacji za pieniądze (nie musisz wtedy wpisywać danych członków konta domowego za każdym razem, gdy dokonujesz rezerwacji za pieniądze).

Moje listy rodziny i znajomych:

 • Dotyczy tylko lotów jako nagroda
 • Umożliwia członkom konta domowego wydawanie z niego środków na maksymalnie pięć osób, które nie są ich domownikami.

Tak, ale musisz dodać ich dane do obu list, ponieważ nie dzieje się to automatycznie.

Listę rodziny i znajomych, konto domowe i listę towarzyszy podróży można przeglądać i modyfikować po zalogowaniu się do konta Executive Club.

Zmiany na liście rodziny i znajomych mogą być dokonywane w dowolnej chwili, ale pod warunkiem, że każda osoba dodana do listy znajduje się na niej przez co najmniej sześć miesięcy.

Lista rodziny i znajomych umożliwia członkom konta domowego wydawanie z niego środków na maksymalnie pięć osób, które mają inny adres zamieszkania.

Z listy rodziny i znajomych mogą zatem korzystać tylko członkowie konta domowego.

Jeśli nie jesteś członkiem konta domowego, także możesz wydawać Avios na dowolną inną osobę pod warunkiem, że są wolne miejsca.

Z listy rodziny i znajomych mogą zatem korzystać tylko członkowie konta domowego.

Lista rodziny i znajomych jest dostępna po zalogowaniu się do konta Executive Club. W tym miejscu możesz łatwo dodawać osoby do listy lub je z niej usuwać – po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Gdy dodajesz osobę do listy rodziny i znajomych, musisz podać jej imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres e-mail.

Zostanie wyświetlone także pytanie o numer konta Executive Club. Informacja ta jest jednak opcjonalna, ponieważ rozumiemy, że nie wszystkie osoby z listy rodziny i znajomych będą należały do Executive Club.

Lista rodziny i znajomych jest dostępna po zalogowaniu się do konta Executive Club. W tym miejscu możesz łatwo dodawać osoby do listy rodziny i znajomych lub je z niej usuwać – po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.